בית / חדשות / חדשות משחקים / נפטר נשיא Nintendo העולמית, סאטורו אייוטה

נפטר נשיא Nintendo העולמית, סאטורו אייוטה

"בכרטיס הביקור שלי, אני נשיא. במוח שלי, אני מפתח משחקים. אבל בלב שלי, אני גיימר"

Satoru Iwata, President of Nintendo Co., Ltd., poses during an interview after Nintendo's E3 presentation of their new Nintendo 3DS at the E3 Media & Business Summit in Los Angeles June 15, 2010. Japan's Nintendo Co Ltd on Tuesday took the wraps off a new version of its DS handheld device that can play games and show movies in 3D without glasses, in an effort to revitalize demand. REUTERS/Phil McCarten (UNITED STATES - Tags: SCI TECH BUSINESS)

נשיא Nintendo סאטורו אייוטה נפטר אתמול בגיל 55, לאחר שנים של פעילות בחברה. החברה הכריזה על פטירתו בעמוד המשקיעים שלהם, בעזרת עמוד זה. סיבת המוות של אייוטה היא גידול סרטני בכיס המרה, ובגלל הטיפולים שהצטרך לעבור, נעדר מתפקידו ב2014.

אתר החדשות "The Financial Time" מדווח כי לא יוחלף מקומו של אייוטה, ו-Nintendo תפעל תחת מנהיגות משותפת של שיגרו מיאמוטו וגניו טקאדה.

סאטורו אייוטה היה פעיל בפיתוחם של ה-Gameboy, של ה-DS, של ה-Wii וה-3DS בזמן פעילתו בחברה. בנוסף, הוא גם עבד על The Legend of Zelda, Animal Crossing ואפילו היה פעיל ואחראי על פיתוחה של סדרת Mario המוכרת לכולנו.

אנחנו משתתפים בצערם של משפחת אייוטה ולמשפחת חברת Nintendo בזמנים הקשים הללו. יהי זכרו ברוך.

אודות לידור כלפון

לידור כלפון
העורך הראשי, בן 19 מיבנה. משתדל לשחק בהכל ולהתעדכן בהכל, ובעיקר במה ש-PCMR ו-Nintendo.

4 תגובות

  1. הוא המפתח של מריו?

  2. תגידו מה שאתם רוצים על נינטנדו אבל בלי נינטנדו לא היה לנו את תעשיית הגיימינג היום, ובלי סאטורו לא היה לנו את נינטנדו. יהי זכרו ברוך.

השאר תגובה