בית / חדשות / Microsoft לגבי ניגון וידאו באיכות 4K ב-Xbox
xbox one s

Microsoft לגבי ניגון וידאו באיכות 4K ב-Xbox

נציג מחברת Microsoft דיבר בראיון השבוע על ההבדל של ה-Xbox One S מה-PS4 Pro/Slim מבחינת ניגון וידאו ב-4K.

אחד מהיתרונות שיש ל-Xbox One Scorpio על ה-PS4 Pro החדש הוא שהוא הובטח להיות מכשיר חזק בהרבה יותר ומן הסתם נעלה יותר. זה מעולה, אבל ה-Scorpio נמצא במרחק של שנה מאיתנו. מפה לשם – נשארנו עם ה-Xbox One S שיתמודד מול ה-PS4 Pro בהשקה שלו.

אבל גם במצב הזה, למרות המפרט המעולה של ה-PS4 Pro, למתחרה שלו מבית Microsoft יש מאפיין אחד נעלה שפשוט אין ל-PS4 Pro – ה-Xbox One S יכול לנגן סרטי Blu Ray באיכות 4K.

בראיון שערך Albert Penello עם Eurogamer, נציג חברת Microsoft הסביר בדיוק למה החליטו ב-Microsoft לשים דגש דווקא על ניגון סרטים באיכות גבוהה בקונסולות שלהם – Microsoft חושבת באמת שיש עוד נתח שוק עצום שעדיין משתמש בדרך הפיזית של צריכת סרטים. הוא הסביר: "כשתסתכלו מסביב לעולם, לא כולם באותה רמה כשזה מגיע לתחום הדיגיטלי, תוכלו להתווכח ולומר שלא כולם אותו דבר רק בתחום ה-4K. אבל אני חושב שעדיין יש מקום בעולם לפיזיות בצריכת תוכן. עבור המעריץ הנלהב, סרטי Blu Ray באיכות 4K נראים מדהים ויש לעומת זאת מקומות בעולם שעדיין אין בהם שירות streaming ראוי בגלל חיבור אינטרנט גרוע אבל בהחלט יש אחלה תשתית פיזית לראות סרטים." הוא המשיך ואמר "אז כן, אני שמח שעשינו את ההחלטה להתמקד באיכות וידאו. אני מעריץ גדול ונלהב של 4K. יצרנו הבדל טוב בינינו לבין ה-PS4 Slim."

ה-Xbox One Scorpio מתוכנן להשקה בעונת החגים האמריקאית בשנת 2017, ה-Xbox One S זמין כעת ויושק השבוע בארץ, ה-PS4 Slim זמין כעת בעולם (לא ידוע מתי בארץ) וה-PS4 Pro מתוכנן להשקה ב-10 בנובמבר השנה.

אודות תומר בראשי

תומר בראשי
בן 18, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב מגיל 0, מעריץ את משחקי הכס בצורה אובססיבית, אוהב לכתוב וכשלא כותב - שומע מוזיקה (או צופה במשחקי הכס(או אוכל)).

השאר תגובה