בית / חדשות / Final Fantasy – משחקים המגיעים למובייל, למה FF 15 לא יגיע לסוויץ’ ועוד.
Final Fantasy XV

Final Fantasy – משחקים המגיעים למובייל, למה FF 15 לא יגיע לסוויץ’ ועוד.

רצף חדשות בנוגע למשחקים שונים בסדרת Final Fantasy והם מגיעים ל-PlayStation 4, מובייל ובהמשך אפילו למחשבים האישיים ואולי גם ל-Switch.

Final Fantasy, סדרת המשחקים האהובה והוותיקה, לא מראה שום סימנים להפסקה בזמן הקרוב והחדשות המגיעות אלינו מבית Square Enix מזכירות עד כמה העבר של משחק חדש כל כמה שנים מחוויר ביחס לעוצמה הכלכלית של הסדרה כיום. לפני כחודש, במהלך כנס Gamescom, שמענו לראשונה על גרסת מובייל למשחק Final Fantasy XV. ההכרזה הייתה מפתיעה מכיוון שהמשחק הראשי החדש בסדרת מבוסס על מנוע גרפי חדש וכבד שמתאים ל-PlayStation 4. סרטון משחקיות חדש עונה על השאלה הזו ומדגים את הסגנון עליו המשחק מבוסס. כמו חלק ממשחקי הסדרה הקלאסיים על מובייל, שקיבלו עדכון גרפי בסגנון “צ’יבי”- סגנון ילדותי הידוע בדמויות בעלות ראשים גדולים. בזמן שעבור המשחקים הישנים היה מדובר בשדרוג כאן מדובר בשנמוך אבל לפחות המשחק יהיה זמין עבור מובייל ואפילו עבור המחשבים האישיים.

בזמן שמכשירים שונים יקבלו את המשחק בגרסה פחות מפותחת טכנולוגית, מסתבר שהגרסה המקורית, המבוססת על המנוע הגרפי Luminous, לא מתאים לקונסולת Switch, כך על פי האתר Dualshockers, ויכול להיות שגרסת המובייל היא זו שתגיע לקונסולה מבית Nintendo. עוד משחק בסדרה שכבר זמין במובייל הוא Final Fantasy Brave Exivus Tap, שמבטיח מעל 1,000 שלבים וכ-25 דמויות שניתן להשיג וזמין מהיום גם דרך פייסבוק.  המשחק האחרון שמגיע למובייל הוא Final Fantasy Explorers-Force שנחשף ומקבל בנתיים רק טיזר טריילר אבל אנחנו נמשיך לעקוב אחריו.

כמובן, שעדיין יש משחקים בסדרה שמיועדים לקונסולות, כמו Final Fantasy Dissidia NT, משחק פעולה עם אלמנטים של משחק תפקידים שיצא בשנת 2015 ל-PlayStation 4 ונותן לנו לשחק בדמויות קלאסיות מהסדרה. טריילר חדש למשחק הוותיק מציג את Ultimecia בתור דמות זמינה.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *