בית / חדשות / חדשות משחקים / Civilization: Beyond Earth הוכרזה הרחבה בשם Rising Tide

Civilization: Beyond Earth הוכרזה הרחבה בשם Rising Tide

Rising Tide

השבוע, הודיעה חברת 2K Games שהמשחק האחרון בסדרת האסטרטגיה המופתית שלהם – Civilization : Beyond Earth, יקבל את חבילת ההרחבה הראשונה שלו – Rising Tide, בסתיו הקרוב.

"A Rising Tide lifts all ships":

למשחקים בסדרת Civilization יש נטייה לצאת טיפה לוקים בחסר ולעלות לגדולה אחרי חבילת הרחבה או 2. זה היה נכון לגבי המשחק הקודם בסדרה – Civilization V, שקיבל המון ביקורות כשיצא אבל עכשיו נחשב לאחד ממשחקי האסטרטגיה הכי טובים (ובשבילי – חור שחור של זמן פנוי שאני לא אקבל חזרה לעולם), וCivilization IV, שיצא לביקורות בינוניות, ו2 הרחבות לאחר מכן הפך לסטנדרט המוזהב של הז'אנר הזה של משחקי אסטרטגיה לפיו שופטים כל משחק 4X חדש שיוצא (הכוונה ב4X היא "explore,expand,exploit,exterminate" וזה השם הלא רשמי למשחקי אסטרטגיה בתורות בסקלה גדולה כמו Civilization או Endless Realms).

xxrutabaga9919_body_2

השאלה היא האם Rising Tide יוכל באמת להעלות את המשחק Beyond Earth לגדולה שמשווה אותו לקודמיו? קשה להגיד מבלי לשחק במשחק, אבל רשימת האפשרויות החדשות שיתווספו למשחק בהחלט נשמעות מעניינות:

ניתן כעת לבנות התישבויות צפות על המים ולקבל גישה למשאבים טבעיים הנמצאים מתחת למימיו של הכוכב הזר, בתנאי שתצליחו לחלצם משוהי המעמקים העוינים, כמובן.

ב-Rising Tide ניתן גם לראות הרחבה גדולה של מערכת הדיפלומטיה שהייתה זקוקה לעומק רב יותר בצורה דחופה. כעת ניתן לקבל תכונות דיפלומטיות בהתאם לנטיות הפוליטיות שאתם מפגינים כשאתם מתמודדים עם שאר העמים שנחתו בכוכב איתכם. תכונות אלו יעזרו לעצב את האקלים הדיפלומטי בכוכב ויאפשר לכם אפשרויות סחר וחוזים טובים יותר.

Screenshot_Terrain_Lush01

אבל דיפלומטיה לא שווה הרבה עם אתם משחקים עם אותם גזעים כל הזמן, לכן ב-Rising Tide יתווספו לנו 4 מעצמות חדשות כמו ה-Al Falah, מעצמה של צאצאים נוודים של מעצמות מזרח-תיכוניות עשירות ועמידות.

בנוסף, Rising Tide יאפשר לנו לשלב לראשונה בין 3 הנטיות במשחק כדי לפתוח יחידות ושדרוגים מעורבים. מעבר לזה, כעת ניתן גם לשלב בין ענתיקות חוצוניות שתמצאו ברחבי הכוכב לחפץ אחד המספק לכם בונוסים חזקים.

גם מערכת האקלים הדינמית מקבלת שידרוג קטן בצורה של שני ביומים שונים, ביניהם "ביום העולם הישן", שמלא בהתפרצויות וולקאניות ומצביע על חבל ארץ שטרם התייצב.

xxrutabaga9919_body_2

 

תודה להד-ארצי על המידע!

 

 

כמו המשחקים הקודמים בסדרה, Civilization : Beyond Earth לוקה בחסר. חסרה לו הזיקה הההיסטורית הפסאודו-ריאליסטית של המשחקים הקודמים בסדרה, ואת העומק בדיפלומטיה ובמערכת המשימות שהיה לקודמו הרוחני – Alpha Centuri (משחק ישן מבית אותו מפתח, אם אתם יכולים לעמוד בגרפיקה מיושנת ובתפריטים המסורבלים של התקופה- מומלץ בחום!). מאחר ואת הזיקה ההיסטורית הוא לא יוכל להשיג, אפשר לקוות רק להעמקה של המערכות השונות במשחק, ונראה שזה בדיוק מה שהמפתחים ניסו להשיג עם חבילת ההרחבה Rising Tide, בין אם הצליח להם או לא, נראה עוד כמה חודשים.

ההרחבה תצא בסתיו הקרוב ותעלה כ30 דולר, ניתן לקרוא עוד על המשחק בעמוד הרשמי שלו.

אודות דניאל

גר במרכז, משחק בעיקר משחקי תפקידים ואסטרטגיה ואוהב לחפור.

השאר תגובה