בית / חדשות / חדשות משחקים / Dying Light – סיקור

Dying Light – סיקור

רבים מאיתנו מחזיקים אקדח צעצוע מתחת לכרית, או מחבט בייסבול – כל זה בשביל אותו היום הגורלי בוא המתים יהלכו ביננו.
בין אם אתם מהפחדנים שאוגרים כמויות מזון מטורפות, שמים את אמא לשמירה בדלת ומבצרים את הבית בסורגים סביב החלונות, או בין אם אתם מאלו שיש להם קיר מלא בנשקים תלוים, טעונים ורק מחכים לירות בכמה זומבים – בטוח שיחקתם במשחקי זומבים.

לא חסר היום בשוק משחקים שמציעים לנו את הריגוש בצבא של מתים מהלכים שרק מתים לנשוך ולטעום מבשרנו הים-תיכוני. אחד מכותרי הזומבים החדשים ביותר הוא Dying Light: משחק בעולם פתוח שמציע לשחקן לא רק את מה שאנחנו הגיימרים מחפשים במתים המהלכים, אלא גם פארקור וגראפיקה נהדרת.
מסע אל תוך עלילה סוחפת בעיר שהוטל עליה עוצר עולמי – מה שנכנס לא יוצא.
בה הרחובות מלאים בזומבים ולא בתיירים שוודים ומסוקסים – עיר שהעולם רוצה להשמיד וזה תלוי בכם להוכיח שיש עדין שורדים.

Dying_Light-Goodnight

משחקיות-

מפה

המשחק הינו בעולם פתוח, עם אופציות לרוץ בין ביניינים, על גגותיהם, או לנהור לתוך כיכרות שורצות זומבים ברחובות העיר המסוגרת. ברחבי המפה תמצאו דירות נטושות רבות, שחלקן עדיין מאוכלסות בזומבים שמסתתרים במטבח, וחלקן ריקות. בנוסף לדירות, ישנם רכבים רבים שפזורים בכל מקום, חלקם הם רכבי ביטחון שמכילים בתוכם חפצים שימושיים למשחק שלכם. בשלב מסוים במשחק לא תוכלו שלא לחוש דה-זה-וו', כאשר מרבית המפה חוזרת על עצמה.

dying-light-map-first-half

המשחק מחולק לכמה מפות, כאשר תחילת המשחק ורובו מתרחש בתוך העיר העיקרית הראן, שנמצאת תחת הסגר בטחוני. בהמשך תוכלו לעבור לעיר אחרת שגדולה לא פחות מהעיר הראשית. ישנן גם תעלות ביוב שיכולות להיחשב למפה מפאת גודלן.

אין במשחק אופציה לרכבים, ולכן את מרבית הדרך שלכם תעשו ברגל. הסיבה היא כי המשחק מעודד את השחקן להשתמש ביכולות הפראקור שלו.

חפצים ומלאכת בנייה

dying_light_blueprints

במשחק זה כמו ברוב משחקי הזומבים המודרנים, לא תקבלו הכל על מצע של כסף. תתחילו את המשחק עם כלום ותתקדמו לנשקים מתקדמים יותר וחזקים יותר.
תוכלו בנוסף לשדרג את אותם הדברים שתמצאו ולהוסיף להם יכולות אש ורעל, זאת בנוסף לחפצי שדרוג נוספים אותם תקבלו במשימות צדדיות או מזומבים מיוחדים.

מצב לילה

אחד מהדברים שהכי מאפיינים את המשחק, זה מצב הלילה. בסופו של דבר מדובר במשחק אימה, לא?

dying-light-zombies-100313572-orig
הזמן בו השמש שוקעת והדודה שהתפחלצה הפכה לחזקה יותר, ועכשיו רודפת אחריכם בחושך כמעט מוחלט יחד עם עדר זומבים. בזמן הלילה מסתובבים זומבים חזקים ומהירים הרבה יותר מן הרגילים, וכאשר אתם הייתם הרודפים בשעות האור, כעת אתם הנרדפים.
עד כמה שמצב הלילה מיוחד ומכפיל את נקודות הניסיון אותם תקבלו, לא יכולתי שלא לנסות להימנע כמה שיותר ממצב זה. מדובר בזמן בוא המפה בהחלט מאתגרת, אבל גם זה בסופו של דבר נמאס, ולאחר שינה קצרה בבית בטוח, אתם תדלגו מהר מאוד לבוקר.
טכניקת שליטה בשחקן וקרבות

מעבר לגראפיקה טובה ומפה עשירה בפרטים, אחד הדברים החשובים במשחק זה יכולות השליטה בשחקן ומערכת הקרבות. כאשר מדובר בטכניקת פארקור בה תשתמשו לאורך כל המשחק במרדף מפני זומבים – זה חשוב שתוכלו לשלוט בשחקן ולא לאבד אותו. השליטה בשחקן קלה להבנה, כאשר אין כפתורים מיותרים לצורך ריצה או קפיצה והכל נגיש וקל להבנה. למרות זאת, מערכת הקרב מסורבלת ודורשת למידה של מגבלות הדמות והסביבה הסובבת אותה.

סיכום

המפה ענקית, והאפשרות לרוץ בין הבניינים בצורה חופשית מוסיף להנאה. את הטכניקות והשליטה בשחקן אתם תתפסו דיי מהר, כך שלא יעבור זמן רב עד שתזנקו לעדר מתים-חיים

.
מצב הלילה מוסיף הרבה אתגר למשחק, אבל בשלב מתקדם יכול להעיק ולרוב תמצאו את עצמכם מדלגים על הזמנים החשוכים. העלילה מוסיפה המון, וחלק מן הסצנות יתירו אתכם עם לב פועם ועיניים נעולות על המסך, אז משעמם אי אפשר לקרוא לזה.

7/10

 

גרפיקה

את המשחק היוצרים בנו על מנוע בשם מנוע כרום 6, יאמר לזכות היוצרים שמדובר במנוע חדש ולא שימוש ישן במנוע הכרום 5.
לבנתיים ישנם רק שני משחקים בהם משתמשים במנוע זה, אחד הוא לא אחר מאשר Dying Light והשני זהו משחק שפיתוחו נמצא בהקפאה, לכן אין מידע רב עליו. על מנת לתת חוות דעת אמיתית על הגראפיקה, ניסינו את המשחק בשלושה מצבים שונים:

 • PlayStation 4

 

 • מחשב עם איכות בינונית לבעלי מחשב חלש :
 • Core i7 920 2.8GHZ
 • Radeon HD 6580 1GB
 • 4GB Ram

 

 • מחשב עם איכות גבוהה לבעלי מחשב חזק:
 • Core i7
 • Nvidia GTX 770 4GB
 • 16GB RAM

Dying-Light1

גם כאשר שיחקנו באיכות בינונית, המשחק נראה מדהים. בפרטים מרובים כמה שאפשר, היוצרים לא חסכו. זה נכון שהרבה דברים חוזרים על עצמם, אבל כאשר אתם עומדים על מגדל גבוהה – הכל נראה טוב. כמובן שישנו שינוי בין הרצת המשחק על הגראפיקה הגבוהה ביותר ובין שימוש בהגדרות בינוניות, כמו עד כמה נקי נראים המבנים כאשר מסתכלים מאחור, אבל ניתן לומר בוודאות שזהו משחק שירוץ טוב בין עם על הכי גבוהה, או בינוני. כאשר הרצנו את המשחק באיכות גרפיקה נמוכה, יכולנו בהחלט להרגיש בהבדל, ולחובבי הגראפיקה – זה כמעט בלתי אפשרי לשחק.

המשחק בקונסולת ה-Playstation 4 נראה טוב, עם גראפיקה חלקה והכל מפוקס. דבר אחד כן הפריע לנו, וזהו החזרה על דברים. חלק מן הגראפיקה זה השקעה בפרטים, ולעשות העתק הדבק לדברים כה רבים – פשוט הוריד מן ההנאה.
8/10

מולטיפלייר

לא כולם זאבים בודדים, והרבה מאיתנו מחפשים את החברותא במשחקים המודרנים. המשחק יכול להכיל עד כ- 4 שחקנים. אז גם את המשחק הזה שיחקנו ברובו במולטי פלייר, כאשר שמנו לב לדברים שהפריעו וחלק שרק הוסיפו.

 • השחקן שמצטרף למשחק לא יוכל להמשיך מאותה הנקודה, ויצטרך להתחיל מחדש כאשר ישחק לבד.
 • אין משימות שדורשות את פעולת שני השחקנים באותו הזמן.
 • משימת הסיום היא לשחקן יחיד בלבד בלבד.

2782995-dyinglight_coop_1920u_20150116_site

אם התחלתם לשחק ביחד, תצטרכו להמשיך ולסיים גם, כי אותו השחקן שהצטרף למשחק שלכם לא ממשיך בעלילה ותקוע בנקודה האחרונה שעבר במשחק שלו לבד.
זה חיסרון עצום למשחק, בייחוד כאשר ההתקדמות ביחד גבוהה במיוחד. אך חשוב לציין שהמשחק הרבה יותר כיף ביחד, ומצאנו את עצמנו לכל משך העלילה נהנים יחדיו.
תוכלו לשים לב במהלך המשחק כי יופיעו לכם הודעות שמציעות לכם תחרות קטנה בינכם, כאשר המנצח מקבל תוספת נקודות בונוס.

 

עלילה

dying-light-story-2

המשחק מתרחש בעיר הראן, עיר מודרנית שנמצאת תחת מצור לאחר שמגפה פתאום פרצה בעיר, אשר הופכת את תושביה לזומבים אגרסיבים. קייל קריין הינו סוכן של GRE, סוכנות העוזרת לתושבים במצור על ידי שליחת מטעני אוויר. קריין נשלח לעיר על מנת להחזיר מסמך חשוב ביותר שעלול להכריע את עתידה של העיר.
שום דבר לא קל, ואפילו בעיר שורצת זומבים ישנו ראש מאפיה גדול שמנסה לשלוט בכל, בייחוד כאשר המסמך החשוב נמצא בידיו. כאשר קריין ניצל על ידי קבוצת ניצולים בשם 'הרצים', הוא מגלה לאט שלא הכל זה כמו שהוא חשוב, וזהו תפקידכם לעזור לשני הצדדים – הטוב והרע.

העלילה מקורית ושונה ממשחקים אחרים, אבל היו כמה פעמים שייחלתם שהתסריטאי היה פוקח את עיניו רק קצת. מהלך העלילה סוחף את השחקנים, אבל מתיר אתכם לפעמים מקווים לעוד, כאשר הרבה מאוד מהדברים פשוט צפויים מידי.

6/10

סיכום

אם חשבתם לקנות את המשחק, מומלץ במידה ותשיגו אותו בדיל טוב.
קחו בחשבון שהרבה יותר עדיף לשחק עם אנשים מאשר לבד, וההבדל עצום.
המשחק עצמו אינו ארוך במיוחד ללא המשימות הצדדיות, שמאריכות את שעות המשחק הרבה. אז כך שאם אתם מחפשים משחק זומבים שיחדש לכם כמה דברים – תוכלו להנות מ- Dying Light.
במחיר של 60$ דרך חנות ה-Steam, תקבלו משחק שעוד נמצא בפיתוח, על פי סרטונים שפורסמו במשחק ע"י היוצרים. אז למרות הקצוות שניתן עוד ללטש, המשחק הזה משתלם לאנשים בעלי תקציב גבוהה.

ניקוד סופי : 7/10

 

 

משחקיות - 7
גרפיקה - 8
עלילה - 6

7

User Rating: 0.6 ( 1 votes)

אודות RoundPanda

No shit, Sherlock?

תגובה אחת

 1. הי אני חדש כאן קראתי את הכתבה והיא מצוינת אגב יצא לי לראות את המשחק והוא די מזכיר לי את dead islend אותם אלמנטים אותו כלי נשק אותו סיפור וכו' היית הגון בנתינת הציון אני הייתי נותן לו נכשל על חיקוי וחוסר מוטיבציה ליצור משחק טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *