בית / חדשות / Death Note – מחברת המוות מגיעה לידיים אמריקאיות בסרט ה-Netflix

Death Note – מחברת המוות מגיעה לידיים אמריקאיות בסרט ה-Netflix

נחשף טריילר ראשון לעיבוד האמריקאי של סדרת האנימה Death Note.

Death Note נחשבת לאחת מסדרות האנימה הכי טובות בעולם. אפילו אם סדרות אנימציה יפנית הן לא הקטע שלכם, אינספור צופים נתנו לסדרה הזדמנות וגילו מותחן מורכב וחכם שהשאיר את חותמו בעולם הסדרות הטלוויזיוניות.

הסדרה עוקבת אחרי תלמיד תיכון מצליח בשם לייט, הוא חתיך, פופולרי ותלמיד מצטיין. עד שיום אחד הוא מוצא מחברת בשם Death Note שבה אם תרשמו את שמו של מישהו, הם ימותו. לייט מחליט להשתמש במחברת להעניש את הפושעים של יפן ולהפוך לאל בעיני העולם. בו בזמן, הוא נאלץ להתחמק מידי המשטרה ובלש יוצא דופן שבמצוד אחריו בשם L, מצב שמספק לנו משחק חכם ומותח של חתול ועכבר.

כמובן שעם כל סדרה מצליחה יש שאיפה לסרטי אדפטציה; יפן הוציאו מאז 2006 שלושה סרטי אדפטציה לסדרת האנימה, הסרטים זכו לשבחים בארץ השמש העולה אך נכשלו לתפוס תשומת לב במערב. כעת נראה ש-Netflix החליטו לנסות בעצמם ומביאים לנו גרסה אמריקאית לסיפור בסרט משלהם שקיבל טריילר ראשון.

למרות שזה מאכזב לראות שזה סרט ולא סדרה, שיגרום ככל הנראה להרבה מהעלילה להחתך, הטון של הסרט נראה נהדר, אפל ומותח. ההחלטה ללהק את L בתור בחור שחור לא מפריעה לי, כל עוד הם שומרים על אישיותו המוזרה והאובססיבית שתורמת הרבה לעלילה. בנוסף, הליהוק של וילם דפו (הגובלין הירוק מספיידרמן) בתור השד ריוק, הוא אחד הליהוקים הכי טובים שיכלו לעשות.

הבעיה העקרית בטריילר (שכבר הועלתה על ידי אינספור מעריצים של האנימה) זה השחקן שמגלם את לייט. הוא נראה ניגוד מוחלט של הדמות מהמנגה והאנימה- במקום להיות נאה ומצליח, הוא נראה מתבודד ולא מושך. ההחלטה לליהוק זה רוב הסיכויים הייתה על מנת ליצור דמות שהקהל יוכל יותר להתחבר אליה, שכמובן יעודד חשיבה של הצופים על מה הם היו עושים עם ה-Death Note. אבל האנימה הצליחה, בצורה כל כך מעניינת והגיונית, לספק לנו דמות מצליחה שלא זקוקה למחברת אבל משתמשת בה בכל מקרה בגלל שאיפתו להגיע לגבולות חדשים.

אולי תלונותיי מוקדמות ואמצא את עצמי חוזר בי אחרי שאצפה בסרט, אבל יהיה מעניין לראות איך הם ישנו את הדמויות ואת הסיפור על מנת להחמיא לשחקנים והאווירה שהם החליטו עבור אדפטציה זו. גם אם יאכזב, הסרט יחשוף אנשים נוספים ליצירת המופת שהיא סדרת האנימה.

אודות קובי רוזנטל

Avatar
שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *