בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / LEGO Jurassic World – סיקור משחק הלגו הראשון על דינוזאורים!

LEGO Jurassic World – סיקור משחק הלגו הראשון על דינוזאורים!

LEGO Jurassic World יצא ב12/6 לרגל השקת הסרט הרביעי בסדרת סרטי פארק היורה, סרט מצויין לכל הדעות שדאג להשכיח את הכישלון הגורף עם הסרטים ה2 וה3. אז איך יצא המשחק והאם יש לו מה להציע? הכל בביקורת.

הסיפור:

 

המשחק LEGO Jurassic World עוסק, איך לא, בעלילות כל סרטי פארק היורה שכן, הוא אמנם יצא במקביל לסרט הרביעי ולרגל השקתו, אך הוא עדיין מכיל בתוכו את התוכן מכל סרטי פארק היורה השונים. לכל סרט הוקדשו בדיוק 5 שלבים ואיך לומר, הצד העלילתי של המשחק הוא גם הצד החלש ביותר שלו, בניגוד לכותרים אחרים בסדרת LEGO, כאן המפתחים נכשלו בהכנסת כמה שיותר תוכן מן הסרטים לתוך המשחק ובולטת לעין מאוד העובדה שבמקום להתמקד באירועים חשובים, התמקדו גם באירועים יחסית קטנים בעלילה כמו לדוגמה המרדף של הראפטורים אחרי החזיר בסרט "עולם היורה" – קטע שארך בדיוק מספר דקות בסרט – ארך לכדי שלב שלם במשחק, שאיני אומר שהוא איננו מהנה – הוא פשוט ממוקד בטפל במקום בעיקר הסרט. יש לציין שכן קיימים שלבים שמתמקדים באירועים מכוננים בסרט אבל העלילה עצמה לא קיימת בצורה מלאה כמו בכותרים מסדרת LEGO Star Wars.

דבר נוסף שיש להתייחס אליו כאן הוא עניין הסצינות שנמצאות במשחק ובאות לשחזר חלקים מהעלילה – הסצינות הללו בנויות בצורה פשוט מזעזעת, הקולות עצמם אותנטיים ובסך הכל אין בהם פגמים, אבל הדילוגים הם כל כך ברורים, כאלה שייצרו אפילו אצל אנשים שלא ראו את הסרטים מחשבה על "מה לעזאזל קורה פה". לעיתים, בתוך הסרטים עצמם, הפער בין 2 משפטים שמושמעים במשחק כאחד אחרי השני עשויים להיות גדולים מאוד, כאלו שמשאירים פערי מידע גדולים ולכן זה חבל מאוד משום שהמשחק בא להיות מייצג עבור כל הפרנצ'ייז והוא לא מצליח לעשות זאת מבחינה עלילתית.

ציון – 5

המשחקיות:

 

LEGO Jurassic World מציע את אותו מנוע נדוש שכולנו מכירים ולדעתי הספקנו כבר למצות עוד ממזמן. אבל מה לעשות, לגו זה לגו וכל מה שאפשר לעשות זה לקוות לשינוי. אבל, אין שום פגמים במשחקיות והמשחק פועל כשורה, דבר שראוי להערכה גדולה מאוד לאור ההשקות ההזויות שאנו רואים סביבינו כל הזמן, כאלה שמסרבות להניח ומעוררות עוד ועוד כותרות שנויות במחלוקת(עבור כל אלו שהאחראיים על הכישלון). בסך הכל כיף מאוד לשחק במשחק ובחלק מהשלבים כן ישנם קטעים גדולים שאינם משוחקים בצורה הרגילה אלא בצורה של מרדף והעובדה שהציבו בפנינו גם מעין משימות צד בחלקים הללו הופכות אותם למעניינים יותר ולכאלו שתורמים מאוד לחווית המשחק. מבחינת השותף השני, רצוי שיהיה זה מישהו אמיתי משום שכאן שום דבר לא השתנה והשותף שלכם(במידה והוא בוט) איננו תורם כל כך למשחק.

בשורה התחתונה, כיף לשחק במשחק, הוא איננו פגום אך המנוע כבר נדוש וזה מתיש למרות כל החלקים בשלבים שאינם משוחקים בצורה רגילה.

ציון -7

LEGO Jurassic World

 

השלבים:

 

שלבי המשחק כמובן מתרחשים במקומות שונים ברחבי 2 הפארקים השונים שהיו קיימים לאורך הפרנצ'ייז, והם בנויים בצורה טובה מאוד, אין בהם כמעט פגמים ולמרות שהם יחסית קלים, הם עדיין מהנים, נוסחה שעבדה עד כה בכל משחקי הלגו שיצאו על בסיס המנוע הזה. בסך הכל משולבים כל מיני אלמנטים בשלבים כך שגם אם הקלים, הם כוללים בתוכם מספר מגוון של משימות פנימיות שעליכם לפתור בדרך לסיום השלב.

בשורה התחתונה השלבים לא רעים בכלל, אבל רוח חזקה מאוד של שינוי תצטרך לנשב עם היציאה ההולכת וקרבה של LEGO Dimensions, כותר שמתיימר להבטיח לנו חווית לגו שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד כה.

ציון -7

הדמויות:

הדמויות בהחלט מעניינות אך הן נחלקות לשני סוגים ולכן נדבר על כל סוג בנפרד – אנשים ודינוזאורים.
בראש ובראשונה, האפשרות לשחק עם דינוזאור היא אפשרות מצויינת שמוסיפה רבות למשחק. לדינוזאורים יכולות מיוחדות משלהם וזה מאוד נחמד להתנסות במשחק בצורה שהיא לא הכי רגילה אבל אם אתם רוצים להרוויח את המטבעות שלכם יותר בקלות ויותר מהר – השיגו לעצמכם דינוזאור ולכו על זה. מעבר לכך מגוון הדמויות עצום, מה גם שלחלק מהדמויות מספר תלבושות, כמובן שהמין הנשי במשחק ניחן ביכולת של קפיצה לגובה והמין הגברי קופץ יותר לרוחק, אך הייחודיות באה לידי ביטוי גם בוריאציה קצת פחות כללית וכן, כל דמות מיוחדת בצורה אחרת, יש לציין שהדמויות נעשו בצורה מאוד יפה, כזו שהעלתה לי חיוך על הפנים לא פעם במהלך היתקלות בדמות חדשה מתוך הסרטים השונים.

ציון – 9

גרפיקה וסאונד:

בסך הכל הגרפיקה והסאונד ביחד יוצרים שילוב מעניין מאוד ולמרות שמדובר במשחק לגו הגרפיקה לא רעה בכלל, ישנם אפקטים יפים ברקע(כמובן בסגנון לגו) ואת הקרדיט על מוזיקת הרקע כמובן ניתן לכל האחראיים על הסרטים שכן מוזיקת הרקע העיקרית במשחק באה מתוך הסרטים – וזה כולל את הקולות של הדמויות שגם הם מצויינים, אבל מבחינת ההתאמה לסצנות – לא כל כך.

ציון -7

LEGO Jurassic World

לסיכום – המשחק לא רע בכלל, אבל אני מצפה לשינוי גדול מאוד בכל הנוגע למשחקי לגו בקרוב מאוד עם יציאת המשחק LEGO Dimensions.

תודה רבה להד ארצי על סיפוק המשחק(גרסאת PS4)

משחקיות - 7
גרפיקה וסאונד - 7
דמויות - 9
השלבים - 7
העלילות השונות - 5

7

טוב

User Rating: 4.7 ( 3 votes)

אודות Lidor

השאר תגובה