בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / כשדברים רקובים עוד מהשורש – The Division: Underground – סיקור הרחבה

כשדברים רקובים עוד מהשורש – The Division: Underground – סיקור הרחבה

ההרחבה הראשונה של המשחק The Division, ה-Underground, מתעמקת בחלקים התת-קרקעיים ואפלים של העולם. מה גיליתי שם בעת חקירת האזור? עכברושים ועוד כמה אויבים.

The Division: Underground מחליטה להיכנס עמוק עוד יותר מאי פעם לאזור התת-קרקעי של המשחק. בעוד שבעבר היה ניתן להיכנס לאזורי המנהרות של המשחק, כעת ההרחבה מציעה אזורים שלמים שונים המצויים מתחת לקרקע, אליהם ניגש דרך האזור החדש במפה.

The Division Tactical Operations Center

ההרחבה מביאה עמה מס' חידושים שונים למשחק, ונתחיל מהאזור בו תבלו את רוב זמנכם בהרחבה, הנקרא Tactical Operations Center. מקום זה, כשמו כן הוא, המרכז החדש לתכנון כל המבצעים אליהם תצאו לבד, עם חבריכם או עם זרים ברחבי העולם. ככל שתעלו רמות בהרחבה, כך תוכלו לגוון את המבצע שלכם, החל ממאפיינים שונים למבצע כגון העלמת ה-Mini Map, מס' שלבים במבצע (מה שיוביל למס' בוסים) ורמת הקושי של המבצע. כמו במשחק הרגיל, ככל שרמת הקושי גבוהה יותר, כך גם הציוד שתקבלו יהיה טוב עוד יותר. דבר נוסף המתווסף יחד עם האזור הוא חנות חדשה המציעה נשקים, ציוד ושרטוטים שונים לרכישה המשתנים מדי שבוע.

רמות המשחק

כמו בכל אזור במשחק, גם לאזור זה יש רמות. רמתנו תוצג ב-Underground Rank, שרמתו המקסימלית היא 40. מה יועיל לנו בלעלות רמות? ובכן, כפי שכבר סופר, עליית הרמות תוביל לפתיחת מאפיינים שונים עבור המבצעים ונוסף על כך, על כל רמה שתעלו תקבלו קופסה המעניקה ציוד. מה כל כך מיוחד בקופסה לעומת הקופסות שניתן להשיג ב-Dark Zone? ובכן, הקופסות הקרויות Underground Caches מעניקות לכם ציוד בהתאם לרמת הציוד הכוללת שלכם. לדוגמה, אם רמת הציוד הכוללת שלי היא 231+, יש סיכוי של 100% שאקבל נשק ברמה של 229 או פריט של 229/268. זה, לדעתי, אחד הדברים הטובים ביותר שנוספו להרחבה, אם כי חבל שלא את כל הציוד ניתן לקבל מקופסות אלו.

הקופסאות

ועכשיו, הגיע הרגע לדבר על התוסף העיקרי בהרחבה – המשימות.

לפי המפתחים, המנוע הבונה את אזורי המשחק באופן רנדומלי והמטרות השונות יגרמו לשחקנים לצאת למבצעים שוב ושוב. שיחקתי במשימות הללו ובהתחלה, באמת שנהניתי. שיחקתי עם חבריי וביצענו משימות רבות. המבצעים שביצענו כל פעם היו עם רמות ומאפיינים שונים והשתדלנו להשתמש במגוון הכלים שההרחבה מציעה.

ובכל זאת, מרגישים בסופו של דבר את הדמיון במשימות השונות. האזורים שחוזרים על עצמם והמחסור בעידוד השחקן לחקור את הסביבה מובילים את השחקן לרצות לסיים עם המשימות כמה שיותר מהר רק כדי להתחיל את המשימה הבאה.

The Division Underground

ויחד עם זאת, עדיין ישנם מס' יתרונות ברורים במשימות. במבצעים, בניגוד למשימות הראשיות, אין נקודות שמירה. כלומר, אם נפסלתם, תאבדו את כל המידע שצברתם שבו השתמשתם כדי להגדיר מאפיינים מסוימים למשימה ותצטרכו להגדיר מבצע חדש. נשמע קשה, נכון? כי זה בהחלט קשה, במיוחד ברמות הגבוהות ביותר. לכן, ברמות הגבוהות, נדרש מהקבוצה לתכנן באופן יסודי את תפקיד חבר כל צוות בקבוצה, לתאם נכונה את השימוש ביכולות ׁׁׁׁׁ(במיוחד בחלק מהמאפיינים השונים), להשתמש בתקשורת ולדאוג שאף חבר צוות לא נשאר מאחור.

להפתעתי הרבה, גם עם זרים גמורים הייתי יכול להרגיש את התפקיד שלי כחלק מקבוצה ולא כשחקן יחיד. כאשר מישהו נפצע והיה זקוק להחייאה, ראיתי כיצד כל חברי הקבוצה נרתמים לעזרתו ושומרים עליו מכל אויב. ההדדיות וההבנה שכל חבר לקבוצה תורם במשהו ויש צורך לשמור על כולם הוא הצד החזק, לדעתי, של ההרחבה.

Dragon's Nest – הדרקונים שהפתיעו לטובה

הדבר העיקרי והאחרון שנוסף יחד עם ההרחבה הוא פלישה נוספת בשם Dragon's Nest. בפלישה זו, כמו כל השאר, תצטרכו להתמודד מול גלי אויבים רבים ושונים, תאבטחו מגרש חנייה שבסופו תביסו 4 בוסים ולאחר מכן תיאלצו להיאבק במס' גלי אויבים נוספים הדבר שמייחד את הפלישה הזו מקודמותיה הוא, קודם כל, כמות הציוד שניתן להשיג בה.

בניגוד לפלישות אחרות, היה בוס אחד עיקרי שלאחר הבסתו ניתן היה לקבל בדר"כ כ-2 פריטים, לא כולל הציוד שניתן כתגמול על רמה מסוימת. בהרחבה זו קיימים 4 בוסים גדולים אשר כל אחד מהם מפיל פריט אחד, מה שאומר שבהרחבה זו נקבל 4 פריטים רק מהבוסים. ועוד יותר מעולה, הבוסים הללו מופיעים באמצע הפלישה ולא בסופה, כמו כל השאר, מה שמוביל לכך שניתן לקבל עוד ועוד פריטים בקלות רבה.

הפלישה עצמה די קלילה, לא קשה מדי (כמו Falcon Lost) אך גם לא קלה מדי, מה שהיה ממש טוב בעיניי.

The Division Dragon's Nest

בפלישה זו, בניגוד לשאר ההרחבות הקודמות שבהן מאפיין הפיצוצים היה העיקרי, המאפיין העיקרי הוא האש. בפלישה תיתקלו לרוב במכונאים המשגרים רכבים שיעקבו אחריכם, יתפוצצו בקרבתכם ויגרמו לנזק ענקי ואף יעלו את דמותכם באש. נוסף על המכונאים, קיימים גם עשרות נושאי להביור, חלקם בעלי שריון עצום וחלקם בעלי שריון רגיל אותם ניתן לחסל בקלות. מומלץ להצטייד היטב, גם מבחינת Skills וגם מבחינת ציוד לקראת הפלישה החדשה.

ומה, בסופו של דבר, דעתי על ההרחבה?

ההרחבה הראשונה של The Division, ה-Underground, למרות כל מגרעותיה (ויש הרבה מהן, כפי שציינתי לאורך כל הסיקור) מהנה מאוד. נכון, המשימות די משעממות וחוזרות על עצמן, אך עם השלמת כל משימה קשה ניתן להרגיש באושר המציף אתכם על הצלחת האתגר, במיוחד ברמות הגבוהות. קיים גם גיוון באויבים בכל משימה וכל משימה תדרוש סגנון משחק שונה, גם מכם וגם מחברי הקבוצה, בהתאם ליעד.

אולי רוב הזמן לא תקבלו תגמול הולם עבור המשימות שהשלמתם, אך שיתוף הפעולה, אף על פי שהוא עם זרים ברחבי העולם, מספק מאוד. והפלישה מהנה אף יותר, רק חבל ששיתוף הפעולה שם טוב פחות משיתוף הפעולה במשימות, אולי כי אנשים עדיין עוד לא למדו את השיטה להצלחה בפלישה. נוסף על כך, מצב השחקנים די מעולה. רוב הזמן ניתן למצוא שחקנים למבצעים תוך שניות, אך יש לפעמים קושי למצוא שחקנים עבור הפלישה.

הסיבה הנוספת שחלק מהמגרעות לא מונעות ממני מלשבח את ההרחבה היא העדכון הקרב ובא שעתיד להשפיע גם על ההרחבה. אותן הבעיות שיתוקנו בעדכון הבא הן הסיבה לכותרת הדרמטית, כי בסופו של דבר, חלק ניכר מהבעיות בהרחבה הן גם הבעיות במשחק.

Tom Clancy's The Division: Underground

משחקיות - 10
גיוון - 6.5
קהילה - 9.5
תוכן - 10

9

מומלץ בחום !

לסיכום, The Division: Underground היא הרחבה די מעולה, יש לה יתרונות שלמזלה מתעלים על החסרונות והופכים אותה למהנה. המשימות לא מגוונות כל כך ולפעמים נראות אותו הדבר אך שיתוף הפעולה המדהים עם חברי הקבוצה (בין אם הם זרים או חברים ותיקים), התוכן החדש הרב, התגמול על עליית הרמות והפלישה מפצים על כך. להבא, נקווה ש-Ubisoft תלמד מטעויותיה ותדאג שההרחבה הבאה תהיה מושלמת, כי לצערי הרב, למשתמשים כבר נמאס לחכות ל-Ubisoft שתתקן את המשחק.

User Rating: Be the first one !

אודות דוד בוסקילה

אני דוד בוסקילה, בן 16, מתכנת, משחק מאז 2007, בעל הקונסולות PS3 & PS4 (ו-PS2 לשעבר), חולה על סדרת Assassin's Creed ואוהב לשחק Rainbow Six: Siege עם הסקוואד התותח שלי.

השאר תגובה