בית / חדשות / ה-PlayStation Meeting- מה ראינו שם?

ה-PlayStation Meeting- מה ראינו שם?

אחרי המון שמועות והמון שגעונות מעובדי מפעל שהחליטו לבגוד בבוס, אנשים פשוטים שמצאו משהו באינטרנט, או סתם השערות שמישהו החליט שיכול להיות שיהיו נכונות, סוף סוף הגענו לרגע בו ישבנו עם הפופקורן מול השידור החי של ה-PlayStation Meeting, וחיכינו לגל המעריצים שיקפוץ על המסך ב"כן!!!!!!".

בשביל שלא נשלח אתכם לחפש באינטרנט כל פיפס קטן שהופיע בפגישה, למקרה ופספסתם אותה, ארגנו לכם את הכתבה המסכמת הזו על כל ההכרזות שראינו. שנתחיל?

הדבר הראשון שנרצה להזיז מהדרך הוא ההכרזה הרשמית (סוף סוף) של ה-PS4 Slim, הגרסה הדקה, הצעירה, והמוערכת הרבה יותר למרות שגם אתם עשיתם את אותו הדבר כשהייתם בגילה. הגרסה החדשה לא משנה שום דבר על הקונסולה שכעת כנראה תקרא ה-PS4 FAT (כמו הרבה קונסולות לפניה), אך היא כן מציגה גודל קטן הרבה יותר (תצרוך 28% מהכוח של הדגם השני של הקונסולה המקורית, תגיע עם 16% פחות ממשקלה של הגרסה המקורית ו-30% פחות בנפח) שבב אינטרנט אלחוטי חדש הפועל בתדר של 5Ghz, שיאפשר מהירויות גבוהות יותר, בנוסף להצגה של DualShock 4 חדש לגמרי. הגרסה החדשה תעלה $299 (או כ-1,200 ש"ח), ותגיע בעוד שבוע, ב-15 בספטמבר.

PS4_2000_01_withnotice_1473281453

לאחר ההכרזה גם נחשפו הדברים שנראה בקופסה, מה האחוזים האלו באמת אומרים מבחינת גודל ומשקל הקונסולה, ואילו רכיבים SONY הצליחה להכניס לתוך הדבר הקטן הזה. הקונסולה עצמה שוקלת 2.1 קילוגרם, ותגיע עם שתי גרסאות עם שטח אחסון שונה- אחת עם 500GB ואחת עם 1TB, אך לא ידוע מי מהן תגיע במחיר שנחשף. בקופסה נוכל למצוא את: הקונסולה עצמה (בצבע שחור "Jet Black"), שלט DualShock 4 אלחוטי (בצבע תואם), אוזניה, כבל כוח, כבל HDMI וכבל USB.

אלו הרכיבים שנוכל לראות בקונסולה, יחד עם המאפיינים השונים שלה:

 • מעבד ראשי שנוצר בהתאמה אישית
  CPU: המעבד בעל 8 הליבות x86-64 AMD Jaguar
  כרטיס גרפי מבוסס AMD Radeon בעל 1.84 טרה-פלופס
 • זכרון RAM: כרטיס 8GB מסוג GDDR5
 • דיסק קשיח: 500GB או 1TB
 • גודל חיצוני: 265 מילימטר, על 39 מילימטר, על 288 מילימטר (רוחב, גובה, עומק)
 • משקל: בערך 2.1 קילוגרם
 • כניסות: 2 כניסות USB (דור ראשון של USB3.1) וכניסת AUX
  כניסת HDMI עם תמיכה ב-HDR
 • ספק כוח: AC 100V, 50/60 Hz
  צריכת הכוח מגיעה עד 165W
 • טמפרטורות (אמורות להיות בין) 5-35 מעלות צלזיוס

ועכשיו לאחת ההכרזות הגדולות שהפתיעה אותנו קצת, אבל כמובן שהיא תגיע- ה-PS4 Neo נחשפת כ-PS4 Pro, גרסה משודרגת היכולה להפיק וידיאו באיכות של 4K יחד עם כוח עיבוד משופר. ה-PS4 Pro נחשפה כגרסה שמתאימה לצרכן הקצת יותר מממוצע, שכנראה בבעלותו לא מעט כסף לשים בצד.

Sony לא רק אישרה שה-PS4 Pro מגיע, היא גם הכריזה שהוא מגיע ה-ש-נ-ה במחיר של $399 ב-10 בנובמבר, קצת לפני עונת החגים האמריקאית.

אבל לא הכל ממש ורוד בקטע של ה-PS4 Pro, קודם כל, המערכת לא תוכל לנגן דיסקים של UHD Blu Ray, למרות שהיא חזקה מספיק כדי להריץ משחקים באיכות של 4K, היא כנראה לא חזקה מספיק בשביל להריץ סרטים באיכות כזאת, ולא תתמוך בדיסקי Blu Ray עליהם הסרט מוטבע באיכות זו. למרות זאת, עדיין תוכלו לראות דברים מהרשת באיכות 4K, אז היכונו לראות כמה שיותר סרטונים כדי להרשים את החברים שלכם כשתקנו את הקונסולה. ואם כבר דיברנו על וידיאו ב-4K, הקונסולה החדשה והחזקה כן תוכל לצלם את המשחקים שלכם באיכות 4K, אבל רק בתמונות. אם תרצו לצלם וידיאו מהקונסולה, תצטרכו להסתפק באיכות של 1080p על 30 פריימים לשניה. זה עדיין יותר גבוה מה-720p ב-30 פריימים לשניה של הקונסולה המקורית, אך עדיין מעט מאכזב.

עוד דבר שפחות ורוד עם ה-PS4 Pro, הקונסולה תריץ את משחקי ה-Multiplayer שלכם בהגבלה מסוימת- קצב הפריימים לשניה לא ישתנה בין שתי גרסאות הקונסולה, והאיכות תישאר אותה איכות, יחד עם אותם השרתים של ה-Multiplayer. קצת מאכזב, אבל לא קשה לצפות את המהלך הזה מ-SONY.

כדי לסגור את הפינה הקטנה הזו על הקונסולה המטורפת, קבלו את מאפייני המערכת המלאים של ה-PS4 Pro:

 • מעבד ראשי שנוצר בהתאמה אישית
  CPU: המעבד בעל 8 הליבות x86-64 AMD Jaguar
  כרטיס גרפי מבוסס AMD Radeon בעל 4.20 טרה-פלופס
 • זכרון RAM: כרטיס 8GB מסוג GDDR5
 • כונן קשיח: 1TB של אחסון
 • מימדים חיצוניים: 295 מילימטר, על 55 מילימטר, על 327 מילימטר (רוחב, גובה, עומק)
 • משקל: בערך 3.3 קילוגרם
 • כניסות: 3 כניסות USB (דור ראשון של USB3.1) וכניסת AUX
  כניסת HDMI עם תמיכה ב-HDR וב-4K
 • ספק כוח: AC 100V, 50/60 Hz
  צריכת הכוח מגיעה עד 310W
 • טמפרטורות (אמורות להיות בין) 5-35 מעלות צלזיוס

בין כל הקונסולות שהוכרזו, ראינו גם תצוגה של המשחקים ש-Sony מבטיחה שיעבדו מעולה על ה-PS4 Pro, ביניהם Horizon Zero Dawn, Call of Duty Infinite, Days Gone ואפילו חשיפה ראשונה של Mass Effect Andromeda!

נתחיל עם ההכרזה הגדולה ביותר- ב-PlayStation Meeting סוף סוף קיבלנו את החדשה הכי משמעותית במשך זמן רב מהמשחק החדש של Bioware, הכותר החדש בסדרה המוערכת Mass Effect, הלא הוא Mass Effect Andromeda. את הטריילר תוכלו לראות ב-4K, כפי שתוכלו לצפות בו על ה-PS4 Pro בזמן שאתם משחקים:

Bioware חשפה שהמשחק לא ירוץ על 60 פריימים לשניה באף אחת מהקונסולות עליהן תבחרו לשחק את המשחק (אלא אם החלטתם לשחק על המחשב האישי, הבחירה הנעלה ביותר לדעתי מבין השלושה), ושהוא ירוץ על 30 פריימים לשניה במקום. החברה גם חשפה ששם הדמות החדשה אותה נשחק, Ryder, תוכל להיות גם זכר וגם נקבה, ולכן נבחר שם זה. אבל מה שהרבה יותר מעניין לגבי הבחירה הזו היא שהחברה החליטה שלא משנה באיזה מין תבחרו לשחק, המין השני יהפוך להיות האח שלכם במשחק, והוא "נמצא שם איפה שהוא", וכנראה שתראו אותו, וכנראה שלא. באשר לדמות שנראתה בשריון ה-N7 בטריילר, היא נחשפה כאבי האחים.

טריילר משחקיות חדש שקיבלנו בפגישה, מגיעה למשחק Horizon Zero Dawn, שלאחר הדחיה שלו לפברואר, לא ראינו ממנו הרבה. כעת אנחנו מקבלים הצצה לאפשרויות המיוחדות שנוכל לראות רק על ה-PS4 Pro, יחד עם עוד משחקיות חדשה:

עוד משחק אליו מצפים רבים (רק כדי להחליט אם הוא באמת גרוע או דווקא הפתעת השנה) הוא Call of Duty: Infinite Warfare, ובכנס הוכרז שהמשחק יתמוך באפשרויות מתקדמות על ה-PS4 Pro, בנוסף לשאר המשחקים בסדרה: Call of Duty Black Ops 3 ו-Call of Duty Modern Warfare Remastered יתמכו גם הם באפשרויות המתקדמות של הקונסולה. לגבי Ghosts לא נאמר דבר, אבל אנחנו לא מצפים לראות מהמשחק משהו חדש לאחר הכשלון העצום שלו כשהקונסולה הושקה. Actvision חשפה את הטריילר הבא ל-Infinite Warfare כפי שהוא יופיע על ה-PS4 Pro:

ועכשיו להכרזות שיגיעו לכל רשת ה-PS4 המורחבת- SONY הכריזה שה-DualShock 4 וה-PlayStation Camera יקבלו חידושים שיגיעו ב-15 בספטמבר יחד עם ה-PS4 Slim. שני המכשירים החדשים יעלו $59 כל אחד, בנוסף למעמד אנכי מיוחד ל-PS4 Pro או Slim במחיר של $24. עוד מכשיר שיגיע לקונסולות הוא ה-Platinum Wireless HeadSet, אוזניות אלחוטיות שעוצבו במיוחד ל-PS4, שכוללות סאונד סראונד 7.1 שיפוצץ אתכם בסאונד מכל הכיוונים, לחווית משחק טובה יותר ומרגשת יותר, שתעלה לכם $159.

והכרזה קטנטנה לסוף הכתבה (רק לאלו שבאמת מעריכים את הכתיבה שלי)- ה-PS4 Pro לא תהיה הקונסולה היחידה שתקבל תמיכה בטלוויזיות HDR, אלא גם ה-PS4 FAT (זה הכינוי הרשמי שלה מהיום, תזכרו מי אמר לכם), וה-PS4 Slim יקבלו תמיכה בטלוויזיות הללו יחד עם עדכון תוכנה חדש שיגיע בהמשך.

אז מה אתם חושבים על ההכרזות החדשות? האם אתם תקנו משהו ממה שהחברה הכריזה? האם נמאס לכם מלקנות קונסולות חדשות ותעלו יחד איתי לארץ ה-PCMR? ספרו לנו בתגובות.

אודות לידור כלפון

לידור כלפון
העורך הראשי, בן 19 מיבנה. משתדל לשחק בהכל ולהתעדכן בהכל, ובעיקר במה ש-PCMR ו-Nintendo.

השאר תגובה