בית / חדשות / ה-Nintendo Switch הושקה: מה עכשיו?
Nintendo Switch

ה-Nintendo Switch הושקה: מה עכשיו?

מכירות, עדכונים והטעם של קלטות המשחק – ההשקה של ה-Nintendo Switch לוותה בסיקור תקשורתי לא מועט על דברים שכולנו ידענו שיבואו ועוד כמה הפתעות

ההשקה של הקונסולה הביתית והניידת ה-Nintendo Switch מאחורינו ואנחנו יודעים כל מיני דברים על הקונסולה שלא ידענו עד עכשיו – מהיכולות הטכניות שלה ועד לנתוני המכירות וכמובן, מה הטעם של קלטות המשחק. נתחיל בנתוני המכירות, על פי GameStop, רשת חנויות משחקי המחשב הגדולה בצפון באמריקה, מדובר באחד מההשקות המוצלחות ביותר של קונסולה בשנים האחרונות וחנויות הוצפו בלקוחות המבקשים להשיג את ידם על פיסת הטכנולוגיה הלוהטת. נציג הרשת גם יצא במסר מרגיע לכל אלו שלא הצליחו עדיין לקנות כי המלאי אזל – קונסולות נוספות בדרך ולא יהיה בעיה להשיג את המכשיר. באנגליה לבדה, הקונסולה מכרה בסוף השבוע הראשון שלה בשוק 80,000 עותקים – פי 2 ממה שמכרה ה-WiiU עליה השלום, אבל פחות מנתוני המכירות ההתחלתיים של ה-Xbox One וה-PlayStaion 4.

Legend of Zelda: Breath of the Wild הוא כרגע המשחק שסוחב את הקונסולה כמעט לבדו (לפחות בחודשים הקרובים) ולמרות שהוא הגיע למקום השני בטבלת המכירות השבועית (אחרי Horizon) הוא עדיין אחד משלושת ההשקות שמכרו הכי הרבה השנה (Resident Evil 7 ו-For Honor עוקפים אותו). כמובן שמדובר במשחק כמעט בלעדי לקונסולה חדשה ולכן העובדה שמשחקים אחרים מוכרים יותר ממנו לא אמורה להפתיע. השאלה האמיתית היא האם מדובר בתחילתה של הרפתקאה עסקית נפלאה עבור החברה היפנית או ניצוץ קטן בדרך לעתיד חשוך ולא ידוע. על פי עליית שווי המניות של Nintendo, אפשר להבין מה חושבים אנשי העסקים על השאלה הזו.

מלבד המכירות, גם למדנו להכיר את הקונסולה טוב יותר בסוף שבוע שחלף. מסתבר שהממשק של הקונסולה (מה שאנחנו רואים כשאנחנו לא משחקים) תמיד רץ על רזולוציית 720p לא משנה אם הקונסולה מחוברת לטלוויזיה או לא. כמובן שלקונסולה יש אפשרות לרוץ ברזולוציית 1080p אבל היא לא חלה על הממשק עצמו. זה אולי מוזר אבל ללא ספק לא סיבה לנטוש את המכשיר (למרות שאם עבורכם זה כן אני מוכן למצוא לו בית חם). ואם כבר מדברים על דברים מוזרים ש-Ninendo עושה: Friend Codes! כל מי שהיה בבעלותו מכשיר של החברה בשנים האחרונות, מלבד ה-WiiU, זוכר את הקודים המסורבלים שנועדו לעזור לנו ליצור קשר ולשחק יותר בקלות אונליין בין חברים. מדובר בפונקציה שנואה שחזרה אלינו אחרי שחשבנו שהיא כבר מתה, אבל לפחות בגרסה פחות בעייתית. עד עכשיו שני הצדדים היו צריכים להזין את הקודים אחד של השני, אבל ב-Nintendo Switch מספיק שאחד מהצדדים מזין את הקוד והמערכת שולחת בקשת חברות אוטומטית לצד השני. אבל היי, יכול להיות הרבה יותר גרוע! במכשיר ה-DS הישן היה קוד שונה עבור כל משחק. Nintendo, מה לכל הרוחות אתם עושים שם? בתשובה לשאלה זו נציגי החברה היפנית הודיעו כי מדובר רק בעוד דרך אחת לחבר בין מכשירים שונים וישנן עוד אפשרויות על מנת שהתהליך יהיה הכי פשוט שאפשר. כמו כן, בהמשך יהיה אפשר למצוא אנשים על פי שם המשתמש ברשת Nintendo או ה-MiiVesre.

אחד מהדברים שקונסולות שונות של Nintendo עשו בהצלחה יתרה בשנים האחרונות היה העברת מידע לקונסולה חדשה. המעבר בין 2 דגמים של 3DS או בין Wii ל-WiiU היה פשוט, יעיל ומעוצב בצורה חמודה ויפיפייה שפשוט לא הייתם רואים אצל המתחרות. אז ממש חבל שאנחנו הולכים כאן צעד אחורה, כי אין אפשרות להעביר את כל השמירות בין דגמי Nintendo Switch משום מה. עוד אין מידע האם הפונקציה הזו תתווסף בהמשך. ועכשיו לכל החדשות המוזרות הקשורות לקונסולה (ויש כמות מפתיעה שלהן). אחת השאלות הגדולות בקשר לקונסולה הזו היו חיי הסוללה של ה-Switch כאשר היא לא מחוברת. מן הסתם קונסולה ברמה הזו דורשת הרבה חשמל, אבל כמה חשמל ביחס לנגיד… מחשב נייד של Apple? מסתבר שהתשובה היא יותר כמו שאפשר לראות מהציוץ הבא:

כמו כן, כל אלו שטרחו וקנו את ה-Pro Controller של הקונסולה יכולים לראות מסר מעל הג'ויסטיק הימני האומר תודה לכל המעריצים.

אתם רואים Nintendo? זה הביזאר שאנחנו אוהבים לראות ממכם, את הידיעה הבאה קצת פחות. מסתבר שאחד הדברים שיוצרי ה-Nintendo Switch דאגו לו הוא הפחד שילדים יאכלו את קלטות המשחק הקטנות אז הם שמו בהם חומר שייתן להם טעם מגעיל. כמה חבל שאנחנו חלק מהמין האנושי, שמפתיע עוד פעם מחדש בכך שהוא בפסגת שרשרת המזון. כמובן שאנשים מבוגרים שמעו את זה ורצו גם הם לטעום מקלטות המשחק והן אכן מגעילות. כמו כן, מסתבר שכלבים לא נרתעים מהטעם כמו שכתב אחד גילה:

אז אם תסלחו לי, אני הולך לקנא בחבר שלי שמשחק עכשיו ב-Zelda החדש…

אודות יונדב צבקר

יונדב צבקר
סטודנט לבלשנות ואנגלית, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר תגובה