בית / חדשות / Microsoft – עדכון ענק של חדשות טובות ורעות
xbox One

Microsoft – עדכון ענק של חדשות טובות ורעות

Microsoft, חברת הענק מרדמונד, מתכננת אין סוף תוכניות. כדי לבין מי נגד מי ומה הולך לקרות, איחדנו את כל החדשות הרלוונטיות לכתבה אחת.

נתחיל מחדשות טובות – בקרוב נוכל לחבר מקלדות לקונסולת ה-Xbox One! במהלך כנס Microsoft Build 2017 נחשפה לראשונה האפשרות לחבר מקלדות לקונסולה. החיבור החדש יכול בהחלט לסייע למשחקיות של הקונסולה, או לפחות לשליטה בה. עם זאת, כרגע השילוב של עכבר עם המקלדת לא נראה באופק, מה שישאיר את בעלי ה-Xbox One עם רק חצי מיכולת השליטה של בעלי המחשב האישי. ולמרות זאת, עדיין מדובר בחידוש מרענן.

האפשרויות הנפתחות בפני החומרה החדשה של Microsoft רלוונטיות אף יותר עם ה-XBox One Scorpio, הגרסה המשודרגת של הקונסולה הקיימת. עם זיכרון פנימי של 12GB RAM, ה-Scorpio תוכל להתחרות גם במחשב האישי.

נמשיך עם שמועה שמגיעה מחשבון הטוויטר של shinobi602, מקור מוכר לשמועות די מבוססות בתעשיה. לפי דבריו, Microsoft מתכננת להציג כותר AAA חדש במהלך כנס E3 הקרוב. עם זאת, לא ברור לחלוטין אם מדובר בכותר אקסקלוסיבי ל-Xbox או שאולי הוא יהיה משותף לפלטפורמות אחרות. נאלץ להמתין ל-E3 כדי לגלות.

בנוסף למשחק החדש הנ"ל, ב-Microsoft מתכוננים לגל המשחקים הבא. לפי פיל ספנסר (Phil Spencer), הבוס הגדול בכל מה שקשור ל-Xbox, ב-E3 תינתן לנו הצצה ראשונה לעתיד הקרוב והרחוק של הקונסולה. לפי ספנסר הדגש יהיה על משחקים שקשורים ל-Xbox Live, שירות האונליין של Microsoft. רשת המשחקים הזאת היא, על פי דיווחים של Microsoft עצמה, מקור ההכנסה הגדול ביותר שמגיע מקונסולת ה-Xbox. על פי הנתונים שהוצגו, ה-Xbox Live ריווחית יותר מכל שאר רשתות הגיימינג הקיימות קיום. יותר מה-PSN ואפילו מ-Steam (שאולי עוקפת את ה-XBL במספר משתמשים, אך לא בריווחיות). זה מסביר כנראה את הדגש על סוג המשחקים להם אפשר לצפות ב-E3  הקרובה.

ולסיום, חדשות רעות מהיקום של Halo. דן איוב (Dan Ayoub), ראש אולפני  Industries343, עוזב את החברה. איוב היה חלק מחברת הפיתוח עוד מימי Halo: Reach, והמשיך איתה בזמן שלקחה על עצמה את כל האחריות לכל המשחקים בסדרת Halo. איוב עצמו עובר לתפקיד אחר בתוך Microsoft, אבל לא ימשיך לעבוד על סדרת ה-FPS הפופולארית. ב-343 דאגו להרגיע ולהכריז שחבילת ה-DLC של Halo Wars 2 עדיין בידיים של הצוות של איוב. את מקומו של איוב יתפוס כריס לי (Chris Lee), שהיה מפיק ראשי במשחקים Halo 4 ו-Halo 5, וכן עבד על כותרים קודמים בסדרה. על המינוי החדש התבשרנו דרך חשבון הטוויטר של פרנק אוקונור (Frank O'Connor), מהמפתחים המובילים של מותג Halo.

בנוסף לזה שאיבדו את הצ'יף שלהם, ואולי בגלל זה, ב-343 הכריזו כבר עכשיו שהמשחק הבא בסדרה הפופולארית, Halo 6, לא יגיע לתערוכת E3 הקרובה. בפוסט של מנהל הקהילה של 343 בריאן ג'אררד (Brian Jarrard) באתר Reddit הוא הבהיר כי ב-E3 נקבל "משהו קטן" אבל שלא יהיה קשור לכותר הגדול הבא של סדרת הדגל של ה-Xbox. מהניסוח של ההודעה הזאת אפשר אולי להסיק שמדובר כנראה ב-DLC ל-Halo Wars 2 או משהו דומה, אבל בטוח לא כותר מאסיבי וחשוב כמו Halo 6. ג'אררד גם ביקש להדגיש בפוסט נוסף באתר Reddit כי לא מדובר בחידוש למשחק Halo 3, סביבו רצות שמועות בתקופה האחרונה.

כך או כך, E3 תהיה תערוכה חשובה ומשמעותית ל-Microsoft, ואנחנו נהיה כאן כדי לעדכן בכל מה שקורה.

אודות רפאל שנקולבסקי

רפאל שנקולבסקי
גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר תגובה