בית / חדשות / חדשות משחקים / XCOM2 הוכרז רשמית!
XCOM 2
XCOM 2

XCOM2 הוכרז רשמית!

XCOM2

 

חברת 2k הכריזה השבוע בE3 על פיתוחו של משחק המשך ללהיט האסטרטגיה עטור-הפרסים :
XCOM Enemy Unknown בשם XCOM2 (אני הייתי קורא להמשך Enemy Acquainted, ואז Enemy Befriended אבל משום מה חברת 2k לא עונה לאימיילים שלי בנושא). המשחק יפותח על ידי Firaxis Games, האחראים למשחק הקודם בסדרה כמו גם לסדרת משחקי האסטרטגיה הכבירה והקולוסאלית -Civilization.

כפי שניתן לראות בטריילר למעלה, העלילה בXCOM2 מתרחשת כ20 שנה לאחר עלילת המשחק הראשון, בעתיד בו החוצונים הצליחו לחדור לממשלה האנושית ולהקים סדר עולם חדש בכוכבנו. הארגון הפרלמנטרי הסודי הידוע בשם XCOM, נשכח על ידי רוב האנשים וצריך להכות חזרה בחייזרים ולהחזיר את השליטה על הכוכב לבני האדם.
במין היפוך-תפקידים מהמשחק הקודם, ארגון הXCOM ב-XCOM2 מתפקד כמין כח גרילה פולש. הארגון מוגבל בשל מחסור במשאבים והצורך הקבוע להתחמק מהחייזרים בבסיס הנייד החדש שלהם. השחקנים יצטרכו להשתמש בשילוב של טקטיקות שקטות וכח ברוטאלי כדי לעזור לארגון הXCOM לגייס חיילים ולבנות רשת התנגדות, בעודם מנסים להפטר מהחוצונים ולהציל את האנושות.
XCOM2 יציג בפנינו מאפייני משחק חדשים כגון רמות שנבנות תוך כדי משחק, דבר המבטיח חוויה טיפה שונה עבור כל שחקן, ותמיכה עמוקה בהרבה בסצנת המודים.

xcom2-690x350
בנוסף, XCOM2 יכיל מגוון רחב של תוכן חדש הכולל חמישה סוגי חיילים מעודכנים, הגדלת האפשרויות בבניית החיילים כרצונכם ובהתאם לאסטרטגיה שלכם, אוייבים רבים ומגוונים יותר, קרב טקטי "מפותח" ועוד.
"Firaxis הוכיחו שהם מסוגלים לקחת סדרה ישנה ולהחזירה לחיים עם XCOM : Enemy Unknown, שהיה משחק שזכה במספר פרסי משחק-השנה" אמר כריסטוף הארטמאן, הנשיא של 2K. "עם XCOM2, הצוות מרענן את הסדרה על ידי הוספת עלילה אפית ואתגור השחקנים להתגבר על קשיים עצומים".
"הפידבאק מהקהילה הנאמנה של XCOM גילם תפקיד חשוב בפיתוחו של XCOM2. הוא דחף אותנו לדחוף את הגראפיקה, המשחקיות והאפשרות לשחק-מחדש במשחק אסטרטגיה לגבול ומעבר לו" אמר ג'ייק סולומון, במאי הקריאטיב של XCOM2 ב- Firaxis. " אנחנו נרגשים ליישם מאפיינים שמעריצינו ביקשו כבר הרבה זמן כגון הרמות שנבנות תוך כדי המשחק והתמיכה הנרחבת במודים, כמו גם הוספת עוד מהתוכן שעשה את המשחק הראשון לנהדר".

XCom2
XCOM2 יהיה זמין לפלטפורמת המחשב האישי וכרגע תאריך היציאה שלו הוא ה15 בנובמבר של השנה. לעוד מידע על XCOM2 ניתן להכנס לאתר הרשמי, לעקוב בפייסבוק  ובטוויטר ולעשות סאבסקרייב לערוץ של המשחק ביוטיוב.
תודה רבה להד-ארצי על המידע.

deepwoods_01_1280wate5ybrs
אישית אני מאד שמח שהמשחק מקבל המשך, אני חובב גדול של משחקי אסטרטגיה בתורות ובשנים האחרונות נראה שהיחידים שמספקים את הרעב שלי (בצורה טובה לפחות) הם Firaxis עם מגוון סדרותיהם. ולמרות כמה משחקים בינוניים ואפילו די גרועים (כמו Starships) אני סומך על החברה להוציא משחק טוב, במיוחד כשמדובר בפרוייקט רציני עם מעריצים רבים עם המון עניין במשחק. הדאגה העיקרית שלי היא שהם לא יוסיפו מספיק בשביל להצדיק את השחרור כמשחק המשך ולא כחבילת הורדה למשחק הראשון, אבל בין הרחבת העלילה, הוספת התמיכה במודים והבנייה היותר הדרגתית של הרמות, נראה שFiraxis לוקחים את המשימה המוטלת עליהם ברצינות.

 

אודות דניאל

גר במרכז, משחק בעיקר משחקי תפקידים ואסטרטגיה ואוהב לחפור.

השאר תגובה