בית / חדשות / Seagate עובדת על כונן קשיח חדש בעל 2 ראשי קריאה/כתיבה

Seagate עובדת על כונן קשיח חדש בעל 2 ראשי קריאה/כתיבה

Seagate, ענקית הכוננים הגדולה מכריזה על הצעד הבא באבולוצייה של הכוננים הקשיחים

חברת Seagate חשפה קונספט טכנולוגי חדש בשם Multi Actuator המשתמש ב-2 ראשי כתיבה/קריאה עצמאיים במקביל בכונן קשיח מכני בודד, להגדלת מהירות הכתיבה והקריאה עד פי 2 בהשוואה לכונן קשיח בעל ראש כתיבה בודד.

שתי יצרניות הקשיחים הגדולות,Western Digital ו-Seagate, עובדות על טכנולוגיות חדשות על מנת להגדיל את נפח הקשיחים המכניים כש-WD בחרה ב-MAMR ו-Seagate בחרה ב-HAMR. אך בזמן ששתי החברות משפרות את נפח האחסון של הקשיחים, לא הרבה השתנה בתחום מהירות הכתיבה/קריאה של אלו, עד עכשיו. סיגייט לקחה את הפתגם “טובים השניים מהאחד” ויישמה אותו בתחום הקשיחים כאשר היא הציגה קונספט של קשיח בודד בעל 2 ראשי כתיבה/קריאה בלתי תלויים האחד בשני, כך שהשניים יכולים לעבוד במקביל.

קשיח מכני רגיל מכיל מספר פלטות עליהן מאוחסן המידע עם ראש קריאה/כתיבה שנע על גבי הפלטות, וב-Sקשעשאק רוצים לפצל את הראש הבודד ל-2 ראשים בלתי תלויים שיוכלו לנוע באופן עצמאי, כאשר לכל ראש יהיו מספר פלטות משלו.המשמעות בפועל היא כתיבה וקריאה של המידע בשני מיקומים נפרדים, מה שדומה לשימוש בטכנולוגיית RAID 0 שמנצלת 2 ויותר קשיחים לכתיבה וקריאה במקביל בשניהם. במקרה של סיגייט, הדבר יקרה בכונן קשיח פיזי אחד, דבר שבאופן תיאורטי יגדיל את ביצועי הקשיח עד פי 2 בהשוואה לכונן קשיח בעל ראש בודד.

נכון להיום יש עוד זמן עד שהטכנולוגיה החדשה תיושם בפועל ותהיה זמינה לצרכנים, אבל מדובר באחת מהקפיצות הגדולות בתחום הקשיחים. כאשר תצא לפועל, צפויה הטכנולוגיה החדשה להגביר את מהירות המידע של הדיסקים הקשיחים.

אודות אור כהן

עורך ראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *