בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / סיקור המשחק NBA2K17- אתם מתאימים לליגה הטובה בעולם?

סיקור המשחק NBA2K17- אתם מתאימים לליגה הטובה בעולם?

אז יצאתי מהליגה הארצית לנערים כדי לנסות קצת את הליגה הטובה בעולם ולהרגיש קצת אופק ג'יימס (או אם אתם מעדיפים סטף שלינגר). האם נהנתי? האם זה היה שווה את זה? הכל בסיקור של המשחק NBA2K17 החדש.

NBA2K היא סדרת משחקי הכדורסל הטובה בשוק ובעיני היא גם הטובה מבין כל משחקי הספורט ולא רק משחקי הכדורסל. אני חייב להגיד שבאתי עם ציפיות גדולות למשחק, ולמרות שידעתי שבמשחקים מהסוג הזה אין שינוי דרסתי בין כל כותר וכותר, כן ציפיתי לשינויים ספציפיים במקומות מסוימים.

NBA (6)

משחקיות

אני אתחיל ואומר שהמשחקיות של NBA היא משחקיות טובה, עוד יותר מזה היא משחקיות מצוינת לסימולטור. כן כן לסימולטור. אני חושב שכבר שמעתם בעבר ש-NBA2K הוא סימולטור ואם לא אז הנה לכם- NBA2K הוא סימולטור של משחקי הכדורסל. אתם בטח שואלים איפה זה בא לידי ביטוי? אז רוב המשחקיות באה לידי ביטוי לא בשחקן אלא בנתונים של הדמויות, אני לא מתכוון למראה, נגיע לזה יותר מאוחר, אבל אני כן מדבר על הנתונים הסטטיסטיים. משנה לשנה נראה ש-2K מצליחה יותר ויותר לדייק ברמה של כל שחקן, וגורמת ל-NBA להיות כמה שיותר ראליסטי. הסיכוי ששחקן יקלע במצבים שונים והסיכוי שלי לנצח עם קבוצה למרות שאני שחקן ממש טוב, הם אחד הדברים ש-NBA2K17 עושה בצורה מצוינת. הוא מצליח להדגים איך משחקים בין קבוצות יראו גם אם השחקן הוא הכי טוב שיש, לדוגמה משחק עם קבוצות בערך באותה רמה כמו קבוצות NBA שונות מהשלבים הגבוהים יכול להיגמר לכאן או לכאן, וזה כבר תלוי בשחקן, אבל כשניסיתי לשחק עם הקבוצה האהובה עלי (מכבי) נגד קבוצות ה-NBA החביבות עלי, לא משנה כמה הייתי טוב לא הצלחתי לנצח כי במציאות הסיכויים שמכבי תנצח קבוצת NBA טובה הם קרובים לאפסיים (סליחה מכבי).

בנוסף המשחקיות מאד זורמת, ואחרי שלבי ה-Tutorial שעברו שיפור מטורף ומצליחים להעביר המון מידע גם לשחקנים פחות מנוסים וגם לאלה שיותר, אתם תרגישו כמה המשחק פשוט לשליטה ולמרות זאת מאד קשה להיות בו טוב. המשחק כמו שכבר אמרתי מאד ריאליסטי ולא תוכלו כל הזמן להשתמש בטריקים שלמדתם לעשות ב-Tutorial, מכיוון שלא לכל שחקן יש שליטה מצוינת בכדור ולא על כל שומר אפשר להעביר מסירות כאילו הוא לא קיים, ובכל זאת המשחק כיפי כי הוא יודע להגדיר את רמות הקושי שלו לשחקנים שונים ולא מקשה יותר מידי לכאלה שלא באים מעולם הכדורסל.

NBA (4)

אבל גם המשחקיות לא חפה מטעויות, כאלו שאם 2K היו מתקנים המשחק היה מושלם. אני מדבר על דברים כמו באגים, אני ציפיתי ממשחק שלא צריך להמציא את הגלגל כדי להיות טוב, שלפחות בשלב הזה כבר לא יהיו לו יותר מידי באגים, ועדיין ישנם שחקנים שנכנסים בקירות או שחקנים שזורקים את הכדור כי אחרי ששלחתי חטיפה המשחק מפרש את זה כקליעה. אחד הדברים המעצבנים ביותר ששינו במשחקיות השנה זה התפריט של פסק הזמן, אני נשבע שניסיתי להבין אותו אבל לא משנה כמה ניסיתי, לא הצלחתי. הוא פשוט לא מובן, בנוסף לזה שעכשיו הרבה יותר קשה לשנות את האופציה של חילופים אוטומטיים, וכדי לשנות את זה צריך להיכנס להגדרות בתפריט הראשי, מה שיוצר בעיה במקרה ואתם נכנסים למשחקים שונים שבהם החילופים האוטומטים דרושים או פשוט משגעים את הנפש. הדבר האחרון ש-2K לא שמה לב אליו כבר כמה שנים הוא מצב השרתים שלהם, כי זה לא הגיוני שלמרות שיש לי קליטת אינטרנט טובה, כל פעם שאני משחק באינטרנט יש לי דיליי של כמה שניות בין הלחיצה על הכפתור לבין הפעולה במשחק, דבר שמונע ממני ליהנות ומאד קריטי בסימולטור כמו זה.

NBA (5)

מצבי המשחק

אחד הצדדים החזקים של NBA2K17 הוא מצבי המשחק שלו. 2K מצוינת בלהביא את החוויה הכוללת של שחקן, קבוצה, ואפילו מנהל ליגה לתוך המשחק ותמיד מצבי המשחק מקבלים את השיפורים הכי גדולים והכי טובים. מצבי המשחק של המשחק מחולקים לארבעה (לא כולל תתי המצבים שבתוכם):

PLAY NOW 

מצב זה נותן לשחקן לשחק במצב המשחק הקלאסי של קבוצה נגד קבוצה, בנוסף לכל מיני משחקונים אחרים כמו ה-Blacktop, מצב הרחוב של NBA שבו אתם יכולים לבחור שחקנים מהליגה הטובה בעולם ולתת להם לשחק בכדורסל רחוב קלאסי, בנוסף למשחקי רשת של קבוצה נגד קבוצה וה-NBA Today שנותן לכם לשחק את משחקי היום ב-NBA ותוצאות של המשחקים האחרונים.

MyCAREER 

במצב משחק זה ניתנת לכם היכולת ליצור את עצמכם כשחקן NBA ולהרגיש איך זה להיות שחקן NBA אמיתי דרך סרטונים ומשחקיות שיעבירו לכם את החוויה שהרבה שחקני NBA עוברים במציאות. בעזרת תפריט מאד מפורט והיכולת של המשחק לסרוק פנים, היכולת שלכם ליצור שחקן שדומה לכם היא ברמה גבוהה של דיוק שנותנת לחוויה להיות ראליסטית אפילו יותר. מצב זה הוא גם אחד המצבים שקיבל המון שינויים שמאד אהבתי. למשל מעכשיו את מצב הקריירה אתם לא תתחילו כשחקן שצריך להתקבל לקבוצת NBA, אלא תצטרכו לעבור את השלבים של ליגת התיכונים והבחירה לדראפט בנוסף לשלבי האימונים והתקשורת עם הדמויות האחרות, שמאד השתפרו גם הם. במצב זה ישנו תת מצב שנקרא MYPark, שנותן לכם לשחק עם השחקן שיצרתם עם שחקנים אחרים ברשת בכדורסל רחוב.

NBA (1)

NBA

MyTEAM  

במצב משחק זה אתם מקימים קבוצה, אבל לעומת מצב MyGM המצב הזה יותר דומה למצב ה-ULTIMATE TEAM ב-Fifa בו אתם אמנם מקימים קבוצה אבל רוב הדברים נעשים ומוצגים על יד קלפים שאתם מקבלים כמו: קלפים של שחקנים, קלפים של חוזים וכולי. מצב המשחק יותר נגיש, כיפי ולא מסובך כל כך. MyTEAM הוא מצב לאלה שפחות עסוקים בטקטיקות והחתמות ויותר עסוקים בלשחק עם הרכבים שונים. גם מצב זה קיבל שיפורים רבים, דוגמה ניכרת היא שיפור בחנות הקלפים שעכשיו מסודרת יותר ונותנת לכם למצוא את הקלף שאתם רוצים יותר בקלות. 

NBA (3)

MyGM/MyLEAGUE 

אם תמיד רציתם להיות מנהלי ליגה, בעלים, או מנהלים של קבוצה זהו מצב המשחק בשבילכם. מצב זה הוא יותר טקטי ומתאים לשחקנים שאוהבים משחקי ניהול. בנוסף מצב הזה גם קיבל שיפור גדול ועכשיו בנוסף לליגה הסדירה תוכלו לעבור את כל מוקדמות הליגה (off season) ותוכלו לבחור שחקן בדראפט ולגבש את הקבוצה בליגת הקיץ, כשכל זה בנוסף לכל מה שהליגה הרגילה הציעה קודם.

NBA (2)

 גרפיקה + סאונד + 2KTV

למרות ש-2KTV הוא לא מצב משחק והוא לא כל כך קשור למוזיקה והסאונד שווה להזכיר אותו כי הוא נהדר. אני חייב להגיד שהסרטונים של 2KTV שכוללים רעיונות עם שחקנים, המהלכים של השבוע וטיפים למשחק באמת מאד נחמדים ומוסיפים המון למשחק.

על הגרפיקה והסאונד באמת שאין מה להרחיב יותר מידי. המוזיקה מצויינת, הקהל נשמע מדהים, והקריינים עושים עבודה נהדרת. אני באמת חושב שבכל מה שקשור לסאונד 2K יודעת לעשות על הצד הטוב ביותר. ומה לגבי גרפיקה? אני חייב להגיד שלמרות שיש תמיד לדעתי מקום לשיפור המשחק נראה מדהים. השחקנים מליגת ה-NBA נראים מציאותיים לחלוטין, וההרגשה הכללית היא שבאמת יש בטלוויזיה שלי משחק אמיתי שמשודר ולא משחק מחשב שאני משחק בו. למרות שאם יש משהו אחד להתלונן עליו הוא השחקנים מהליגה האירופית, שכאוהד אני חייב להגיד שלא מרשימים במיוחד ודורשים שיפור, אבל אני מבין את 2K בנוגע לזה ומוכן לסבול את זה בהתחשב בזה שהגרפיקה מדהימה.

לסיכום

NBA2K17 הוא משחק מצוין הוא מדמה את חווית הכדורסל של הליגה הטובה בעולם בצורה ראליסטית שגורמת לי להרגיש שאני הלברון ג'יימס הבא. המשחק כיפי ובקלות יעביר לכם שעות רצופות של כדורסל כיפי בלי להזיע, אבל אני עדיין חושב שהמשחק מתאים יותר לשחקנים שאוהבים כדורסל ופחות לאלה שלא מבינים מה ההבדל בין Fifa ל-NBA.

ציון

משחקיות - 9
מצבי משחק - 10
סאונד + גרפיקה - 9.5

9.5

מצוין

NBA2K17 מציג סוף סוף מעביר את החוויה בשלמותה. המשחק מדהים וייתן לכל מי שרוצה לחוות את הכדורסל הטוב בעולם את מבוקשו

User Rating: 4.07 ( 3 votes)

אודות אופק שלינגר

אופק שלינגר
גיימר וגיק בנשמה לומד בבליך, רמת גן חלק מפרויקט גבהיים מגמת סייבר משחק ראשון: COD BO1 . סדרת משחקים אהובה: Saints row.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *