בית / סיקורים / סיקורי חומרה, קונסולות וציוד היקפי / BackBeat GO 3 – אוזניות ספורט מבלי לשבור את חשבון הבנק?
Plastronic-BACKBEAT-GO-3

BackBeat GO 3 – אוזניות ספורט מבלי לשבור את חשבון הבנק?

חברת Plantronics הגיעה לישראל לפני מספר שנים והשיקה את ליין האוזניות שלה שכלל לרוב אוזניות מסוג Full-Ear וכעת, החברה החליטה להיכנס לשוק אוזניות הספורט וניתנה לי ההזדמנות לסקר את ה-BackBeat GO 3 החדשות של החברה וחזרתי עם ממצאים מעניינים

אוזניות ספורט נכנסו לעולמנו לפני מספר שנים, "ציפוי נוגד זיעה!" "עמידות למים!" "נוחות חסרת פשרות" ועוד שלל הבטחות, כל אלה היו משפטים מהפרסומות לכל האוזניות הללו אבל בפועל? רובן לא עמדו בהן. כשחברת Plantronics  פנתה אלינו והציעה שנסקר את אוזניות הספורט החדשות שלה ה-BackBeat GO 3 לא התלהבתי במיוחד (נתעלם מהעובדה שאני Couch Potato) אבל בכל זאת החלטתי לנצל את ההזדמנות ולצאת לבדוק את נעלי הספורט החדשות שלי בטיילת בנתניה, האם נהניתי מהאוזניות? או שמא נפלו בחיקי עוד "וואנאבי" אוזניות ספורט שצועקות הרבה אבל מקיימות מעט, הצטרפו אליי וגלו.

אריזה וחווית אנבוקסינג:
כשקיבלתי את ה-BackBeat GO 3 ראיתי שגם על האריזה הושקעה מחשבה ויצירתיות מצד Plantronics. כשתרימו את האריזה (מקרטון קשיח ואיכותי) תוכלו לראות שקידמת האריזה מתברגת הצידה וחושפת אריזת פלסטיק שקוף המציג את האוזניות במלוא הדרן ולאחר שתסתכלו הצידה תוכלו לראות שמאחורי האריזה המתברגת קיימים המון שרטוטים וציורים של תהליך בניית האוזניות, דבר שהוסיף לא מעט להרגשת ה"פרימיום" וחווית האנבוקסינג. לאחר הוצאת האוזניות תוכלו לראות שהן נמצאות על תופסנים מפלסטיק ולא אזיקונים דקים (דבר שמאוד הערכתי) ונמצאות במצב שבו אין סיכוי לפגיעה בעקבות היותן תלויות באוויר ולא קרובות לאף אחת מצלעות האריזה. כשתסיימו לזרוק את הניירת הסטנדרטית של החברה תוכלו לראות שתוך האריזה גם קיים כבל USB 3.0 ל-USB Mini (עבור האפשרות לטעינה מהירה) מה שמאוד הפתיע אותי לראות באוזניות בטווח המחיר הזה (100$) וכמובן שקית המכילה מגוון רחב של "Ear Tips" למגוון רחב של אוזניים שונות כך שתהיו בטוחים שתמצאו את ה-Ear Tip המתאים לכם.

איכות בנייה ועיצוב:
כשהוצאתי את האוזניות מהאריזה התחושה הראשונה שצצה למוחי הייתה כמה האוזניות קלות וחסרות משקל, מחד גיסא כדאי שהאוזניות לא יהיו כבדות ויכבידו על הראש או שמא יימשכו אותו אחורה ומאידך גיסא הרגשה של קלות נותנת תחושה של התקמצנות והשתמשות בחומרים זולים. למרות החשש ניתן לראות בבירור ש-Plantronics השתמשו בחומרים איכותיים בבניית האוזניות, לדוג' כיסוי העץ החיצוני של האוזניות שיגרום לכולם לסובב מבט במכון הכושר או ברחובות העיר. רצועת האוזניות מגומי שעל פי Plantronics מכוסה בציפוי ננו P2i ייחודי המאפשר פעילות של האוזניות גם בלחות גבוהה ובגשם קל. לשמחתי, שני המצבים הללו חלו בארצנו הקטנטונת בתקופה האחרונה וחברת Plantronics אכן עמדה במבחן וציפוי הננו שלה עמד במבחן – Well Done. לאחר שסיימנו עם איכות הבנייה אפשר לעבור לעיצוב של האוזניות: אחד הדברים שמאוד חשובים לי כאשר אני לובש אוזניות זה שלא ייקלטו שאני לובש אוזניות, אני לא אוהב את האוזניות הצבועות בצבע צהוב ניאון צעקני או אוזניות ענקיות מעל הראש, ככל שהעיצוב מינימליסטי ופשוט יותר כך טוב יותר. דגם ה-BackBeat GO 3 שקיבלתי הגיעו בצבע Cobalt Black עם ציפוי לקה כחול כהה על שכבת העץ החיצונית ואני חייב להגיד שאני מאוהב במינימליסטיות של האוזניות ועיצובן הפשוט, מבחינת עיצוב Plantronics קיבלו את כל הנקודות אצלי.

איכות סאונד ומפרט טכני:

לאחר שסיימתי לבדוק את האוזניות מבחינה חיצונית הכנסתי אותן לאוזניי והתחלתי לבדוק אותן, גיליתי חווית סאונד טובה מאוד שלא ציפיתי מאוזניות בתג המחיר הזה בכלל. לפני שאפרט על חווית הסאונד האישית שלי אתן לכם את המפרט היבש והטכני של האוזניות:

  • אוזניות ה-BackBeat GO 3 מכילות דרייברים של כ-6 מ"מ (דבר שהפתיע אותי לראות בהתחשב במחיר שלהם, לשם ההשוואה ה-Razer Hamerhead שבעלות אותו גודל אבל עולות כמעט כפול מכילות דרייברים של כ-4 מ"מ.)
  • חיבור Bluetooth 3.1 המציע טווח קליטה של עד לכ-8 מטרים (בבדיקה אישית האוזניות התחילו לקרטע כבר ב-5 מטרים) אבל בשל היותן אוזניות ספורט הסיכויים שתתרחקו מהנייד שלכם במהלך האימון שואפים ל-0.
  • בנוסף, האוזניות מציגות טכנולוגיית OSC או בשמה המלא Outer Sound Canclation – (סינון סאונד חיצוני) ואני יכול להעיד שבמהלך שהאוזניות עליי והמוזיקה נוגנה בווליום של כ-45% לא הצלחתי לשמוע כלום מהסביבה החיצונית (כל הכבוד Plantronics)

אומנם סיימנו עם המפרט הטכני אבל עדיין מחכים לשורה התחתונה, האם שומעים בהן טוב? כן, התשובה היא כן. האוזניות מפיקות בסים נמוכים למדי ומגיעות לטונים גבוהים באופן מרשים מבלי שיצרמו באוזן וגרמו לי לחוויית אימון נעימה וכיפית.

חיי סוללה ונוחות:
בדרך כלל כשחברות מפרסמות את האוזניות שלהן הן נוטות להגזים בתיאור במיוחד באספקטים של הנוחות, חיי הסוללה ואיכות הסאונד. חברת Plantronics כבר סימנה וי אחד מבחינת איכות סאונד, אבל האם האוזניות שלה יעמדו גם במבחן הסוללה והנוחות שלי?

כמו שפירטתי על איכות הבנייה למעלה, אוזניות ה-BackBeat GO 3 מוחזקות עם רצועת גומי נוחה שאינה תוספת אבק ולכלוכים וגם אינה נדבקת לעור כאשר מזיעים באופן נרחב (תודה גנטיקה *אנחה*). כאשר תניחו את האוזניות בתוך האוזניים תוכלו לראות שמעליהם קיים מעין תופסן גומי שמאפשר לאוזניות להיצמד לאוזן על ידי קיפול של התופסן בתוך האוזן, למרות זאת הרגשתי מספר פעמים כשרצתי באופן אינטנסיבי והזעתי, האוזניות החלו "להחליק" לי מהאוזן והייתי חייב להחזיר אותן פנימה, אומנם ההחזרה הייתה פשוטה אבל עדיין, חשוב לציין זאת. מבחינת נשיאה של האוזניות: לא קיים נרתיק נשיאה המגיע באופן סטנדרטי עם הדגם אותו קיבלתי אבל קיימת גירסה מתקדמת העולה כ-130$ במקום 100$ ומכילה נרתיק נשיאה שמתפקד גם בתור מטען נייד האמור לספק (לפי Plantronics) עד לכ-13 שעות נגינה.

הגענו עכשיו לחלק האחרון של הסימונים, חיי הסוללה: כשמדברים על אוזניות אלחוטיות, בדרך כלל אחד הדברים הגדולים שמקריבים כדי להגיע לחוויית סאונד טובה היא חיי סוללה. אני יכול להגיד לכם באופן אישי שהאוזניות האלחוטיות הנוכחיות שלי, ה-Corsair Void RGB, מעולות בכמעט כל בחינה חוץ מ… חיי הסוללה הנוראיים שלהן, שגורם להן להחזיק במקסימום 3 שעות בלבד. כמו שאמרתי למעלה, חברות נוטות להגזים בתיאורים על האוזניות שלהן וכאשר ראיתי ש-Plantronics מפרסמים שחיי הסוללה של האוזניות מסתכם ב-6.5 שעות חששתי שהן אפילו לא יחזיקו חצי שעה. לשמחתי הרבה Plantronics לא הגזימו והאוזניות החזיקו על טעינה מלאה כ-6:15 שעות על השעון, אומנם לא חיי הסוללה האופטימליים ביותר אבל ניתן לצפות זאת מאוזניות קטנות וקלות כל כך.

לסיכום, אוזניות ה-BackBeat GO 3 מציגות סאונד מצוין, נוחות מרבית וקלה במיוחד וכל זה במחיר סביר לחלוטין של כ-450 ש"ח. אם אתם בשוק בחיפוש אחר אוזניות ספורט חדשות ולא מעוניינים לשבור את קופת החיסכון, מומלץ בחום.

BackBeat GO 3

אריזה וחווית אנבוקסינג - 8.5
איכות בנייה ועיצוב - 10
איכות סאונד ומפרט טכני - 9
חיי סוללה ונוחות - 8

8.9

מעולות

אם אתם בשוק אחר אוזניות ספורט חדשות, ה-BackBeat GO 3 עונות על כל הדרישות.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

עורך ראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *