בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / אוקיי שים גיטרות – סיקור המשחק Yooka-Laylee
Yooka-Laylee

אוקיי שים גיטרות – סיקור המשחק Yooka-Laylee

Yooka-Laylee הוא סיפור הצלחה ב-Kickstarter. המפתחים (מפתחי Rare לשעבר) הבטיחו שהוא יהיה כמו גרסה חדשה של משחקים מתקופת ה-Nintendo 64 ובהחלט יחזיר את ההנאה הקלאסית של משחקי Banjo-Kazooie. לאחר כל ההבטחות הללו, קמפיין ה-Kickstarter של המשחק השתגע וקבע שיאים חדשים באתר גיוס ההמונים הזה.

אז האם Yooka-Laylee החזיר את ההנאה של משחקי העבר בצורה מודרנית וטובה או שהוא יעבור בשקט מתחת לראדר של כולנו בסופו של דבר? שימו גיטרות, הצטרפו אליי ותגלו…

המפתחת Playtonic נשארה נאמנה למה שעשה את המשחקים הללו מיוחדים בעבר, החל מהדמויות הראשיות המקסימות ועד ההתמקדות בפתירת פאזלים וסודות. אך למרות שהמשחקים הללו היו טובים בעבר,עברו כבר 19 שנה מאז משחק ה-Banjo-Kazooie הראשון ו-Yooka-Laylee נשאר נאמן מדי לנוסחה המקורית הזו.

הדגש ב-Yooka-Laylee הוא על לחקור ולאסוף חפצים. המשחק מתחיל עם הצמד המקסים, Yooka האיגואנה ו-Laylee העטלף, כאשר הם מבינים שהספר שבו הם השתמשו כרהיט כל הזמן, יכול בעצם לשכתב את ה"בד" של היקום. לאחר מכן, אנו מגלים שהספר נגנב על ידי תאגיד מרושע שמנוהל על ידי דבור מרושע בשם Capital B.
דפי הספר, שנקראים Pagies, חומקים מידיו של Capital B ומתפזרים בכל רחבי חמשת העולמות של המשחק. כעת על Yooka ו-Laylee להשיב את הדפים הללו.

לכל אחד מחמשת העולמות הללו יש נושא משלו וכל אחד פשוט מפוצץ בפעילויות ובדברים לאסוף. כל פעילות בכל עולם מביאה בסוף את השחקן לידי איסוף Pagies. הפעילויות נהפכות ליותר ויותר עשירות ככל שהעולמות מתרחבים בזכות שימוש בחלק מה-Pagies.

הפעילויות שהזכרתי כוללות המון אתגרי פלטפורמה, פאזלים, סודות וכן, ניחשתם נכון – עוד דברים לאסוף. בכל עולם, השחקן צריך לחפש היטב Mollycool, שיכול להפוך את Yooka ו-Laylee לסוג של חיה או מכונה היברידית מפלצתית; 5 רוחות רפאים שכאשר כולן נמצאות, השחקן מקבל Pagie; והמון quills שבעזרתם ניתן לרכוש צעדים חדשים לדמויות שלנו.

ניתן לחקור את עולמות המשחק כמעט בכל דרך אפשרית, שזה שיפור די רציני לכל המבנה של הז'אנר. במשחקים ישנים יותר של הז'אנר, קרו הרבה פעמים מקרים בהם היינו צריכים לחסל בוס גדול בשמחק לפני שבכלל חקרנו אזורים אחרים בו – ב-Yooka-Laylee, ההגבלה היחידה על השחקן היא הצעדים ש-Yooka ו-Laylee יכולים לעשות.
השינוי הזה הוא בהחלט מבורך אך למורת זאת, הרגשתי כל הזמן צורך במפה קטנה בצד המסך, במיוחד כאשר הייתי תקוע בחיפוש אחרי Pagies או כאשר איבדתי את הדרך במספר עולמות.

למשך זמן מה, אהבתי את הפתיחות שיש במשחק. לא הרגשתי צורך לדפוק את הראש בקיר אחרי שהייתי צריך לעשות דברים במשחק שנראו כמו מטלות – כמו להעביר חזירים שמחופשים לאבירים ברחבי עולם המשחק אחרי ש-Yooka ו-Laylee שינו צורה למסוק (WTF).
אהבתי גם שלא נדרשו יותר מדי עמודים בספר שלי כדי לפתוח עולמות חדשים ולחקור אותם ולכן קיבלתי גישה להמון יכולות בזמן קצר בדיוק כמו שרציתי. בעקבות זאת, יכולתי לחקור עולם חדש, לקבל את היכולות שבו ולחזור לעולם שהייתי בו ולהיעזר שם ביכולות החדשות של Yooka ו-Laylee.

יש המון דברים בשלבים המוקדמים של המשחק שכדי לעשות אותם, צריך יכולות משלבים מתקדמים יותר במשחק והרגעים הכי מספקים ב-Yooka-Laylee מגיעים כאשר משיגים יכולת חדשה וחוזרים ממש לתחילת המשחק כדי ליישם אותה עבור משהו מגניב. אך בסופו של דבר, זה כדי להשיג את ה-Pagie שלכוד איפשהו.

כן, זה די מגניב. אבל מטלות אחרות פשוט כל כך תסכלו אותי שרציתי לצרוח ולשבור את השלט שלי כמו ילד קטן – כמו משחק גולף ענקי שבו צריך להזיז סלע ענק ולחסל עמו אויבים תוך 3 דקות דרך רמפה ופא@#נג תחנת רוח.
זה השלב בו הבנתי שאין לי הרבה חופש כמו שחשבתי במשחק הזה. כדי לגשת לקרב הבוס האחרון של המשחק ולסיים את המסע שלי, הייתי צריך 100 עמודים בספר שלי (מתוך 145 קיימים). זה הרבה מעבר לכל העמודים שצריך כדי לפתוח את כל השלבים האפשריים אז לא הבנתי כל כך למה…

שורה תחתונה
Yooka-Laylee נראה כמו משחק פלטפורמר משודרג אך היה עדיף אם חלק מהמכאניקות שלו היו נשארות בשנות ה-2000 המוקדמות (איפה שהן שייכות). כנראה שיש סיבה שבגללה לא ראינו המון משחקים כמו Banjo-Kazooie בפלטפורמות מודרניות והיא ש-Rare שבכרנו ואהבנו – פשוט מתה. הרעיונות שלה התאימו לסוג משחקיות שכבר עבר מן העולם הזה ושום דמויות חמודות וגרפיקה יפה לא יעזרו לסוג הז'אנר המיושן ש-Yooka-Laylee נמצא בו.

Yooka-Laylee

גרפיקה - 7.5
סאונד - 7
בניית שלבים - 7
עלילה - 5
משחקיות - 6

6.5

חמוד

User Rating: Be the first one !

אודות תומר בראשי

תומר בראשי
בן 18, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב מגיל 0, מעריץ את משחקי הכס בצורה אובססיבית, אוהב לכתוב וכשלא כותב - שומע מוזיקה (או צופה במשחקי הכס(או אוכל)).

השאר תגובה