בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / הכנסו לנעליים של מורינייו – סיקור המשחק Football Manager 2017

הכנסו לנעליים של מורינייו – סיקור המשחק Football Manager 2017

הפעם יותר מתמיד Eidos Interactive שמו להם מטרה – לקחת לנו את החיים האישיים. השנה Football Manager 2017 עושה את זה עם המון שדרוגים ותוספות לעומת השנה הקודמת. השנה ראינו סוף סוף משחק שהשתפר במידע אשר הוא מכיל וגם במנוע הגראפי של המשחק. אז כנסו איתי לנעלי האימון בסיקור של Football Manager 2017

תחילה נציין שעל מנת לסקר משחק כמו Football Manager 2017 צריך לפחות כמה חודשים, זמן ארוך של משחק עם קבוצה/נבחרת שלאחר זמן זה נוכל אולי לגלות בעיות כלשהן, פגמים או אפילו באמת להכיר את השדרוגים שיוצרי המשחק הוסיפו השנה. מלבד מנוע המשחק החדש שנוכחנו אליו במשחק הראשון, לשאר החידושים יקח לנו זמן להגיע, שדרוג בחתימת חוזה מול שחקן או אימון שחקן נוער בקבוצה השתפר פלאים וזהו דבר חדש בכותר.

טקטיקה במשחק Football Manager 2017 נהייה חשוב ביותר
טקטיקה במשחק Football Manager 2017 נהייה חשוב ביותר

המחויבות של חברת EIDOS לשחרר משחק מדי שנה לפעמים גורמת לכך שאנחנו מקבלים גרסא חדשה של המשחק, אבל בעצם כל מה שזכינו לראות זה שדרוג בסגלי הקבוצות ועדכונים של ציוני השחקנים, היסטוריה של שחקנים וקבוצות ונתונים יבשים. שדרוגי משחק ממשיים לא ראינו בשנים האחרונות והשנה החברה הבאה שינויי אחד מאוד גדול, שיפור מנוע המשחק. בנוסף לכך החברה הביאה כמה שדרוגים כמו מצבי משחק חדשים והכנסת עניינים פוליטים כדוגמאת ה-Brexit למשחק. על נושא ההוצאה השנתית של משחק חדש נפרט בהמשך.

מנוע המשחק – גרפיקה:
השנה החברה הביאה מנוע גרפי חדש, בהתאם לכך התצוגה של השחקנים במשחק נראת הרבה יותר ריאליסטית, “גליצים”, עבירות וכל מהלך במשחק מתחילים להראות קרוב מאוד למשחקי ה-FIFA של EA וה-PES של Konami. השנה סוף סוף ולראשונה נראה את השחקנים יוצאים מחדרי ההלבשה, את השופט גוער על שחקן שביצע עבירה ואפילו שחקנים שהתלכלו מבוץ על כר הדשא.

עוד תוספת משעשעת זה ספריי הסימון שבזמן עבירה השופט ידע להעמיד את השחקנים במקום, ממש על הקו. השנה גם שיפרו את האינטלגנציה של משחק ההגנה וההתקפה של הקבוצה, הם לא יעשו מהלכים מטופשים (מה שראינו המון בשנת 2015 וקצת פחות ב-2016).

עד עכשיו דיברנו על האינטילגנציה המלאכותית של השחקנים, השנה גם שופרה האינטיליגנציה המלאכותית של הקהל, כן כן. הוא נראה אמין ולא קופץ בכל רגעי המשחק (במשחק האחרון בסדרה אפילו במצב שאתה מפגר 3-0 הקהל היה משתולל ביציע) כמו כן שופרו המאמנים, כך שהמאמן שמולנו יהיה חכם יותר. לראשונה ראיתי שינויי טקטיקה מאסיבים בזמן משחק מול קבוצה יריבה (מחשב), כל זאת בהתאם למתרחש במגרש.

מנוע המשחק Football Manager 2017 שודרג
מנוע המשחק Football Manager 2017 שודרג

בתוך העונה – עלילה:
Football Manager השנה קשה, אפילו קשה מאוד. למרות תקציבי ענק של קבוצות צמרת שיכולות להביא כל שחקן לקבוצה החלטתי לקחת קבוצה קטנה בשם “מיורקה”. מי שלא מכיר המון שחקנים ישראלים שיחקו שם, בינהם דודו אוואט שמאוד קשור עדיין לעיר ולקבוצה. בלי קשר, השנה הבאתי שחקני נוער עם פוטנציאל גבוה, שיביאו להצלחה של הקבוצה בהמשך העונה, דבר המעיד על כך שחוקרי המשחק לא חסכו ובדקו שחקנים עם פוטנציאל בעולם. באתר המנג’ר הישראלי FMisrael כבר פורסמו למעלה ממאה שחקנים כאלו, אני ללא הרשימה הכרתי את רובם משנים קודמות אבל באמת שהשנה הם הוסיפו המון.

בלי להיות מבינים גדולים במשחק, אחת הבעיות הבסיסיות עם המשחק הוא שזה לא תמיד ברור למה דברים קורים ומה משפיע על ההחלטות של השחקנים ועל הצוות שלך, ולכן השנה יש ניסיון להפוך את ההיגיון יותר שקוף יותר מאי פעם, בעזרת ניתוב מידע רב ככל האפשר דרך תיבת הדואר הנכנס. אתם תדעו מי מתאמן הכי טוב, מי רץ הכי מהר, נתונים סטיסטים על דופק לב, מהירות השחקן ועוד. בנוסף תוכלו לדעת מי יתאים לשחק מול יריבה כזו ואחרת, והשימוש ב-Scouting גדל במשחק הזה לעומת קודמו פי-3 לדעתי. מה שמתחבר לכך זה שהעונה יותר מדי חשוב לבנות צוות רחב ואיכותי, אם אתם רוצים מאמני נוער מהשורה הראשונה וצוות Scouting שכזה, תצטרכו להחתים שחקנים צעירים לטווח ארוך ולנסות לשרוד בחודשים הראשונים של המשחק (כמובן עם קבוצות קטנות).

השנה EIDOS לקחה את עניין הרשתות החברתיות צעד אחד קדימה, הנתונים יוכלו לאפשר לכם להציץ לתגובותיהם של האוהדים וכמובן גם לעקוב אחרי שחקנים, צוותים ומנג’רים אחרים במשחק. תוספת נחמדה זאת אומרת שתיבת הדואר הנכנס שלכם תהייה גדושה בדברים שהם בעלי חשיבות מיידית, על פי רוב (כמה הצעות של סוכן שחקנים יכולות להיות זבל, אך לפתע הוא יכול לפגוע בשחקן שיבנה לך את עתיד הקבוצה).
לנושא אחר, לדעתי אחת הבעיות הגדולות ביותר השנה במשחק זה בעיית הפציעות, לצערי גם שחקנים בעלי נתוני פציעה נמוכים נוטים להפצע מתיקולים קלים+, מקווה שבעדכון הבא נוכל לקבל על כך תיקון הולם.

מצבי המשחק ו-Football Manager Touch
השנה, Football Manager Touch הוא משחק נפרד לגמריי שמגיע בחינם ברגע שרכשתם את המשחק FM2017. הוא מציע חוויה יעילה יותר וקלה יותר אבל עדיין משתמש באותם משאבים ויסודות כמו של המשחק המקורי והמלא. מצב הקריירה שכולם מכירים הוא המצב הראשי אבל השנה זכינו לכמה מצבים חדשים. Fantasy Draft, המצב שהופיע בשנה שעברה, נמצא גם הוא במשחק השנה, ולמי שלא מכיר מדובר מצב בו תוכלו לבנות את קבוצת החלומות שלכם ובעצם לשחק מול החברים שלכם ברשת. כמו שציינו בסיקור הבטא המוקדמת של המשחק, השנה התווסף לו מצב משחק מהיר, מצב זה יתן לכם להתחיל משחק בתוך 3-4 קליקים בודדים, המחשב יבחר לכם בכמה ליגות תוכלו לשחק או לצפות, את גודל מאגר הנתונים וכו’.

אז השנה Eidos שדרגו לגמרי את מנוע המשחק, את כמות המידע על השחקנים והקבוצות, ואת הרשתות החברתיות שכעת נותנות לנו גישה להמון מידע נוסף. המשחק עדיין נשאר קשה ותצטרכו לעקוב אחרי המון פרטים כדי להשיג סגל רחב ואיכותי, אבל למרות כל הדברים הטובים, לדעתי הוצאה של משחק כל שנה פחות טובה למשחק. למרות שאני מעריץ גדול של המשחק אני חושב שהדבר הטוב למשחק שכזה שהוא ייצא פעם בשנתיים. תחשבו על זה, השנה הם השקיעו במשחק ושדרגו אותו הן בפן הגרפי והן בכמות הנתונים שהוספו למשחק, בשנה הבאה ייצא עדכונים (כמו כל שנה), ונמשיך לשחק עד שנקבל משחק בשנה שלאחר מכן. אז מה אתם אומרים על משחק אחד לשתי עונות?

לסיכום, מדובר במשחק טוב מקודמו בשנה שעברה שמציג המון חידושים ושיפורים למנוע המשחק ולדרך המשחק שלנו. מה אתם חושבים על המשחק? גם אתם מסכימים איתי על גישת שתי העונות? ספרו לנו בתגובות

לא מזמן פורסם אצלנו בדף הפייסבוק טריילר מתורגם לעברית באמצעות המפיצה הד ארצי, מוזמנים לצפות בו:

Football Manager 2017

משחקיות - 8.5
גרפיקה (תלת מימד) - 9.5
עלילה ומצבי משחק - 8
סאונד - 8

8.5

מהנה

משחק טוב מוקדמו, עובד מהר יותר ושיפורים גדולים לעומת שנה קודמת, מצבי משחק חדשים, מנוע משחק חדש ולעומת זאת הורידו את שירי אוהדים

User Rating: 2.6 ( 1 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *