בית / חדשות / Darksiders Warmastered Edition – Same Same But Not Same

Darksiders Warmastered Edition – Same Same But Not Same

לאחר המתנה ארוכה מעריצי סדרת Darksiders קיבלו גרסה מחודשת למשחק הפופולרי הראשון. שמה של המהדורה החדשה? Darksiders Warmastered Edition.

סדרת Darksiders הנה סדרת משחקים מז'אנר Hack&Slash אשר מפותחת על ידי Vigil Games. הסדרה הביאה עמה פופולריות עצומה וזכתה לשבח של פרסים ומחמאות על עיצובה הייחודי בתקופתה. המשחק הראשון בסדרה Darksiders יצא בשנת 2010 ולאחר תחינה ארוכת שנים של מעריצי הסדרה הוציאה Vigil גרסת Remastered של המשחק אשר מציגה גרפיקה וטקסטורות מחודשות. שמה של הגרסה החדשה הנה Darksiders Warmastered Edition, איך האם גרפיקה טובה מספיק ראויה כדי לשלם מחיר שלם של 30$? הצטרפו אליי וגלו.

כמו תמיד אחלק את הסיקור שלי למספר נושאים:

  • עלילה
  • סאונד ופסקול
  • גרפיקה
  • משחקיות
  • רשמים סופיים מן המשחק
  • נתינת ציון

לאחר שהוצאנו את זה מהדרך בואו ונתחיל.

עלילה
עלילת Darksiders איננה עלילה מיוחדת שתגרום לכם לקפוץ על הרגליים ולסיים את המשחק בפה פעור אבל יש בה חן מסוים. מאז בריאת הזמן צבאות הלוחמים של גן עדן והגהנום נלחמו אחד בשני. מתוך הכאוס הזה נוצרה ישות אשר רק נודעת בשם המועצה. בעוד שגן עדן והגהנום זלזלו בכוחה של המועצה, היא גדלה בכוחה והפכה להיות כוח שיש להכיר בו. לאחר עידנים של מלחמה המועצה התערבה והרגה את שני הלוחמים הגדולים של הצבאות ובכך גרמה לצבאות לציית לה. המועצה סיימה את המלחמה ויצרה שבעה מנעולים (Seals) ואמרה שרק כאשר שבעת המנעולים יישברו המלחמה תחזור לעולם. מילניום על גבי מילניומים עברו והאנושות באה לבריאה. המועצה אמרה שכאשר האנושות תתפתח מספיק המנעולים יישברו וכך שלושת הצבאות יוכלו להילחם על שליטה מוחלטת בכדור הארץ. הרשו לי לאמל"ק לכם מה קרה האנושות (כמובן) הוחרבה כליל במלחמה ונשארו רק צבאות גן עדן והגהנום להילחם.. עלילת המשחק מניחה אותכם בנעליו של War (מלחמה) אחד מארבעת פרשי האפוקליפסה, חיילי המועצה שגמרו להפסקת המלחמה. אם לא ציינתי כבר המועצה דוגלת בסדר מוחלט, אם אתם שואלים למה אתם תגלו עוד מעט. War מגיע לכדור הארץ באמונה שהמועצה שלחה אותו וששאר הפרשים בדרך מן השמיים. כאשר War מגיע לקרקע הוא רואה את צבאות גן עדן והגהנום נלחמים ומחליט להתערב, לאחר קרב ארוך עם בוס מייגע אתם תגיעו לקצה החיים שלכם ותשוגרו מיד להיכל המועצה שם תישפטו. המועצה מאשימה את War בשיבוש הסדר והעדפת צד, אתם טוענים לחפות מפשע ומבקשים מהמועצה הזדמנות אחת להוכיח את אמונכם לה. מה קרה ומי גרם לכם להגיע לכדור הארץ? את זה תגלו בעצמכם. הרשו לי קודם כל להסיר זאת מליבי, Darksiders הייתה סדרת המשחקים הראשונה שלי בז'אנר ה-Hack&Slash ובעקבות כך יש לי קשר מיוחד אליה. עד כמה שזה כואב לי העלילה בסך הכל היא עלילה די גנרית, יש את הפרוטגוניסט של הסיפור והאנטגוניסט אותו אתם פוגשים בסוף המשחק ונלחמים איתו, אם אתם מחפשים עלילה ייחודית שתשאיר אתכם דבוקים למסך.. אני מצטער לאכזב אתכם.

Darksiders Warmastered Edition (2)

סאונד ופסקול
הסאונד והפסקול של Darksiders מפצה לדעתי על העגמומיות והחוסר הבולט בעלילה שלו. הבחירה של Vigil Games לבחור ב Hanz Zimmer לעצב את הפסקול החדש ל- Warmastered Edition לדעתי הייתה הבחירה הנכונה. לאלה שלא יודעים Zimmer הנו אחד מיוצרי המוזיקה הטובים בתעשיית הגיימינג הוא היה אחראי על הפסקול המפורסם שזכה בפרס השנה Crysis 2 וגם היה אחראי על כל הפסקולים של סרטי רובוטריקים (Transformers) הידועים. הפסקול של המשחק התאים בדיוק לאווירה האפלה והמסתורית (בקושי) של המשחק והצליחה לגרום לי לחוות כאילו אני בעצמי הנו War שנלחם בשדים, הרקיעות הצעקות כל אלה דברים שרק תורמים למשחק ואני שמח ש-Zimmer בחר להשאיר זאת בגרסה המחודשת.

Darksiders Warmastered Edition (1)

גרפיקה
פה לדעתי קבור הכלב שהרס לי את הגרסה המחודשת, בעוד ש-Vigil Games התברברו והתגאו בכך שהם חידשו את המשחק המפורסם אני שב ושואל את עצמי איפה?!?! לפני שנמשיך הרשו לי לפרט על מפרט המערכת שלי כדי שלא אקבל פה תגובות כגון: "המחשב שלך סתם גרוע","תשפר את הגרפיקה" וכו'. אני כרגע מריץ:

  • Intel Core I5
  • GTX 980 Founders Edition
  • 8GB RAM

כפי שראיתם כל זה הנו די והותר להריץ את Darksiders: Warmastered Edition על הגרפיקה המרבית ובקצב של כ-60 פריימים לשנייה ללא בעיה נראית לעין. כיד לוודא שאני אמין לחלוטין לדעה שלי החלטתי ללכת ולהוריד מחדש את Darksiders המקורי ולשחק במספר שלבים כדי לראות האם אני מרגיש בשינוי ממשי בגרפיקה כאשר חזרתי לשחק בגרסה המחודשת, והשאלה נשאלת, האם הרגשתי משהו? לצערי לא. Vigil התגאו בכך שעבדו על טקסטורות חדשות ועיצבו את המפה מחדש כך שתראה כאילו יצאה מתוך סרט באיכותה אך שהמשכתי לשחק במשחק (כרגע יש לי עליו כ-14 שעות) אני ראיתי שוב פעם ושוב פעם את אותם אויבים מאוירים בצורה עגומה, אותה מפה "מחודשת" שחוץ מאולי בריכות הלבה אשר נראות יותר חמות בצבעים שלהם דבר לא השתנה. זה לא הספיק לי, אני חייב להודות הרגשתי שאני מפספס משהו ונברתי עמוק יותר לתוך המשחק, פתחתי את שני המשחקים בו זמנית במצב Windowed והצבתי את השחקן באותה נקודה באותו שלב כדי לראות האם יש שינוי ולא לצערי עדיין אין שינוי אמיתי. כאשר מסתכלים על שני המשחקים רצים ניתן לראות שבמשחק המקורי האדמה והסביבה נראים עגומים יותר או אפילו ניתן להגיד "עצובים" יותר בעוד שבגרסה המחודשת הצבעים נראים חיים יותר יחסית והעולם נראה יותר הרוס ושבור (מבחינה ויזואלית). לסיכום, אם אתם מצפים מהגרסה המחודשת של Darksiders להציג בפניכם גרפיקות 4K חדשות אשר ייגרמו לכם להפיל את המכנסיים מצפה לכם אכזבה.

Darksiders Warmastered Edition (3)

משחקיות
המשחקיות של Darksiders ניתנת כמעט להשוואה למשחקיות של God Of War לדעתי. אלו אותם מבני Hack&Slash שאתם צריכים להכות,לחתוך,לשרוף,להקפיא ומה לא את האויבים מספר פעמים ואז יופיע לכם מקש Combo מסוים שיאפשר לכם לבצע את ה-Finihs Blow ואם כנראה זהו Boss אתם תצטרכו לבצע זאת מספר פעמים. במהלך המשחק תפגשו במבנה שלב קבוע שלצערי לא חשבו לחדש עוד מהמשחק המקורי (מה אפשר לצפות מ-2010 בתכלס..) כאשר תגיעו לשלב תחוו Cutscene שלפחות בו צוות האנימציה השקיע… ואחריו תקבלו מספר משימות שבכל אחת יהיה פאזל כלשהו. רוב הפאזלים שתיראו במשחק ינועו מהזזת חלקים למקומות מסוימים ועד להריגת גלים של אויבים כדי לקבל מפתח לפתוח דלת מהאויב האחרון, נכון אומנם זה נשמע עכשיו כמו כיף אבל לאחר כמה עשרות משימות כאלה במשחק זה כבר מתחיל לשעמם ואתה פשוט מחכה שזה יסתיים. החן היחיד במשחקיות של Darksiders שמצאתי עוד במשחק הקודם היה הברוטליות של ה- Finish Blow, בין אם זה עריפת ראש כמו מקצוען מדאע"ש או חתיכת גופות כמו קצב מקצועי אף זה לא הפסיק לשעשע אותי באיזה דרכים יצירתיות המפתחים ב Vigil הצליחו לייצר סיטואציות Finish Blow.

רשמים סופיים מהמשחק
בסך הכל ותאמינו לי שאני רוצה יותר מכם לתת למשחק הזה ציון טוב, כמה שחיכיתי, כמה שקיוויתי זה לא התעלה או אפילו התקרב למה שציפתי מ Vigil לעשות. בואו ונדבר רגע על המחיר של Darksiders Warmastered Edition, אני רוצה שתנחשו כמה זה כבר יכול להיות? 10?,15? לא 30$ טיבים ותקנינין. במחיר של חצי משחק AAA אתם מקבלים Remaster צולע שלא שווה את המחיר שלו, אדרבה אם אתם תיקנו ב2-3 $ מפתח למשחק המקורי מכל אתר צד שלישי אשר מוכר מפתחות אתם תקבלו את הגרסה המחודשת בחינם. כן, כן בליטרלי חינם אז האם אני חושב שזה שווה 30$ ממש לא. לסיכום, Darksiders Warmastered Edition היה אכזבה בשבילי, הוא לא סיפק מה שהוא הבטיח ואפילו לדעתי בייש את המשחק המקורי בשינויים במכניקות שלו.

Darksiders Warmastered Edition

עלילה - 7
סאונד ופסקול - 8.5
גרפיקה - 6
משחקיות - 6.5

7

אכזבה

עדיף לכם ללכת ולקנות מפתח ב-2-3$ של המשחק המקורי ולקבל את העותק של הגרסה המחודשת בחינם במקום לבזבז 30$.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

עורך ראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר תגובה