בית / חדשות / Intel תשקיע כרבע מיליארד דולר לפיתוח מכוניות אוטונומיות

Intel תשקיע כרבע מיליארד דולר לפיתוח מכוניות אוטונומיות

מנכ"ל Intel, בריאן קרזניץ', הודיע הלילה בתערוכת המכוניות בלוס אנג'לס כי החברה תשקיע כרבע מיליארד דולר בשנתיים הקרובות כדי לפתח מכוניות אוטונומיות.

קרזניץ' טען, כי תעשיית הרכבים נמצאת על סף שינוי משמעותי, הכולל דרישות של מחשוב, מידע וקישוריות, כאשר ההשקעות יתמקדו בטכנולוגיות חדשות ופורצות דרכים בשלל תחומים כמו למידת מכונה, בינה מלאכותית ועוד. הוא טען כי העולם היום מונע על ידי נפט, וכמו שהנפט שינה את העולם מהקצה אל הרצה, כך גם המידע הטכנולוגי ישנה את העולם בעתיד. הוא אף הוסיף ואמר כי למרות שהיקף הנתונים שאנחו נייצר בעתיד יהיה גדול יותר מהיקף הנתונים כיום, זה כלום לעומת מה שיהיה בכלי רכב אוטונומיים.

"במכונית אוטונומית אנחנו צריכים מצלמות, רדאר, סונאר, GPS ו-LIDAR – כמו שהיום אנו צריכים בוכנות וצנרת. מצלמות יפיקו בין 20 ל-60 מ"ב לשנייה, רדאר ייצר לפחות 10 ק"ב לשנייה, סונאר – 10 עד 100 ק"ב בשנייה, GPS – כ-50 ק"ב לשניה ו-LIDAR בין 10 ל-70 מ"ב בשנייה. לפיכך, כל רכב אוטונומי ייצר כ-4,000 ג"ב – או 4 טרה-בייט – של נתונים מדי יום. כל מכונית אוטונומית תפיק את מקבילת הנתונים של כמעט 3,000 אנשים. בשקלול של מספר המכוניות על הכביש, אם מעריכים שמדובר במיליון מכוניות בעולם – המשמעות היא שנהיגה אוטומטית תייצר נתונים של 3 מיליארד בני אדם".

automobility-intel-2

קרזניץ' סיים בכך שהוא אמר כי בכדי לאסוף עוד מידע, אנחנו צריכים פתרונות מחשוב כדי להפוך נתונים לתובנות, כמו קישור חזק בין המכונית, הרשת והענן, והמחויבות של Intel לשותפים שלה, לתעשייה ולעולם היא להוביל שינוי בעולם המחשוב של התחבורה, לספק פתרונות חדשים, ולהאיץ את תחום הנהיגה האוטונומית.

אודות רפאל יקותיאל

רפאל יקותיאל
רפאל, בן 19 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *