בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / דברים טובים באים בחבילות קטנות – סיקור המשחק The Dwarves

דברים טובים באים בחבילות קטנות – סיקור המשחק The Dwarves

The Dwarves הוא משחק תפקידים ואסטרטגיה בזמן אמת שפותח ע"י THQ Nordic, שמפריח חיים בספרו של מרקוס הייץ הקרוי באותו שם. העלילה מגוללת את סיפורו של טאנגדיל גולדהאנד, גמד שגודל ע"י בני אדם (בפרט, קוסמים) וחי ביניהם, עד שעבודת שליחות אחת מביאה אותו להרפתקאה שתשנה את חייו לנצח.

header_98

המשחק עצמו מורכב משני אלמנטים עיקריים שמהווים את הז'אנר שלו – משחק התפקידים, והאסטרטגיה בזמן אמת, ששניהם שזורים אחד בשני במהלך המשחק. המשחקיות עצמה גם היא מורכבת משני מצבים – במצב הראשון אתם ניצבים מול מפה (מאוד מפורטת ומושקעת יש לציין) כשהקבוצה שלכם מסומנת כ"חייל שחמט" בצורת גמד. במפה יש נקודות שדרכן אתם עוברים בדרך אל היעד שלכם, כשכל מעבר בין נקודה לנקודה מפחית מהמצרכים שארזתם למסע, מה שהופך את הדרך לאתגר אסטרטגי שבו צריך להתחשב בכל מהלך שאתם עושים – אם יגמרו לכם המצרכים, תאבדו נקודות חיים לדמויות בקבוצה שלכם.

האופציות להגיע ליעד לא מסתכמות בדרך אחת ויחידה – אתם יכולים לבחור לעצור בעיירות, להיפגש עם סוחרים שמסתובבים בעולם, ואפילו להילחם בצבאות אורקים משוטטים אם אתם מרגישים אמיצים (כמובן שכולם מפורטים באמצעות "חיילי שחמט" משלהם במפה). כל מפגש מסוג זה מקדם את הסיפור שלך בצורה שונה לחלוטין – צבא האורקים שהחלטתם לחסל בדרך? מנעתם ממנו להרוס את העיירה הסמוכה. לא עשיתם את זה? אתם יכולים להתערב מאוחר יותר ולהציל את העיירה באמצע שהאורקים פולשים אליה, או להתעלם לחלוטין ולהשאיר את הכפריים לגורלם. זו רק דוגמה אחת, ישנם גם דיאלוגים שיכולים להביא אתכם לסיטואציות שונות, החלטות מגוונות החל מלינה ועד להתקפה מכוונת, וזה רק קצהו של הקרחון. הדמיון למבוכים ודרקונים מאוד גדול, וכל הגיקים וחובבי משחק הפנטזיה המוכר יכולים לצפות להנאה מובטחת מחלק זה של המשחק.

worldmap_wip_1

המצב השני של המשחק טיפה יותר מורכב, זהו המצב של אסטרטגיית הקרב בזמן אמת. במצב הזה אתם יכולים לשלוט בדמויות הנמצאות בקבוצה שלכם, תוך אפשרות להקפיא את הזמן ולתת לכל אחת מהדמויות פקודה אחרת – מה שמוכח כמועיל כנגד צבאות האורקים הגדולים יחסית. הסביבה בה אתם מסתובבים ונלחמים מגוונת ומפורטת, אפילו ניתן להשתמש בה בתור יתרון אסטרטגי – החל מקיבוץ האויבים למעבר צר ועד דחיפתם ללבה או לתהום.
כאן אני שם אזהרה קלה – גם על רמת קושי קלה המשחק מהווה אתגר לאנשים (כמוני) שלא שיחקו בסגנון הזה בכלל, וגם לכאלו שכן מנוסים מחכה הפתעה. חסרונות שדי בלטו הם המצלמה הבעייתית שמקשה לעקוב אחרי הקרב בצורה מסודרת מכמה זוויות, והעובדה שכל דמות בקבוצה יכולה להחזיק רק פריט אחד לקרב (קמע קסום, שיקוי וכו', הקרב מתנהל עם מקסימום 4 דמויות לבחירתך). אולם גם עם הקושי הרב, והמצלמה שמקשה על המשחקיות לא מעט, הקרבות והתכנון שלהם מהווים חוויה כיפית ודינאמית. שימו לב שמטרת הקרב לא תמיד תושג ע"י רציחה המונית של אורקים, ושצריך לחשוב לפני שמתקיפים. אה וכן, תצפו גם לבוסים.

combat_oak_boendal_mighty_blow

חלק בלתי נפרד של המשחק הוא העלילה. אני לא זוכר מתי שיחקתי במשחק עם עלילה כל כך מפורטת, כמות מכובדת מאוד של דמויות (אם כי לחלקם יכולות קרב זהות מה שלא נותן מקום ליותר מדי גיוון בקרב, אבל זה די שולי) שלכל אחת מהן סיפור אישי מושקע והתפתחות של דמות עגולה במהלך ההרפתקה. בתור משחק שמבוסס על ספר אפשר לצפות לדיוק ולסיפור מעניין, אבל השתלשלות האירועים שונה לכל בחירה, וכשיש הרבה מאוד מאלו במהלך המשחק זה בכלל לא מובן מאליו ולא צפוי ממשחק שהוא לא כזה מוכר.

כדאי לציין שחובבי שר הטבעות מאוד יתחברו לעלילה ולמקומות שמאוד מזכירים את אלו שמתוארים בסדרת הספרים המפורסמת. דבר נוסף שהתרשמתי ממנו הוא הגרפיקה – הדמויות מפורטות בצורה מאוד טובה, והמפות במשחק (גם המפה עם החיילים וגם המפה במצב האסטרטגיה) מושקעות בצורה יוצאת דופן. מוזיקת הרקע במשחק מכניסה אתכם לאווירת העלילה אפילו עוד יותר ומהווה חלק בלתי נפרד מהחוויה שנקראת The Dwarves.

zwerge_ingame_neu

לקחתי את המשחק הזה לידיים עם רגשות מעורבים, ולא לקח הרבה זמן עד שהתאהבתי בו. ממליץ לכל אחד שמגדיר את עצמו גיק פנטזיה או מי שרוצה מבוא לעולם הזה, ולאנשים שרוצים אסטרטגיה מאתגרת, דינאמית ומהנה.

The Dwarves

משחקיות - 8.5
עלילה - 10
גרפיקה ומוזיקה - 9

9.2

מצוין

על אף החסרונות הקלים, עבר הרבה זמן מאז ששיחקתי במשחק מלהיב ומהנה כמו זה. שווה בהחלט!

User Rating: Be the first one !

אודות צח

צח
בן 20, גיימר ואוהב את כל סוגי המשחקים, לאחרונה גם לומד לבנות ולתכנת כאלה. מטורף על פנטזיה ומד"ב, מארוול וDC, והרשימה עוד ארוכה.

השאר תגובה