בית / סיקורים / סיקורי טלוויזיה וקולנוע / שבעת המופלאים Round 2 – סיקור הסרט
כרזת הסרט The Magnificent Seven - -60 VS 2016
כרזת הסרט The Magnificent Seven - -60 VS 2016

שבעת המופלאים Round 2 – סיקור הסרט

הסרט "שבעת המופלאים" מגיע אלינו כמעט שישים שנה לאחר יצירת המקור. הקדמה הביאה אלינו הרבה יותר אפקטים, סאונד וצבעים שנותנים לסרט להראות כבר יותר טוב מוקדמו והכי חשוב, המון המון אקשן.

הסרט הוא חידוש לסרט משנות ה-60 שהפך לחלק מהסטוריה של אמריקה. לאחר שבאותן שנים היו מערבונים בלי סוף של מלחמות של הילידים (אינדיאנים) לבין הקאובויים הגיע הסרט "שבעת המופלאים" והיה שונה בנוף, לפתע המלחמה היא בין טובים ורעים, בלי שום קשר לצבע מוצא או דת. בסרט "שבעת המופלאים" 2016 הרעיון דומה אך העלילה שונה- מסופר על אלמנה שרוצה לנקום את מות בעלה ואת השתלטות איש עסקים בשם "גוב" על האדמה של העיירה רוז קרייק. האלמנה לוקחת את החוק לידיים ושוכרת שכירי חרב, הלא הם שבעת המופלאים שלנו. כמו כן הסרט גדוש בכוכבים: דנזל וושינגטון, כריס פראט, איתן הוק, וינסנט ד'אונופוריו, לי ביונג-האן, לוק גרימס, וגנר מורה, היילי בנט, מאט בומר ופיטר סרסגארד. במאי הסרט הוא אנטוניו פוקה האמריקאי הצעיר שהביא את הסרט "יום אימונים מסוכן" ועוד שוברי קופות.

בתוך נתקלתם בתמונה ולא הבנתם מאיפה היא מוכרת לכם....
בטוח נתקלתם בתמונה ולא הבנתם מאיפה היא מוכרת לכם.

הסרט נפתח טוב, אמנם ארוך אבל בהחלט סרט מעניין. לא מדובר ב"מערבון ספגטי" אלא בסרט מותח, מהיר ולא כל כך צפוי. ללא ספויילרים אבל שלא תצפו לאיזו הפתעה גדולה- השחקנים נתנו משחק אדיר, מיקום הצילומים היה מרהיב. כמו כן הפקת הסרט נתנה דגש על הפרטים הקטנים, מהתלבושות ועד לאביזרים ולתפאורה. הקרב הגדול שחיכינו לו כל הסרט לא אכזב למרות התוצאה שלו, אבל שוב לא ניתן לכם ספויילר… בקרב נלחמו חברי השבעייה אל מול ידו העשירה של צבא שכירי החרב של הרודן בוג.

דנזל וושינגטון ("יום אימונים מסוכן", "אספן העצמות") לקח את התפקיד הראשי כמו שרק הוא יודע. כדי לתת מקום לשאר השחקנים ההוליוודיים הגדולים, בסרט "שבעת המופלאים 2016" נתנו קצת נופח שונה לדמויות, קצת יותר נועזות, שנינות ובסך הכל קיבלנו שבעה מופלאים ללא ספק. למי שנמאס מכל המכוניות שעפות באוויר, גיבורי על (לנו בחיים זה לא ימאס), או חייזרים שמשתלטים על העולם- אז זה הסרט בשבילכם.

בשבעת המופלאים של 1960 כיכבו כמה מהכוכבים הגדולים של התקופה ההיא, היו שם שחקנים כמו סטיב מקווין ("הפרפר"), אלי וולך ("הטוב, הרע והמכוער") היהודי, צ'ארלס ברונסון ("משאלת מוות") וכמובן יול ברנר שהיה כוכב כבר לפני הסרט, להבדיל מהשאר שפרצו בעקבות הסרט. הפעם הבמאי אנטוניו פוקה חזר לעבוד עם דנזל וושינגטון לאחר ההצלחה ב"יום אימונים מסוכן", הסרט שהביא לצמד הצלחה מסחררת, הן בביקורות והן בקופות. בנוסף אליו, כריס פראט ("שומרי הגלקסיה"), איתן הוק ("התבגרות") ושאר חברי השבעייה נכנסו יפה לנעליים של הכוכבים משנות ה-60.

בסופו של סרט ארוך של כמעט שעתיים, חברי השבעיה נשארים חצי, פחות אחד. את דרך המוות שלהם בקרב הגדול על העירה רוז קריק לא נספר לכם כי הרי זה כל הקטע. מה שנוכל לספר לכם ושכמובן היה כבר ידוע מההתחלה, העיירה חוזרת ליידיים של האלמנה ותושבי העירה, שבהתחלה פיקפקו בדרך שהיא בחרה, מאושרים למרות האבידות הקשות שהיא ידעה. מי שלא זוכר בתחילת המסע האלמנה הציעה לדנזל את כל מה שיש לה ולשאר תושבי העיירה על מנת שיעזור להם, כל זה קורה לאחר התקפות חוזרת ונשנות על אותה עיירה. מה שלא נוכחנו לראות זה האם באמת היא מקיימת את זה.

אולי נראה סרט המשך? אי אפשר לדעת.

במדד שלי, מדד התלתלים..  ממש כמו ה-avatar שלי, הסרט קיבל 3.5 תלתלים. אני חושב שמי שמחפש סרט אקשן לא ממוסחר (אמריקאי) זה הסרט בשבילו….

כרזת הסרט The Magnificent Seven - -60 VS 2016

שנות ה-60 אל מול שנת 2016  – רימייק לסרט-  The Magnificent Seven

הטריילר של הסרט המקורי (The Magnificent Seven 1960):

טריילר של הסרט המחודש (The Magnificent Seven 2016)

The Magnificent Seven

עלילה - 6.4
משחק - 8
מיקום הצילומים - 10
פסקול - 2

6.6

שווה

הסרט שבעת המופלאים הוא סרט טוב. שחקנים מעולים שעושים חידוש מעולה לסרט הישן

User Rating: 4 ( 1 votes)

אודות Guy Chen

Guy Chen

השאר תגובה