בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי PC / ההמתנה משתלמת? – סיקור המשחק Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series
guardians of the galaxy the telltale series - Review Pic

ההמתנה משתלמת? – סיקור המשחק Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series

חברת Telltale עשתה לעצמה שמות ברחבי העולם עם המשחקים המיוחדים שלה, בהם כל החלטה שתבצעו תשפיע על העתיד של המשחק עצמו, ובעקבות כך סחפה אחריה קהל מעריצים ענק. לאחר שהגיע המשחק החדש מבית המפתחת, העוסק בחבורת השומרים האהובים על כולנו, יצאתי לראות אם Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series שווה את ההשקעה, והאם ייגרום לי בתור אחד שלא אוהד משחקים מסוג זה להתמכר?

המשחקים של חברת Telltale אף פעם לא דיברו אליי, ההמתנה המייגעת והארוכה לכל דבר במשחקים והאילוץ שלך לרוץ לכל אחד מהדמויות כדי לנהל איתם שיחה באורך של במבה וחצי גרמה לי לסדול מהמשחקים הללו ולא להתקרב אליהם. לאחר שהופקדה בידי העבודה לסקר את המשחק החדש של חברת Telltale העוסק בחבורה המוזרה ביותר בגלקסיה, שנקרא Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series. אך האם השם המפואר הצליח להחזיק אותי צמוד למסך למרות הסדילה שלי מהז'אנר של המשחקים? הצטרפו אליי לסיקור המשחק וגלו.

כמו כל הסיקורים שלי גם הסקירה הזאת תחולק למספר קטגוריות שעל כל אחת אפרט בנפרד והן להלן:

  • גרפיקה
  • סאונד
  • משחקיות
  • עלילה
  • סיכום אישי

אם הבנו אחד את השני בואו ונתחיל.

גרפיקה:
הגרפיקה ב-Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series הינה אותה גרפיקה היברידית המשלבת אלמנטים מן עולם האנימה והסדרות המצויירות שאיתו מאופיינת Telltale. בין אם זה במשחקי ה-The Walking Dead המפורסמים, או במשחק המוכר Tales From The Borderlands, הסגנון הגרפי של Telltale נשאר קבוע במשך השנים וטוב שכך. התחושה הייחודית שמעניקות הטקסטורות והעיצובים המיוחדים למשחק גורמת לכם להבין שזוהי חוויה ייחודית שיכולה להגיע רק על ידי Telltale וצוות המעצבים המוכשר שלה. מבחינת דורשנות גרפית שמחתי לראות שדווקא המשחק אינו דורש הרבה, וגם מחשבים בעלי מפרט יחסית מצומצם יוכלו להריץ אותו.

סאונד:
אני חייב לתת שבח לאחראים על הסאונד בתוך Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series בגלל שבחירת הסאונטרק והשירים בכללי בתוך המשחק היו לא פחות מגאוניים. במהלך כל הקומיקסים והסרטים בפרט של Guardians Of The Galaxy נשמרת תמיד אווירת שנות ה-80 (לא עם שלום אסייג) בין אם זה בשירים הנשמעים ברקע או הבדיחות השנונות והישנות וכבונוס מיוחד שמאוד מאוד אהבתי במשחק החליטו החברה ב-Telltale לקרוא לכל פרק בשם מיוחד, כן ניחשתם נכון שירי הלהיטים בשנות ה-80.

משחקיות:
במהלך כתיבת הסיקור הזה אני עדיין חבוט בהחלטה של כיצד לכתוב את החלק הזה? האם להציב פה את נקודת המבט האישי שהינה מאוד מרוחקת מכל ז'אנר המשחקים הזה ואפילו סודלת ממנו, או דווקא להביא לכם ביקורת ריקה מדעה המציגה רק את הפרטים המדוייקים והקרים שבמשחק. לאחר התחבטויות רבות עם עצמי החלטתי להביא מעין שילוב של הביקורת ביחד עם הדעה שלי המרוחקת שלי ועם החוויות האישיות שלי במשחק. המשחקיות של Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series ושל משחקי Telltale בכלל הינה החוזקה הגדולה ביותר וגם החולשה הגדולה שלהם. כלומר, אין פה בין לבין – או שאתם מתחבר לסגנון המשחקים הללו ולדרך המשחקיות שלהם, או כמו שאמא שלי אומרת "אתה פשוט טוחן מים", כלומר, אין בשביל מה.

לאלה שלא מכירים את המשחקיות הייחודית של משחקי Telltale, מדובר על משחקיות שבעצם נותנת לשחקן השפעה הרבה יותר גדולה על הנרטיב של העלילה ועל המשחק עצמו מאשר משחקים אחרים. במהלך Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series השחקנים ייתקלו במגוון רחב של בחירות שכל אחת תשפיע על המשך העלילה של המשחק באופן מסיבי משחשבתם, בין אם זה יהיה חבר שייבגוד בכם בגלל מעשה שעשיתם או שמא דרך אחרת לחסל את הבוס כי לא קניתם את הנשק בשלב הקודם לכל החלטה במשחק יש השפעה, דבר שמאוד אהבתי במשחקים. אבל, אם העלילה (שעליה אדבר בהמשך) לא תמשוך אתכם עמוק לתוך המשחק, המשחקיות החוזרת על עצמה תתחיל להימאס עליכם מהר מאוד ותגרום לכם לייחל לסוף השיחה וללחוץ בלי הרבה מחשבה על האופציות רק כדי לסיים את השיחה. פן אחד שאהבתי לראות בתוך המשחק הינה כמה העלילה סרוגה לתוך הדיאלוגים. בתור אחד שההנאות האישיות שלו הינן לשבור את המשחק עד כמה שאפשר, אני חייב להודות שהובסתי על ידי הכותבים של עלילת המשחק – למרות שכל בחירה שביצעתי בשמירה מסויימת היו רחוקות שנות אור אחד מהשנייה וחסרות היגיון לחלוטין, הסיפור הצליח להתקיים בקצב אחיד ולא הרגשתי קפיצה בין תיבות הטקסט או שינוי דרסטי מידי בדמויות. למרות כל הדיאלוגים שמהווים בערך כ-90% מהמשחקיות Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series עדיין מכיל בתוכו מספר סצנות אקשן וטיסה בחלליות שמהווים מעין הפסקה מבורכת מהדיאלוגים המטישים במשחק.

עלילה:
עלילת המשחק מניחה אותנו בנעלי החלל של Peter Quil הרי הוא Star Lord ,מנהיג חבורת שומרי הגלקסיה המוכרים והאהובים על כולנו. אני לא אתן לכם הרבה ספויילרים בנוגע לעלילה עצמה, שלמרבה ההפעתה היא טובה למדי ומשאירה הרבה מאוד שאלות שכנראה יענו בהמשך הפרקים הבאים של המשחק, אבל אני כן אגיד שאני חייב להודות שעדיין לא הצלחתי לקבוע בוודאות אם העלילה של המשחק עוקבת אחרי הקומיקס, או דווקא הולכת בעקבות היקום הקולנועי של Marvel. לצערי על השאלה הזאת אינני יכול לענות לפחות לא בפרק הראשון של המשחק. המשחק מתחיל בתוך חורבת מקדש קרי שהצוות גילה ולאחר חקירה ארוכה יחסית אנו מתעמתים עם הטיטאן הרודן Thanos ולאחר הלחימה מר קוויל מקבל חיזיון ממישהו שדווקא לא ציפיתי לראות במשחק. מבחינת עלילה צוות הכותבים של Telltale הצליח להניח את היסודות למה שיכולה להיות עלילה מצויינת או דווקא עלילה ממוצעת לחלוטין ורק נצטרך לחכות ולראות למה שייקרה בהמשך המשחק.

סיכום אישי:
כשבוחרים משחק ונותנים לו תג שם יש משמעות גדולה מאוד לשמו בעיקר מאחורי השם קיימת אהדה מאוד גדולה או קהל מעריצים גבוה. כשחברת Telltale יצרה משחק המשלב את שניהם המזמין גם מעריצי קומיקס ומארוול וגם מעריצי המפתחת עצמה ומשחקיה למוצר אחד ויחיד, קיימים סיכונים רבים, ולשמחתי הרבה חברת Telltale הצליחה להמנע מרובם. Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series מצליח לשמור על ההומור הקליל שמאפיין את דמויות השומרים ולמרות זאת מצליח למשוך את המשתמש לתוך העלילה המעניינת שנכתבה על ידי צוות הכותבים המוכשר של Telltale והדבר היחיד שאוכל להגיד הוא שאני מצפה לראות כיצד העלילה תתפתח מכאן והאם אשרוד את המסע של ארבעת הפרקים הבאים.

Marvel's Guardians Of The Galaxy The Telltale Series

גרפיקה - 8
סאונד - 9.5
משחקיות - 8.5
עלילה - 9

8.8

מעולה

פותח המון שאלות בנוגע לפרקים הבאים ומצליח לשמור על ערנות מכל הדיאלוגים המעייפים שבמהלך המשחק.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

תחביבים: כל דבר שכולל בתוכו מסך או ספר טוב. ידע: תכנות בשפת Java והכרה מלאה של המחשב. משפט לחיים?: קשיים זה רק אתגרים לקפוץ מעליהם מי שמעוניין ליצור איתי קשר יכול לשלוח לי בקשה בסקייפ: orti6321

השאר תגובה