בית / חדשות / GTA V מוחרם על ידי רשת החנויות הגדולה באוסטרליה

GTA V מוחרם על ידי רשת החנויות הגדולה באוסטרליה

Kmart Australia Limited. השם הזה בוודאי לא אומר לכם שום דבר, אבל לגיימרים באוסטרליה דווקא כן – מדובר ברשת החנויות הגדולה ביותר באוסטרליה, שהחליטה להוריד מהמדפים את GTA V. על מה ולמה? המשיכו לקרוא.

ללא ספק, מאז South Park: The Stick of Truth אף משחק לא ספג כל כך הרבה ביקורת כמו שסופג המשחק GTA V – אלימות פיזית ומילולית, תוכן בוטה, שימוש ציני וזול בנשים כאייקון מיני ומה לא. אין ספק שכל הרשימה הזו נכונה ללא יוצא מן הכלל, אלא שהיא לא מנעה מן המשחק הזה להפוך לאחד המשחקים הטובים בהיסטוריה אם לא הטוב שבהם, מכל הבחינות – שיאי גינס במכירות, משחקיות משובחת וגרפיקה נהדרת שפשוט שבתה את ליבם של הגיימרים ובעיקר את מעריצי סדרת Grand Theft Auto. דבר נוסף שכמעט ולא נשאר בשום כותר גדול אחר, הוא ערך אמיתי. למה אני מתכוון? כותרים כמו Far Cry וAssassin's Creed מזמן נהפכו לממוסחרים ברוטו ומתקרבים ללהיות שנתיים, דבר אשר מוריד מערכם מאוד. אבל לא כך הדבר כשמדובר בGTA. היוצרים של GTA לא מוכנים להתפשר(ובצדק) על איכות המשחק ומוציאים אחד כזה אחת לכמה שנים, דבר שמקפיץ את ערכו פי כמה וכמה.

 

אז מה בכל זאת קרה? בKmart Australia Limited החליטו, לאחר כל כך הרבה ביקורות שליליות של קוראים, ובעיקרן ביקורת על הסטה לאלימות נגד נשים שמוצגת במשחק, להוריד את המוצר לאלתר. להלן התגובה הרשמית של דובר החברה: "החלטנו להסיר את המוצר Grand Theft Auto V באופן מיידי מכל הסניפים שלנו באוסטרליה ואנו מצטערים על כך שלא התחברנו לתוכן המשחק. לאחרונה, צרכנים רבים ומודאגים התלוננו על כך שהמשחק מסיט לאלימות נגד נשים, ואנו לא מוכנים לקחת חלק בשיווק המשחק המדובר". ואם חשבתם שהמפתחת נשארה חייבת אז טעיתם, ותגובתה לא איחרה להגיע, אלא שבה, בחר מנכ"ל Take Two לעמוד מאחורי המוצר שהפיקו עובדי החברה עלייה הוא ממונה ולתת להם גב – "אנחנו מאוד מאוכזבים מהעובדה שהרשת הקמעונאית־אוסטרלית הסירה את המשחק Grand Theft Auto V מהחנויות. המשחק שלנו זכה לביקורות חיוביות רבות מעשרות מליוני שחקנים ברחבי העולם. אני עומד מאחורי המוצרים שלנו, האנשים שיוצרים אותם והצרכנים שמשחקים בהם".

GTA V
סניף של KMART. עכשיו ללא GTA V באוסטרליה

אודות Lidor

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *