בית / חדשות / רידלי סקוט לעולם לא יעשה סרט גיבורי-על

רידלי סקוט לעולם לא יעשה סרט גיבורי-על

במאי סרטי הנוסע השמיני, רידלי סקוט, יצא לאחרונה בהצהרה כי הוא לא מעוניין לעשות סרט גיבורי-על.

רידלי סקוט, הוא אחד מהבמאים הכי מכובדים בהוליווד, הוא מסוגל ליצור סרטים סביב דמות אחת בשיכחה (כמו The Martian עם מאט דיימון) וליצור עולמות אפלים ומלאי אישיות (כמו בלייד ראנר והנוסע השמיני), מה שהוא לא מוכן, זה ליצור סרט על גיבורי-על, לא משנה כמה אפל הוא יהיה או תהיה בו רק דמות אחת, הבמאי המהולל לא מוכן לקחת חלק בז'אנר הכי רווחי כעת של התעשייה.

בראיון עם מספר עיתונאים, הבמאי אמר:

סרטי גיבורי על הם לא הדבר שלי, בגלל זה אף פעם לא עשיתי אחד. נשאלתי מספר פעמים לעשות אחד, אבל אני לא מאמין בתלות החלשה במציאות במצבים של גיבורי על.
עשיתי סרט כזה- בלייד ראנר הוא באמת דף קומיקס, אם חושבים על זה, זה סיפור אפל שמסופר בעולם לא מציאותי. אפשר כמעט לשים את באטמן או סופרמן בעולם ההוא, באטמוספירה הזאת, חוץ מהעובדה שיהיה לי סיפור פאקינג טוב, מאשר לא סיפור בכלל.

עוד מהראיון בלינק הבא.

זה אולי ניחוש, אבל ככל הנראה הבמאי לא אהב את Batman vs Superman: Dawn of Justice, וכפי שהוא אומר בהמשך הוא לא אוהב סרטי גיבורי על וחושב שהם פוגעים בתעשייה, הוא מפחד שבגלל הביקוש לסרטי גיבורי על, לא יהיה ביקוש לסרטים חכמים.

למרות שיש משהו בדבריו של הבמאי, סרטים באמת כמו Batman vs Superman, מכניסים כמויות מטורפות של כסף למרות עלילה מבולגנת ולא הגיונית רוב הזמן, אבל חלק ממני מרגיש שזו גישה צרת אופקים, תמיד היו סרטי Blockbusters, כל קיץ היו וגם אז להרבה מהם לא הייתה עלילה הכי טובה.

בנוסף יש מספר סרטי גיבורי על שהם חכמים ומתרכזים יותר בדמויות מאשר האפקטים מסביב, Captain America : Winter Soldier, נחשב לאחד הסרטים החכמים של Marvel, אפילו שהסרט מלא באקשן, הוא היה סוג של מותחן ריגול, סדרות ה-Netflix של Marvel הם גם דוגמא מצוינת, אין בהם כמות אקשן מופרזת ורוב הפוקוס בהם זה הדמויות והעלילה. בנוסף, יותר ויותר סרטי גיבורי-על מנסים ללכת על משהו שונה, לדוגמא Logan, כפי שציינו בכתבה, יהיה יותר מרוכז בדרמה מאשר באפקטים.

רידלי סקוט תמיד יכובד בתעשייה הקולנועית של היום וחלק ממני היה רוצה לראות אותו עושה סרט קומיקס יום אחד, אולי משהו כמו Swamp Thing יהיה יותר בסגנון שלו, אבל הצהרה כזאת מרגישה סוג של בורות לז'אנר, אפילו שיש בה לא מעט אמת, סרטי הקומיקס התפתחו מאוד ממה שהם היו ותמיד יש מקום לעלילה טובה בסרט גיבורי על, זה לא שאי אפשר את האחד בלי השני.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר תגובה