בית / חדשות / SEGA מתכוננת לכיבוש מחודש של עולם הגיימינג

SEGA מתכוננת לכיבוש מחודש של עולם הגיימינג

פעם, לפני הרבה הרבה שנים, בימים הקשים שהאינטרנט היה איטי ותסרוקות כאלה היו אופנתיות, חברת SEGA הייתה מהמובילות בשוק הגיימינג. מייקרוסופט וסוני עוד לא חלמו להוציא קונסולות משלהן, נינטנדו הייתה החברה המובילה בשוק ו-SEGA הייתה נחשבת לילד המרדן, הבועט, זה שמוציא משחקים שהיו (אם נחזור שוב למינוחים משנות ה-90) סוף הדרך.

מאז חלפו הרבה ביטים ברשת, והעולם התקדם, אבל SEGA נשארה קצת מאחור. היא כבר לא מייצרת קונסולות, ומאחד מהמוציאות לאור הגדולות העולם הגיימינג, היא הצטמצמה מאוד ומסתפקת בפירורים של התעשיה. אך לא עוד! למנהלים של החברה יש תוכנית-על להחזיר את החברה הותיקה למכרז הבמה העולמית, וכל זה עד 2020.

בתצוגה שנעשתה למשקיעי החברה, נחשפה התוכנית העסקית לשנים הקרובות שאמורה להיות הבסיס להצלחה. המטרה היא לחזור ולהיות מפיצה של משחקים בכל הפלטפורמות המובילות – המחשב האישי, הקונסולות הביתיות, הקונסולות הניידות ומכשירי המובייל. כל זה עם שימת דגש משמעותי על הסדרות המובילות של החברה כמו Total Wat,  Football Manager, Sonic, Yakuza ו-Persona. על פי התוכנית, הסדרות הללו אמורות לצאת בתדירות גבוהה הרבה יותר ממה שהיה עד היום, כדי לספק את בסיס המעריצים הרחב שיש להן. במקביל, SEGA תייצר סדרות משחקים חדשות דרך האולפנים שלה ברחבי העולם.

דוגמה להתנהלות החדשה של SEGA אפשר לראות בכך שהיא משווקת את עצמה מחדש תחת הכותרת "Amazing SEGA". המטרה של הגישה החדשה היא להראות את החברה בצורה מפתיעה מאי פעם. אחת הדרכים בה החברה מציגה את הגישה המחודשת לשוק היא בסדרת סרטונים (הידד!) ביפנית (אוי…). בסרטון שכאן אפשר לראות את טושיהירו נאגושי (Toshihiro Nagoshi), הבמאי של משחק Yakuza הבא, כשהוא מדבר (בממבו ג'מבו יפני) על תהליך יצירת המשחק החדש.

ההכרזות הללו על הדרך החדשה של SEGA יצטרכו לעמוד במבחן גדול בעוד פחות מחודש, בתערוכת E3 הקרובה. כולנו תקווה שהחברה הוותיקה תצליח להחזיר את עצמה למרכז העניינים, ותפסיק לייצר משחקי המשך זוועתיים לסוניק הקיפוד.

אודות רפאל שנקולבסקי

רפאל שנקולבסקי
גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר תגובה