בית / סיקורים / סיקורי משחקים / משחקי SonyPlaystation / עוד חבר ועוד מלכודת – סיקור למשחק Toby : The Secret Mine

עוד חבר ועוד מלכודת – סיקור למשחק Toby : The Secret Mine

Toby : The Secret Mine הוא משחק פלטפורמה אינדי אומנותי שפותח על ידי Lukas Navratil

Toby : The Secret Mine הוא משחק שפותח על ידי Lukas Navratil ושם אתכם בתור יצור קטן וחמוד שמנסה להציל את כל חבריו שנחטפו על ידי קבוצת יצורי ענק רשעים. האם המשחק בפיתוח של אדם אחד יכול להיות משחק פלטפורמות מצליח? תמשיכו לקרוא וגלו.

הסיפור

כפי שציינתי מקודם, אתם משחקים יצור (שאני מניח שקוראים לו טובי) שנכנס עמוק עמוק אל תוך לב האדמה על מנת לחלץ את חבריו ובני עמו מקבוצה של יצורים רשעים. אתם מתחמקים מאש, מפלצות ענק, לייזרים ומסורים כדי להצילם.

הסיפור הוא לא כל כך יוצא דופן, ראינו כבר בעבר את הסיפור של היצור הקטן שיוצא להציל את חבריו הקטנים מרשע גדול, אבל העיצוב המיוחד של היצורים, גם הטובים וגם הרשעים, מוסיף המון לעניין והרגש שבסיפור. רק חבל שהמשחק די קצר ונמשך כשעתיים, אז ההרפתקה מרגישה קצרה ללא תגמול רגשי משתלם בסוף. למרות זאת, המשחק כולל שתי סיומות, רע וטוב, והסוף הרע די מגניב ומוסיף הרבה רגש לסוף המשחק.

המשחקיות

המשחקיות מורכבת משני כפתורים, לקפוץ ולהפעיל דברים, לא מורכב יותר מדי ואין ממש צורך ביותר. אתם מפלסים את דרככם בעולם המסוכן ונכנסים למכרה על מנת להציל את חבריכם. למרות שאני קצת מאוכזב שלא זכינו לראות עוד מהעולם הקסום הזה ואנחנו נאלצים לראות רוב המשחק את המכרה, אבל הסיפור של המשחק דורש את זה אז זה הצעד הגיוני מבחינת המשחק.

הבעיה היא שאחרי הכניסה למכרה המשחק קצת מרגיש זול, הרבה פעמים הסיבה שתתעכבו היא לא בגלל חידה קשה (למרות שיש כאלו במשחק) אלא בגלל שלא ידעתם שהדברים האלו שיהרגו אתכם יצאו בסדר הזה או זה הרצף של המתגים שצריך כדי להמשיך הלאה. זה גורם למשימה להרגיש שהיא תלויה במזל מאשר ביכולת ולצערי הרב זה פשוט מרגיש כמו בזבוז זמן מאשר אתגר מתגמל.

בנוסף יש מספר באגים שהפריעו לי מאוד במשחק, בעיקר באג של העגלה במכרה. המכניקה והמשקל של האובייקט גרם לו להתהפך ולהכנס לאדמה ונאלצתי מספר רב של פעמים למות בכוונה רק כדי שאוכל לנסות שוב. הרעיון של העגלה מצוין, בעיקר כי כל המשחק במכרה, רק חבל שהביצוע לא היה יותר טוב וחלק.

מה שכן, Toby : The Secret Mine מכיל הרבה חידות סביבתיות מעניינות ויצירתיות, עם רגעים בו אתם מוצאים את עצמכם עוצרים לרגע ומסתכלים על כל מה שמקיף אתכם. רק חבל שהרבה מזמן המחשבה בחלק מהחידות מושקע בלהבין מה פספסתי במקום בלהבין איך פותרים את החידה.

הגרפיקה

גרפית, Toby : The Secret Mine הוא מהמם. למרות שהרבה שחור מחסה את המסך, הסביבה והרקע הציבעוני בשילוב עם האפקטים של אור וצל באמת מוסיפים לאווירה הקסומה של המשחק. Navratil עשה עבודה טובה בלתפוס את הקסם של הסביבה ממשחקים שהביאו לו השראה כמו Limbo. בנוסף, מאוד אהבתי את האנימציה של היצורים של המשחק, הם מרגישים בו זמנית אנושיים וחייזריים, וזה מוסיף הרבה לעולם המשחק ש-Navratil מנסה ליצור.

המוזיקה

המוזיקה של המשחק גם נהדרת. למרות שאין הרבה וריאציה במוזיקה בין שלב לשלב, לא ממש מרגישים את זה. המוזיקה האפלה של המשחק תורמת כל כך לאטמוספירה והסביבה ש-Navaratil בנה וזה רק עוזר להעצים את הסיפור הקצר.

סיכום

Toby : The Secret Mine הוא משחק פלטפורמה חוויתי, Lukas Navaratil משתמש בגרפיקה דומה למשחק האינדי האהוב Limbo, יחד עם מוזיקה אפלה וסיפור מלא תמימות בשביל להביא לנו חווית משחק עצובה ומעניינת לצפייה. רק חבל שהרבה מחוויה זו נפגעת עקב הארכת המשחקיות עם חידות מרגיזות, מעט באגים ואורך משחק קצר מהמצופה.

Toby : The Secret Mine פותח על ידי אדם אחד ורואים את זה, אבל זה מעל ומעבר עבודה נהדרת בשביל מפתח צעיר בתעשייה ולמרות ש-Navaratil לא הצליח לתת לנו משחק פלטפורמה מדהים, הוא הוכיח שיש לו את היכולות להצליח בתור מפתח משחקים.

Toby : The Secret Mine

הסיפור - 6.5
המשחקיות - 6
הגרפיקה - 7.5
המוזיקה - 7.5

6.9

סביר

Toby : The Secret Mine הוא עבודה מרשימה עבור מפתח יחיד מתחיל, ולמרות שהוא די קצר וחסר מורכבות במשחקיות, הוא עדיין מצליח לספק חווית משחק מאוד ייחודית

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

Avatar
שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *