בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / Thea The Awakening – מחשבות אחרי

Thea The Awakening – מחשבות אחרי

Thea The Awakening, משחק קטן, סטודיו קטן, תוצאה גדולה?

הודות למנהלים שלנו נפל בחיקי מפתח קוד למשחק קטן ולא יותר מידי פופולרי ששמו Thea The Awakening. אם אתם כמוני כנראה עכשיו אתם מנחשים לעצמכם, מה זה? אז תנו לי לספר לכם, Thea הוא משחק דמוי סדרת המשחקים Civilization שפותח על ידי אולפני MuHa Games, סטודיו קטן ולא מאוד מוכר ששחרר משחק בז'אנר שבו יש מספר חברות ששולטות ללא עוררין, האם הוא הצליח לבלוט מעל השאר? המשיכו לקרוא.

כמו תמיד הביקורת שלי תהיה מורכבת מכמה חלקים:

  1. ציפיות לפני והאם המשחק עמד בציפיות
  2. עלילה
  3. סאונד
  4. גרפיקה
  5. משחקיות (החלק העיקרי של הכתבה)
  6. סיכום ומתן ציון סופי

ציפיות לפני:

אני חייב להודות שבחיים שלי לא שמעתי על Thea The Awakening, כלומר ברצינות, לא ב-Steam, לא ב-YouTube, לא כלום. רק כאשר חבר מאוד טוב שלי אמר שהוא גילה משחק שדומה ל-Civilization (לאלה שמעוניינים לדעת Civilization היא אחת מסדרות המשחקים האהובות עליי ביותר) התחלתי להתעניין. לאחר הסתכלות ראשונה גיליתי משחק בעל פוטנציאל די נכבד וביקורות מאוד חיוביות.

Thea_Screenshot1

עלילה (חסרת ספויילרים):

לפני שאמשיך על העלילה עצמה אענה על שאלה פשוטה, האם ל-Thea יש עלילה? כן, האם היא טובה? זה כבר תגלו בהמשך.

העלילה של Thea מדברת על קבוצת ניצולים ששרדו אירוע אפוקליפטי ששמו "החשכה" שנמשך במשך 100 שנים. לאחר אותה תקופה הקרניים הראשונות של השמש חדרו דרך השמיים השחורים והצהירו על תחילתה של תקופה חדשה. לאחר חדירת קרני השמש יצאה קבוצת הניצולים מהמחסה שלהם שבו שהו במשך 100 השנים. אתם תהיו מוכרחים לקחת את תפקידו של האל ולהדריך את קבוצת הניצולים שלכם דרך החשכה ולהביא עידן חדש של אור ושגשוג לארץ Thea.

Thea_Screenshot8

סאונד:

"Hands down", הפסקול של Thea הוא פשוט מצויין. השילוב של מוזיקה קלאסית עם מוזיקה ישנה גורם להרגשה כאילו נשאבתם לתוך המשחק ואתם חווים את הכל על בשרך. ותנו לי להגיד לכם, זה קרה. צוות הסאונד,המאוד קטן חייב לציין שמורכב מ 2 מפתחים בסך הכל הצליח ליצור סימפוניה של קולות. בנוסף לכך Thea The Awakening מציג לנו השחקנים אופצייה שלא ראיתי במשחקים, האופצייה להוריד את הסאונדטרק של אותו הרגע שאתם נמצאים בו ולא קובץ גדול ומסורבל שתצטרכו לחפש דרכו את החלק שאהבתם.

Giants4

גרפיקה:

כמו שאמרתי בסיקורים הקודמים שלי, אני לא אוהב לשפוט משחקים לפי הגרפיקה שלהם כי לדעתי זה לא פייר כלפי המפתחים שזאת הייתה המטרה שלהם וזה המשחק שהם יצרו. אבל תנו לי להבהיר את עצמי, אני מאוד נגד מפתחים שמבטיחים אחד ומקיימים 2 *שיעול* The Division *שיעול*, אך כאשר מדובר במפתחת קטנה ופחות מוכרת, קשה לצפות מהם רמת איכות מרשימה בגרפיקה כמו מה שאנחנו מקבלים ממשחקי AAA.

לאחר שהוצאנו את זה מהדרך בואו ונדבר על הגרפיקה של Thea The Awakening- להתחלה אני חייב להגיד שאני לא מאוכזב, הגרפיקה של Thea סבירה מאוד ואפשר כמעט לדמות אותה לגרפיקה של Civilization. אולי זה המחשב המצ'וקמק שלי אבל גם על Medium המשחק נראה יפייפה ומעניין. נקודת זכות לחברה מ-Muha Studios- בכל מצב שבו נתקלתי בשאלת בחירה או ב-quest (שקורה המון…) החלון שנפתח לווה בעיצוב (Artwork) ייחודי שממש הוסיף להרגשה. לדוגמה, על קונפליקט שהיה לי עם דרקון בעל עין אחת במערה חשוכה, החלון התיר לי 2 בחירות. הראשונה, להיכנס למערה והשניה, לברוח כמו פחדן גמור. אפשר להניח מה בחרתי כמובן. באותו חלון הופיע Artwork מהמם שלצערי לא שמרתי שהציג חייל בודד מול מערה חשוכה ובתוכה עין אדומה זוהרת. באמת נשארתי ללא מילים שראיתי את הציור הזה ואני יכול רק לקוות שעוד מפתחים באותו ז'אנר יבצעו פעולה זהה במסכי בחירות.

עוד דבר הוא הדיוק והאיכות בפרטים הקטנים שבמשחק- הבתים, הסוסים, המפלצות- כולם מעוצבים ללא רבב וניתן לראות שלא נחתכו פינות בעיצוב של הדמויות. לסיכום, הגרפיקה של המשחק מאוד טובה ואין לי הרבה תלונות עליה חוץ מהבעיה של שטח שלא, נחקר שבו העננים נראים מוזרים ולא מציאותיים.

Thea_Screenshot9

משחקיות:

הגענו לחלק העיקרי של הכתבה שבו אסביר לכם איך Thea עובד ברמת קרקע, מוכנים?

לפני הכל, תנו לי להוציא את זה מהבטן, יהיו כאלה שיגידו שהמשחק נראה כמו Civilization והם לא טועים, Thea פועל על אותה מערכת ורעיונות ש-Civilization פועל עליהן, אותה מערכת תורות ואותה מערכת שטח. אני אערוך השוואה בין המשחק ל-Civilization במהלך הפסקה הבאה בעקבות החשיבות הרבה שאני רואה בנוגע לזה.

אתם תתחילו את Thea כמו כל משחק תפקידים זהה, כפר קטן עם מספר יחידות קטן שמהם תתפתחו. אבל מה? פה Thea זוהר בייחודותו הרבה. בתחילת המשחק תוצב בפניכם אפשרות בחירה של הכפר, מה זה אומר? במסך קטן שייפתח לכם לפני תחילת המשחק המעשי ולאחר סרטון הפתיחה תוכלו לבחור כפר שיעסוק באחד מתוך שלושה תחומים שונים שהם: מלקטי מזון, לוחמים או בונים. כמובן שלכל אחד מהתחומים יש את החסרונות והיתרונות שלו (אישית, אני בחרתי להמשיך עם הבונים).

הבונים בעלי יכולת בנייה מתקדמת וקיצור זמן הבנייה (שמאוד נחוץ למשחק), בעלי יכולת ממוצעת בלחימה, וחסרון מאוד גדול בליקוט מזון שתהווה מכשול די רציני בשביל המתחילים שבינינו.

לדעתי מלקטי המזון מהווים את הדמות שהכי מתאימה למתחילים בעקבות הקלות שאתם יכולים להתחיל איתם במשחק, מהשלב הראשון עד האחרון אף פעם לא הייתה לי בעיית מחסור באוכל ורעב בכפר. אבל, חשוב להגיד שיכולת הבנייה שלהם שואפת לאפס, אני הותקפתי מספר פעמים בלילה על ידי מפלצות תועות בדרך וזה מהווה קושי יחסית. למרות הכל עדיין לדעתי בחירת מלקטי המזון תהווה את ההתחלה הכי קלה ל-Thea The Awakening.

בהשוואה לשתי הבחירות הקודמות הלוחמים מהווים מצב חדש לחלוטין ופרספקטיבה שונה לחלוטין על המשחק. בתור אחד ששיחק המון עם הלוחמים (בעיקר כדי להבין מה לעזאזל הם עושים..) הצלחתי להבין את המבנה העיקרי שלהם, פחות או יותר RUSH B RUSH B *קללה ברוסית*. הלוחמים הם יחידה התקפית מאוד, הם לא זקוקים לבסיס בעקבות יכולת ייחודית ללוחמים שמאפשרת להם להקים בעזרת כמה עצים, מחנה ארעי. מה שכן הם זקוקים להמון, המון מזון מצב שיהווה עליכם קושי אם תצאו למסע באזורים שוממים.

לאחר שהסברתי על שלושת הכפרים שניתנים לבחירה בואו ונמשיך יותר על המשחק עצמו. לאחר שבחרתם את הכפרים יוצבו לפניכם מספר בחירות- האם תצאו להרוג מפלצות? האם תשריינו את הבסיס? או האם פשוט תצאו לחקור את המפה? לפני שתבחרו תנו לי ללמד אתכם מהניסיון שלי שאסור לכם להשאיר את הכפר ללא שמירה בעקבות שאם הכפר שלכם יהרס בגלל מפלצות תועות בדרך, Its Game Over. התושבים שלכם יתחילו ברמה יחסית נמוכה ויהיה ניתן לראות זאת על הציוד שלהם, מה שכן, שזהו חיסרון מאוד רציני במשחק לדעתי, הוא בחירת זימון הכפר הכל כך מזעזעת שקיימת במשחק. הייתי צריך להקריב כבשה לאלוהים כדי שלא ישים לי את הכפר מול מערת נחשים ברמה 5 (הרמה הגבוהה ביותר במשחק) וזה פשוט היה פתטי. פשוט פתטי.

מערכת ניהול הכפר היא הרבה יותר עמוקה משצפיתי למשחק כזה קטן. כמו Civilization ניתנת לכם שליטה מלאה על הכפר ועל מעשיו. בנוסף לכך, ניתנת לכם יכולת שליטה על כל אחד מהתושבים בכפר במקרה שאתם רוצים לתת להם משימות ייחודיות, פונקציה שמאוד אהבתי במשחק.

סיכום סופי

אז מה חשבתי לבסוף על Thea The Awakening? בסופו של דבר, זהו משחק סבבה לגמרי לאוהבי Civilization שהחליטו שהם רוצים להישאר באותו ז'אנר משחקים, אבל רוצים ספין אוף די מעניין על הנוסחה המקורית.

Thea The Awakening

עלילה - 8.5
גרפיקה - 9
סאונד - 10
משחקיות - 8.2

8.9

מעולה

כפי שאמרתי בפסקה האחרונה, Thea The Awakening הוא משחק טוב שמאפשר לכל אוהבי ז'אנר משחקי Civilization לחוות חוויה שונה מעט, אך מהנה באותה מידה.

User Rating: 3.7 ( 1 votes)

אודות אור כהן

עורך ראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר תגובה