בית / חדשות / CES 2018: חברת LG Display חושפת את טלוויזית ה-OLED 8K הגדולה בעולם

CES 2018: חברת LG Display חושפת את טלוויזית ה-OLED 8K הגדולה בעולם

כנס CES 2018 ממשיך בהפתעות והפעם? LG Display עם הטלוויזיה הגדולה בעולם

במהלך כנס CES 2018 המון חברות הספיקו להכריז על עשרות מוצרים ובין אותן חברות נמצאת LG, שכבר הספיקה לחשוף מקרן קול שיגיע לצד המסכים החדשים, אך כבר כעת חושפת LG Display פאנל מסך טלוויזיה חדש מסוג OLED ברזולוציית 8K שהינו הגדול ביותר שהוצג אי פעם.

מסך הטלוויזיה החדש מגיע עם פאנל בגודל 88 אינץ’ וברזולוציה של 4320×7680 פיקסלים (או 8K) ומהווה למסך ה-OLED הגדול ביותר הקיים כיום ברזולוציה זו. בחברה לא חושפים פרטים רבים מעבר לציון רזולוציית התצוגה וגודלו של פאנל המסך, אך דואגים לציין כי זה יפיק 33 מיליון צבעים.

אף שמדובר במסך ה-OLED ברזולוציית 8K שהינו הגדול ביותר שנחשף אי פעם, ישנם מסכי LCD ברזולוציית תצוגה זו שהגיעו גם לגדלים הגבוהים באופן משמעותי משל זה. כך, למשל, הציגה חברת פנסוניק לפני מספר שנים פאנל מסך LCD ברזולוציית 8K בגודל 145 אינץ’.

ב-LG דואגים לציין את יתרונותיה של טכנולוגיית ה-OLED על פני זו של LCD, כאשר עיקר הדגש מגיע בצד יכולת החברה להציג דגמי טלוויזיות דקיקים יותר. עוד בשנה שעברה ראינו מסכי OLED דקיקים למדי מבית החברה, בראשם עמד דגם ה-LG W7 שהציג מבנה דקיק של 4 מ”מ בלבד על גבי פאנל מסך בגודל מירבי של 77 אינץ’ וברזולוציית UHD 4K בפריסה של 2160×3840 פיקסלים.

אודות אור כהן

עורך ראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר תגובה