בית / חדשות / חדשות Nintendo Switch, והרבה מאוד מהן
Nintendo Switch עם Mario Kart 8 Deluxe

חדשות Nintendo Switch, והרבה מאוד מהן

עברו כמעט שלושה חודשים מאז שהגיעה ה-Nintendo Switch לחיינו, ומאז היא לא מפסיקה לספק כותרות. אך אל דאגה! אנחנו פה כדי לרכז את כולן ולעשות לכם סדר בראש. אז שבו בנוח, ותתכוננו:

נתחיל מעובדות פשוטות – ה-Nintendo Switch מוכרת יותר מלחמניות טריות ביום שאחרי פסח. היא כל כך מוכרת שהעובדה שהאנשים בחברה לא הפסיקו לפתח דברים כדי לבנות קונסולות חדשות באופן ידני נחשב כמעט להפסד. נינטנדו מודעת לכך שהביקוש למכשיר המופלא שלהם עצום ושהם לא מתקרבים אפילו לספק את ההיצע. לכן, כפי שמדווח ב-Financial Times (שאתם יכולים לקרוא אם יש לכם מנוי אליו), נינטנדו מתכננים להעלות את הייצור של הקונסולה על הנתיב המהיר כך שעד לחודש מרץ 2018 יהיו 18 מיליון מכשירים חדשים בשוק. מדובר במספרים אסטרונומיים, ורק מעט מאוד קונסולות בהיסטוריה הצליחו להגיע לנתוני מכירות כאלה (אני מסתכל עליכן PS2 ו-Wii). מצד שני, ה-Nintendo Switch אולי באמת מצדיקה את זה, לאור הביקוש המטורף. רק כדי לסבר את האוזן, מדובר על נתוני מכירות כל כך גבוהים שרשתות כמו Best Buy ו-Target מדווחות על רווחים בהכנסות המבוססים על ה-Switch בלבד, בלי חישוב של שום מוצר אחר נוסף. זה אומר שקופסת הפלאים של נינטנדו מצליחה לבדה לכסות את ההוצאות של הרשת ועוד להביא קצת עודף.

כדי להצדיק את ההשקעה של החברה בקונסולה, נינטנדו עושים לא מעט צעדים כדי לקדם את המכשיר. אחד מהם הוא עדכון 4.16 ששוחרר לאחרונה למנוע Unreal ומביא איתו תאימות עם ה-Nintendo Switch. מדובר במהלך חשוב מאוד גם לקונסולה וגם למנוע. מהצד של נינטנדו מדובר על הקניית כלים חזקים וגמישים מאוד למפתחים שיוכלו עכשיו לבנות משחקים המבוססים על המנוע המצוין. מצד Unreal המהלך יעזור כיוון שה-Switch הולכת ומסתמנת בתור שוק ענקי עם מספר לקוחות עצום, ופיתוח משחקים בשבילה יכול להביא איתו רווחים אדירים. כך או כך מדובר בחדשות מצוינות לכל הנוגעים בדבר.

אם כבר דיברנו על מפתחי משחקים, אז בראיון שנעשה לאחרונה עם מנכ"ל Ready at Dawn רו וויראסוריה (Ru Weerasuriya) הוא דיבר על האפשרויות המעניינות שמציגה ה-Switch. לדבריו, היכולות המיוחדות של הקונסולה הניידת-נייחת של נינטנדו מאפשרות למפתחי משחקים כמוהו להתנסות בכל מיני צורות חדשות וגישות שונות לפיתוח.

ולסיום – חדשות טובות לבעלי טלוויזיות סמסונג. בחלק גדול מהטלוויזיות החכמות של החברה התגלתה בעיה שגרמה לכך שהחיבור של הטלוויזיה עם קונסולת ה-Switch היה גורם לכך שהטלוויזיה הייתה מתכוונת באופן אוטומטי לחיבור ה-HDMI עם המכשיר ולא לדברים אחרים. אך לא עוד! עידכון חומרה חדש של מכשירי סמסונג פותר את הבעיה, כנראה באופן מוחלט. בעלי טלוויזיות סמסונג – זה הזמן לעדכן את המכשירים ולהתחיל לשחק. זלדה לא תציל את הממלכה לבד, אתם יודעים.

אודות רפאל שנקולבסקי

רפאל שנקולבסקי
גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר תגובה