בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי SonyPlaystation / Aragami, יש דברים שצריכים להישאר חבויים- סיקור משחק

Aragami, יש דברים שצריכים להישאר חבויים- סיקור משחק

Aragami הוא משחק התגנבות מגוף שלישי שפותח ע"י חברת Lince Works. כששמעתי לראשונה על המשחק חיכיתי בקוצר רוח עד שהמשחק יגיע אליי, אבל ברגע שהוא הגיע אליי וראיתי איך שהוא בנוי, התאכזבתי ממנו מאוד והפסקתי לשחק אחרי שלוש שעות בערך (מסיבות שתגלו בהמשך). ביגוד למשחקים אחרים אליהם חיכיתי חמש שנים (Deus Ex) אז האכזבה לא הייתה כל כך גדולה מכיוון שלא חיכיתי הרבה מאוד זמן (גג שבוע), כמו שאומר הפתגם "גודל הצפייה כגודל האכזבה". כמו סיקורים קודמים שלי, הסיקור יתחלק לארבע קטגורית עיקריות 1. עלילה  2. משחקיות 3. גרפיקה ועיצוב עולם 4. פסקול ושמע. אז בואו נתחיל:

עלילה:

ב-Aragami אתם תקחו שליטה על שד צללים שקראים לו (איך לא?) Aragami, שבעצם נוצר ע"י אישה שהכפר שלה נהרס בידי צבא ה-Kaiho. ללוחמים של ה-Kaiho יש שליטה באור, ומכיוון שאתם עשויים מצל, אתם תמותו במכה אחת מהחרבות שלהם. אולי העלילה נשמעת מגניבה בהתחלה אבל היא מוצגת בצורה נוראית, ובתור מישהו שהוא פריק עלילה כמוני אני ממש התאכזבתי, הדמות היחידה שיש להם קשר כלשהו אתכם מבחינת דיבור ורצון משותף היא האישה שיצרה אתכם (בהתחלה לפחות) וזה מרגיש כאילו אתם סתם "שם" בלי קשר ממשי לעליה. Aragami, פסילה ראשונה.

aragami-3

משחקיות:

המשחקיות בבסיס שלה היא מעולה, בגלל שאתם שד שלמעשה עשוי מצללים אתם יכולים להשתגר למקומות שהם מוצלים ממקומות מוצלים אחרים (מצל לצל) ע"י שימוש במקש ה-R1 ובשלבים מאוחרים יתר תוכלו גם ליצור צללים בעצמכם ע"י מקש ה-R2, אולם צללים אלה הם זמניים וטובים לדברים נקודתיים למשל אם יש מולך שומר ואין לכם לאן להשתגר בשביל להרוג אותו. כל שומר מצוייד בחרב אור (לא, זאת לא אותה אחת ממלחמת הכוכבים) אשר תהרוג אתכם במכה אחת, מה שאומר שבניגוד למשחק כמו Assassin's creed, אתם לא תוכלו לשחק אגרסיבי בכלל, לפחות לא לאורך זמן. המשחק עצמו מחולק ל-13 פרקים נפרדים שבסוף כל פרק תקבלו דרגה (Rank) שתגיד לכם כמה טובים הייתם. בנוסף לדרגות יש שלוש מדליות אותן תשיגו ע"י הביצוע שלכם בפרק הספציפי הזה:

Yurei- אם לא גילו אתכם במהלך הפרק

Kami- אם לא הרגתם אף שומר

Oni- אם הרגתם את כל השומרים

אז כמו שציינתי מקודם, בבסיס שלה, המשחקיות מהנה מאוד וטובה מאוד וברגע שהצלחתי לשלב R2 עם R1 ולהשתגר מאחורי שומר ולהרוג אותו מבלי שישים לב הייתה מספק מאוד אבל, ויש אבל גדול, הרגישות של המקשים ובכלל כל המכניקה שלהם מסורבלת ממש וזה יצר תסכול רב- בכל פעם שלחצתי על המקשים הם עשו משהו אחר ממש שתכננתי (או לא עשו כלום) ובגלל המכניקה של ה-one shot kiil שצינתי מקודם, זה יצר הרבה מאוד מצבי מוות מתסכלים ו-Rage quit. אז לסיכום- תכנון טוב, ביצוע גרוע. Aragami, פסילה שנייה.

aragami-2

גרפיקה ועיצוב עולם:

הגרפיקה במשחק היא מאין ציורית כזאת. אפשר להשוות אותה לגרפיקה של המשחק Overwatch- היא לא מתיימרת להיות טובה בכלל אבל הגרפיקה היא אולי הדבר היחיד שהייתי מרוצה ממנו במשחק הזה. גם עיצוב העולם לא רע, יש לכם די והותר מחסה בשביל שתוכל לעבור כל שלב בהצלחה, יש לכם הרבה שיחים ובתים אשר מספקים לכם צל שבו אתם יכולים להסתתר ולהיעלם וגם לצבור כוחות (כשאתם באור אתם גלוים לחלוטין וכוח הצל שלכם מתרוקן, אבל כשאתם נכנסים לצל אתם נעלמים כמעט לגמרי והכוח עולה), אבל גם מהדבר היחיד שהמשחק הזה עשה טוב היה קשה להנות כי זה פשוט הרגיש שאני רק עובר עוד שלב ועוד שלב ואין לי שום מטרה עלילתית, אם הייתי רוצה לעשות את זה הייתי הולך לשחק Doom. אז גרפיקה ועיצוב עולם? מעולה.

aragami-1

פסקול ושמע:

אם היה פסקול במשחק הזה, אני לא שמעתי אותו, ובכל מה שקשור לשמע… אוי ואבוי… בואו נחזור לעלילה שוב. כבר סיפרתי שהדמות היחידה שיש לה קשר עלילתי אתכם היא האישה שיצרה אתכם (בהתחלה לפחות, אחר כך מצטרף עורב וכל מיני דברים אחרים) אז גם האישה הזאת שיכלה לספק לנו מונולוגים אדירים שמספרים על חורבן הכפר שלה, פשוט מדברת ג'יבריש ובמקום דיבוב אנחנו קוראים כתוביות כל המשחק, מאכזב ביותר. חשוב לציין שהסאונד הכללי הוא כן טוב, כשאתם רצים על האדמה יש רחש של עלים, כשאתם דוקרים מישהו יש רעש של החרב נכנסת בו ואת ה"גניחה" שלו אבל זהו, כל השאר די מאכזב. פסילה שלישית ל-Aragami.

אז לסיכום, אם אתם רוצים משחק מהנה משהו שקצת יעביר לכם את הזמן כשאתם בראש רגוע ומדברים עם מישהו, או אם אתם פריקים של משחקי התגנבות, הייתי ממליץ על המשחק. לכל בנאדם אחר, הייתי ממליץ להתרחק ממנו, יש כל כך הרבה משחקים טובים שיצאו לאחרונה ולא הייתי ממליץ לכם להוציא את הכסף שלכם עליו.

 

Aragami

עלילה - 3
משחקיות - 5
גרפיקה ועיצוב עולם - 7
פסקול ושמע - 4.5

4.9

חלש

אלא אם כן אתם פריקים של משחקי התגבות או מחפשים משחק שיעביר לכם את הזמן, תוותרו על Aragami

User Rating: Be the first one !

אודות תומר חסד

קוראים לי תומר, בן 17 מקיבוץ נידח בגליל העליון, גיימר מאז שאני זוכר את עצמי, אני התחלתי עם המשחק טקן 3 על הפלייסטיישן המקורי וכרגע חורש על Rainbow Six Siege, בעיקרון אני פריק גדול של עלילה ואני אעדיף משחק עם עלילה טובה מאשר משחק עם גרפיקה טובה

השאר תגובה