בית / חדשות / Intel משיקה מעבדים חדשים לתחום ה-IOT והרכב החכם

Intel משיקה מעבדים חדשים לתחום ה-IOT והרכב החכם

Intel מגיעה גם לתחום הרכבים החכמים

חברת Intel הינה אחת החברות הידועות ביותר בשוק המחשבים, בין אם זה בגיימינג, אם זה בניידים, או אם זה עובד על חשמל, רוב הסיכויים ש-Intel מעורבת שם בדרך כלשהי. בכנס הקונגרס הלאומי לפתרונות אינטרנט (שהתרחש אמש ויימשך עד מחר) דיברה החברה על התוכניות שלה לעתיד והציגה את סדרת המעבדים החדשים שלה, מעבדי ה-Atom E3900.

atom_e3900_soc_front

בכנס הסבירה החברה שהיא פונה אל כיוון הרכבים החכמים ובאה לעזור לשפר את איכות הקליטה והעיבוד של המעבדים ברכבים. מעבדי ה-3900 נועדו לעבוד בתשתית IoT שהינה תשתית שתומכת במצלמות רשת, חיישני תנועה, טמפרטורה ועוד. המעבדים החדשים יאפשרו עיבוד נתונים בחיישנים והתקני הקצה ופתרון בעיות מוכרות כגון אובדן מידע בשל דחיסת וידאו, איטיות העיבוד בענן ושיבושים בתקשורת.

היתרונות: שיפור במהירות ואמינות הנתונים, יכולות וידאו מתקדמות והגברת האבטחה של רכיבי הקצה. בהשוואה אל מעבדי ענן ניתן לראות פה שינוי רציני מאוד. במחשוב ענן, עיקר עיבוד ואחסון המידע מתבצע במרכז נתונים (בענן), אליו זורמים כל העת נתונים ממגוון של התקנים, מחשבים וחיישנים. במחשוב ערפל, עיבוד הנתונים ואחסונם מתבצעים קרוב יותר למשתמש הקצה או להתקנים והרכיבים בקצה המערכת. כך, חיישנים ורכיבים פשוטים יחסית מסוגלים לעבד נתונים קרוב יותר למקום בו נאספו, במקום להעבירם בצורתם הגולמית לעיבוד במרכז נתונים מרכזי – בלב המערכת או בענן. המשמעות היא ביצועים משופרים במהירות ואמינות הנתונים, יכולות וידאו מתקדמות ומהירות והגברת האבטחה של רכיבי הקצה.

“טכנולוגיות IoT טומנות בחובן את הפוטנציאל להפר את הסדר הקיים בתעשיות שלמות, ליצור מחזורי צמיחה חדשים ולחולל שינוי מהותי בחוויות היומיום שלנו” כך אמר סגן הנשיא של הקונגרס ומנהל פיתוח והנדסת פלטפורמות. “עם המעבדים האלה, אינטל ממשיכה להציע יתרון גודל משמעותי בטכנולוגיות IoT בין אם מדובר בחיישנים, מחשוב או אחסון”. סדרת מעבדי ה-3900 נועדה לאפשר מהירויות זיכרון גבוהות יותר ורוחב פס שיספקו את יכולת העיבוד הדרושה למחשוב במעבד עד לענן.

מה אתם חושבים על המעבדים החדשים? ספרו לנו בתגובות.

אודות אור כהן

עורך ראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *