בית / חדשות / המאבק על השליטה ב-Ubisoft נמשך

המאבק על השליטה ב-Ubisoft נמשך

אפשרות להשתלטות עוינת על ענקית המשחקים Ubisoft על ידי חברת המדיה הצרפתית Vivendi. האחים גילמו ושאר הבכירים בחברה מתכננים להיאבק על השליטה בחברה.

בזמן האחרון, ענקית המדיה הצרפתית Vivendi מנסה להשתלט בכוח על חברת המשחקים הבינלאומית Ubisoft. על פי דיווח שהתפרסם באתר הכלכלי Bloomberg, שני הצדדים במאבק הזה אינם מוכנים לוותר אבל השקעה האחרונה של Vivendi יכולה להטות את הכף. החברה קנתה מניות בסכום כולל של 144 מיליון אירו, המניות הללו מעלות את אחוזי השליטה של החברה הצרפתית ב-3.5%. מהצד השני, הבעלים הנוכחים של Ubisoft, ובעיקר האחים גילמו מנסים לשמר את השליטה בחברה ופונים לבעלי מניות עיקריים על מנת שיתמכו בהם במאבק. ככל הנראה, גם Vivendi פונה אל בעלי המניות ומתכוננת אל פגישת בעלי המניות המיועדת להתקיים ב-29 לספטמבר. על פי הדיווחים, החברה הצרפתית מבטיחה כי במידה ותשתלט על החברה תאפשר לה לשמור על עצמאותה.

Ubisoft Yves Guillemot

אמנם מדובר בידיעה כלכלית שאינה נוגעת ישירות למשיקים, רכישות של חברות ואולפני משחקים כבר שינו את אופי התעשייה והמשחקים המיוצרים בה. דוגמה בולטת וכואבת במיוחד היא סדרת האסטרטגיה האהובה C&C, לאחר קניית הסטודיו Westwood וסגירתו בסופו של דבר על ידי EA, המשחקים האחרונים בסדרה אכזבו את המעריצים והמכירות אכזבו את החברה וכבר שנים שלא קיבלנו משחק חדש בסדרה.

אודות יונדב צבקר

יונדב צבקר
סטודנט לבלשנות ואנגלית, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר תגובה