בית / חדשות / Made by Google – כל מה שאתם צריכים באמת לדעת

Made by Google – כל מה שאתם צריכים באמת לדעת

לפני שלושה ימים נערך כנס Made by Google, ובו הוצגו שלל דברים חדשים, כמו הטלפון החכם החדש של החברה – ה-Pixel, ורמקול חכם, הקרוי Home.

אז כמו כנס Comic-Con 2016, אנחנו נותנים לכם סיכום קצר של מה שהיה בכנס Made by Google (טוב, אולי הדברים הכי חשובים). בכל מקרה, בואו נתחיל באמ;לוק של הכנס!
הדבר הראשון שנדבר עליו הוא ה-Pixel, טלפון הדגל החדש של החברה שאמור להתחרות ב-iPhone 7 של חברת Apple, עם סרטון חשיפה שנותן בראש לסרטון החשיפה של ה-iPhone 7, והייעוד שלו הוא הטחה של בדיחות והשפלות כנגד הטלפון של המתחרה מקופרטינו. תכונות שהוצגו הן ה-Assistant עליה נדבר אחר כך, המסך שיהיה עם Gorilla Glass 4, מעבד 64 סיביות, צפיפות פיקסלים של 534 פיקסלים לאינץ', חיישן טביעות אצבע ועוד. הטלפון ישווק במחיר של כ-650 דולרים, שאצלנו זה יעלה לכם כ-2700 ש"ח.

הדבר הבא עליו נדבר הוא ה-Daydream View, מעטפת המציאות המדומה של Google, שמוצגת ב-3 צבעים – אדום, שלג וצפחה. המעטפת מרופדת ובנויה לנוחות, ותעבוד עם כל מכשיר מותאם, כולל ה-Pixel. היא מגיעה עם שלט שדרכו תוכלו לשלוט בה בדברים כמו משחקים ותפריטים, ה-Daydream View תעלה כ-80 דולר, ובארצנו הקטנטונת היא תעלה כ-400 ש"ח.

הדבר השלישי עליו נדבר, הוא ה-Google Home. ה-Home הוא למעשה רמקול שמופעל על ידי הקול שלכם, והוא מסוגל לבצע פעולות כמו: השמעת מוזיקה, חיפוש דברים במנוע החיפוש המפורסם (את השם שלו אני לא חושב שאני צריך להזכיר, אתם בטח מכירים אותו), ניהול המשימות היום-יומיות שלכם, ושליטה במכשירים החכמים שלכם שמריצים את מערכת ההפעלה Android, כל זאת בעזרתה של ה-Assistant (כן אני יודע אתם רוצים כבר לדעת מה זה אבל אל תדאגו עוד מעט אתם תדעו). המכשיר צפוי לעלות כ-130 דולר, שבארץ ישראל זה כנראה יעלה כ-600 ש"ח.

הדבר המופלא הבא הוא ה-Google WiFi, שהוא למעשה סוג של נתב אלחוטי (תקנו אותי אם אני טועה), שמציע יציאת Ethernet אחת ו-2 חיבורי WiFi שונים (האחד בתדר של 2.4 והשני בתדר של 5 גיגה הרץ), ומבטיח לכסות את כל הבית שלכם ב-WiFi מהיר. מחירו יעמוד על כ-129 דולרים ליחידה ו-299 דולרים לשלוש יחידות, ואצלנו זה כנראה יעלה 600 ו-1300 ש"ח בהתאמה. נכון, נכון, הנתבים פולטים קרינה מסרטנת, וקנייה של 3 נתבים לא תהיה דבר טוב בלה בלה בלה, אבל היי – החיים עצמם מסרטנים, למה שלא ננצל את זה?

עוד דבר ש-Google הכריזה עליו הוא ה-Chromecast Ultra, שלמעשה מהווה שדרוג לשורת מוצרי ה-Chromecast של חביבתינו (למי שלא יודע – המכשירים הללו מאפשרים לכם להפוך כמעט כל טלוויזיה "טיפשה" לטלוויזיה חכמה), ומה שהוא מאפשר לכם לעשות (בניגוד לקודמיו), זה הזרמה של סרטונים באיכויות גבוהות יותר, כגון סרטים, סדרות וסרטונים ברזולוציית 4K. המכשיר יעלה כ-69 דולרים, כאשר בארץ זה יהיה כ-400 ש"ח.

ועכשיו, הגענו לדובדבן שבקצפת, הדבר שכולכם חיכיתם לו מאז שהזכרתי אותו בפעם הראשונה, ואז שוב בפעם השנייה עם ה-Google Home – טוסטר משולשים! סתם לא, זה ה-Google Assistant (שבעצם קיבל הכרזה בכנס I/O, אבל בכנס הזה Google הרחיבה עליו). הדבר הזה הוא למעשה עוזרת אישית, כמו Siri, Alexa ו-Cortana, רק בגרסה של Google. היא יכולה להזכיר לכם אירועים מהיומן, להראות לכם אילו סרטים נמצאים בהקרנה היום בבתי הקולנוע, ועוד. העוזרת תהיה זמינה במכשירים חדשים (כמו ה-Pixel וה-Home), לאפליקציית ה-Allo של החברה, וכנראה למכשירי Android שונים, כולל השעונים והרכבים החכמים.

טוב, אז ברמה העקרונית, הבנתם מה היה בכנס Made by Google. מה אתם חושבים עליו? האם היא תצליח לתת בראש למתחרות שלה? או שמא תיכשל באופן נחרץ כמו משחקים השנה *שיעול מלא באבולה* NO MAN'S SKY *סתם שיעול*?

אודות רפאל יקותיאל

רפאל יקותיאל
רפאל, בן 19 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר תגובה