בית / סיקורים / סיקורי טלוויזיה וקולנוע / המתים המהלכים עונה 7 פרק 6 – סיקור הפרק

המתים המהלכים עונה 7 פרק 6 – סיקור הפרק

עוד פרק של "המתים המהלכים" – עוד דמויות חדשות וישנות

העונה השביעית של "המתים המהלכים" ממשיכה, ועוד ועוד דמויות מצטרפות לעלילה. בפרק השישי אנחנו חוזרים אל זוג דמויות מהעונה הקודמת שיצא לחפש אספקה, ומאז כבר הספקנו לשכוח אותו. Tara, שאנחנו מכירים עוד מהתקופה של The Governor, ו-Heath, שהיה מתושביה המקוריים של אלכסנדריה (בתקופה שלפני Rick). בפרק אנחנו חוזרים אל אותן שתי דמויות לאחר הטבח בתחנת הלווין שהתחיל את כל סיפור Negan.

בנוסף לזוג שאנחנו מכירים, הפרק מציג לנו גם קבוצה חדשה ומסתורית – קבוצה של נשים וילדות שנמצאות במחנה צבאי (לשעבר) על חוף הים. גם הקבוצה הזאת, למרות שלא נראה כך בהתחלה, קשורה לשלטון הטרור של Negan. למעשה, המושיעים הם שרצחו את כל הגברים והילדים ולכן הן נשארו שבט נשי בלבד.

the walking dead season 7 episode 6 6

הפרק מתחיל בהסחפות של Tara מהים אל עבר החוף ואל עבר קבוצת הנשים, בסצנה שמזכירה מאוד את קבוצת האמאזונות (Amazons) ב-Wonder Women. אנחנו מגלים בהמשך ש-Tara נפלה למים מגשר לאחר ש-Heath ניסה לעזור לה ונעלם (ואולי אפילו מת). במחנה הנשים Tara פוגשת את Netanya, דמות רצינית ורציונלית שמתפקדת כאחראית המחנה. בקטע הזה אנחנו שומעים על מה ש-Negan עשה להן, ו-Tara מציעה להן שיתוף פעולה בין הקבוצות. בסופו של דבר היא בורחת – וחבל. שיתוף פעולה היה יכול לעזור לקבוצה של ריק, וללחימה נגד Negan. אבל כנראה שלא הציגו לנו את קבוצת הנשים לשווא ודבר כזה עוד יכול להתרחש.

הרגע של Tara לזרוח

במונחים של "המתים המהלכים", שבו נהרגות דמויות על בסיס קבוע, את הדמות של Tara אנחנו מכירים כבר המון זמן. פגשנו אותה בתקופה של The Governor עם כל שאר משפחתה (שהספיקה למות מזמן), משם היא הגיעה לחבורה של Abraham שהיתה בדרך לוושינגטון הבירה (ביחד עם Eugene שנחשב למדען מהולל אז), ולבסוף הגיעה לקבוצה של ריק. וכשחושבים על זה? אף פעם לא באמת הכרנו אותה. וכמו שקורה עם דמויות רבות בסדרה – הפרק הזה מיועד ל-Tara. ורק לה.

the walking dead season 7 episode 6

Tara איבדה את בת זוגה בעונה האחרונה, ולאחר הקרב בתחנת הלווין היא נדדה עם Heath. הפרק הזה חוזר לסיפור שלה, ומציג לנו דמות מורכבת ועמוקה יותר ממה שחשבנו. Tara יודעת להילחם ולהגן על עצמה, וגם יודעת להיחלץ ממצבים מסובכים כמו במחנה הנשים או עם הר הזומבים שעל הגשר. Tara גם מלאה בהומור בסגנון האפוקליפטי שמייחד את הז'אנר, ואין ספק שהיא דמות שפשוט כיף לראות על המסך.

השורה התחתונה

הפרק השישי היווה רענון מעניין מהפרקים הקודמים. הוא היה קליל יותר ורחוק מכל העצב והכאב שבסביבת המושיעים. הוא הציג לנו דמות שמחה והומוריסטית, כמו שסוף הפרק ומשקפי השמש הכתומות-זוהרות של Tara מוכיחים. הוא גם הציג לנו קבוצה חדשה שמורכבת כולה מנשים. קבוצה פחות אלימה, יותר מוסרית ומקבלת, שסומכת על Tara וכנראה עוד תופיע בהמשך.

the walking dead season 7 episode 6 3

הפרק השישי של "המתים המהלכים" הציג שני נושאים מרכזיים: דמות ישנה שאנחנו מתחילים להכיר מחדש, וקבוצה חדשה שקשורה בעקיפין ל-Negan. וכנראה שהמטרה של הפרק, כמו גם הפרקים הקודמים ב-The Kingdom או ב-Hill Top, היא להוסיף עוד צד שקשור למושיעים. רק שכאן קיים הבדל יחיד – הנשים הצליחו לברוח מ-Negan לאחר שלקח מהן הכל. הן השתקמו, מצאו מחנה, בנו לו מערכת אבטחה מתקדמת, והצטיידו בנשקים רבים. אולי העובדה הזאת מרמזת על מה שיכול להתרחש עם הקבוצה של Rick? או שקבוצת הנשים רק נועדה לעזור במרד שעתיד להגיע? כנראה נגלה בקרוב.

ומה אתם חשבתם על הפרק? פרק מוצלח או עוד פרק מיותר? ספרו לנו בתגובות.

אודות שחר פנקס

שחר פנקס
בן 16, תלמיד לביולוגיה ומדעי המחשב, מתגורר בתל מונד, חובב מושבע של משחקים, קולנוע וכל שטות קטנה שקשורה אליהם.

השאר תגובה