Yoga 920 Review

Lenovo Yoga 920 – סיקור מחשב נייד

מחשבים ניידים עשו דרך ארוכה, החל ממכונות ששוקלות יותר מ-10 קילוגרם ואי אפשר ממש לשאת אותן, ועד למחשבים שיכולים להיות עוצמתיים כמעט כמו מחשבים נייחים, ואפילו מציעים לכם מסך מגע! היום, אנחנו מעמידים את ה-Yoga 920 של Lenovo במבחן.

Lenovo היא אחת מחברות הענק שמשווקות מגוון נרחב של מכשירים אלקטרוניים כמו טלפונים ניידים, טאבלטים, מחשבים שונים, ובין היתר ציוד היקפי. אחת מסדרות המוצרים השונות שלה, היא סדרת מחשבי ה-Yoga. סדרת המחשבים הללו מתמקדת על מתן חוויה משני העולמות – גם טאבלט, וגם מחשב נייד עם פונקציונליות מלאה מבחינת תוכנה וחומרה. הודות לשילוב המצוין של מערכת ההפעלה חלונות 10, מחשבי ה-Yoga מאפשרים לכם לנצל תכונות של מחשב נייד ושל טאבלט באותו המכשיר, ללא צורך בשימוש של מכשירים אחרים.

שנתחיל?

בראש ובראשונה, נציג את המפרט הטכני של המוצר. המכשיר שקיבלנו מונע על מעבד Core i7-8550U מבית Intel, שטח אחסון של כ-256 גיגה בייט (הכונן הקשיח הינו SSD), זיכרונות RAM בנפח של כ-8 גיגה בייט, 2 רמקולים של JBL, קורא טביעות אצבע (לשימוש עם Windows Hello), קישוריות אינטרנט אלחוטי ו-Bluetooth, ומסך בגודל של 13.9 אינץ' ברזולוציה של 1920 על 1080 פיקסלים (שימו לב כי ניתן להזמין דגמים עם מעבדים, כוננים קשיחים, מסכים וזיכרונות RAM שונים). באשר לחיבורים השונים של המחשב, יש לכם חיבור אודיו 3.5 מ"מ מסוג ה-Combo Jack, משמע ניתן לחבר אוזניות עם מיקרופון מובנה והן יפעלו עם כל הפונקציונליות, חיבור USB 3.0, ושני חיבורי USB C (בעבור טעינה, ושימושים שונים כמו חיבור לטלוויזיות וכדומה).Yoga 920

באשר לאיכות הבנייה, אני חייב לומר שהיא מצוינת, אבל יש לה גם חסרונות קטנים. המקלדת מאוד נוחה ולא מרגישה זולה או שהיא נשברת אם לוחצים עליה חזק מספיק, כמו כן קל מאוד להתרגל אליה שזה תמיד דבר חיובי. הלפטופ מרגיש מאוד טוב ולא זול, אך החסרונות הקטנים בו הם משטח הנגיעה, שלי אישית הוא הרגיש קצת קל מדי ללחיצה (אבל יכול להיות שזה רק אני), והרמקולים. נכון, לא צריך לצפות הרבה מרמקולים של לפטופים, אבל הם כן הרגישו לי מאוד זולים ולא בנויים טוב. הצליל שהם מפיקים נשמע די רדוד וחסר בס, שזה הורס קצת את החוויה, וזה רק בשימוש בתור לפטופ. כשמשתמשים במצב טאבלט הצלילים מעומעמים ולא נשמעים נקיים, וכשאתם "מעמידים" את המכשיר בעזרת המקלדת זה לא עוזר לזה להישמע טוב יותר. יחד עם זאת, הצירים של ה-Yoga 920 די עמידים, ומצליחים לפעול בצורה פנטסטית עם מראה לא רע בכלל שמוסיף לנראות הבסיסית של המכשיר.

מבחינת הביצועים, הלפטופ הזה נותן תחרות לא רעה בכלל לשאר המתחרות.
נתחיל מהתבחינים שביצענו בעזרת התוכנות השונות. ב-Cinebench R15, קיבלנו תוצאה של 546CB בבדיקת המעבד, ו-44.63 FPS בבדיקת המעבד הגרפי בטכנולוגיית ה-OpenGL – תוצאות די מרשימות עבור לפטופ. בעבור ביצועים אחרים, נעשה שימוש בתוכנה Diskmark, שם קיבלנו מהירות כתיבה ממוצעת של כ-50 מגה בייט לשנייה, ומהירות קריאה ממוצעת של כ-377 מגה בייט לשנייה.

באשר לביצועים האחרים, הלפטופ זורח. לקח לו לכל היותר 4 שניות להגיע אל שולחן העבודה של מערכת ההפעלה כשהדלקתי אותו, והוא נותן עבודה די מרשימה. הקירור שלו לא נתן למחשב להתחמם עד לרמה שמרגישים אותה טוב, והמאווררים שלו היו די שקטים. אם אתם מתכננים לשחק איתו, זה לא מומלץ כל כך, מאחר והוא יריץ לכם משחקים שלא דורשים הרבה מהמחשב או משחקים שיותר מתבססים על המעבד כמו סדרת משחקי Hearts of Iron, אבל אם אתם מתכננים לעבוד איתו, הוא יהיה מעולה עבורכם! הוא מסוגל לבצע עבודות משרדיות שונות די בקלות, ומתמודד עם אתגרים שונים די יפה. עבור עריכה בתוכנות גרפיקה שונות הוא לא רע, אבל עדיין לא קרוב לרמה של מחשבים נייחים (כצפוי ממחשבים ניידים).

המצלמה עצמה לא כזו טובה באיכות שלה, אבל זה בסדר גמור, כי היא לא תשומש עבור הסרטה או צילום של דברים מקצועיים, אלא שיחות וידאו, ולכן זו לא בעיה רצינית. המסך עצמו חד מאוד, ורואים את התוכן בו בצורה טובה, כשזוויות התצוגה גם טובות, אבל הבהירות לא כזאת חזקה. כמו כן, מגרעה גדולה במחשב היא חיי הסוללה, שהם לא כאלה גבוהים, מאחר והסוללה הספיקה לי ל-7 שעות, לא כמו חיי הסוללה המובטחים.

גזר הדין

איכות הבנייה - 7
ביצועים - 9.5
חיי סוללה - 8

8.2

מעולה

הלפטופ מצליח לשמור על השם של מותג ה-Yoga בצורה מרהיבה, אך אכן יש מקום לשיפור, אם כי מועט.

User Rating: Be the first one !

אודות רפאל יקותיאל

רפאל יקותיאל
רפאל, בן 18 מחולון, טכנאי מתנדב במרכז הנוער שטרודל, גיימר שמשחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מת על נינטנדו.

השאר תגובה