בית / חדשות / Samsung הכריזה על לפטופים עם מסכי OLED 4K

Samsung הכריזה על לפטופים עם מסכי OLED 4K

השנה חברות המחשבים Dell, HP ו-Samsung לא חסכו ועומדות להשיק לפטופים עם מסך 4K OLED.

מהטלוויזיה, למסכים, לטלפונים, ועכשיו – גם ללפטופים: מסכי OLED  משתלטים על שוק הלפטופים בגדלים שונים, ברזולוציות שונות, ובאיכות טובה יותר מ-LCD. חברת Samsung הייתה הראשונה שהכריזה על לפטופ 15.6 אינץ' ברזולוציית 4K בטכנולוגיית OLED, ואישרה שה-OLED לא יעצור בדגם אחד אלא יעבור ללפטופים מסוגי ה-Notebook שסמסונג מייצרת.

ייצור המסכים מתחיל החודש, אז אל תתפלאו אם עוד כמה חודשים נראה אותם בחנויות. לפי Samsung, המסכים יגיעו לטווח בהירות בין 0.0005 ל-600 ניטים יחד עם טווח ניגודיות (contrast) 120,000:1. בנוסף, המסכים יוכלו להציג עד 34 מיליון צבעים שזה בעצם 100 אחוז של DCI-P3 (טווח צבעי RGB) . נוסף על כך, המסכים יהיו דקים יותר, קלים יותר, וחסכוניים יותר מ-LCD רגיל.

"Samsung מביאה ללפטופים מסכים עם HDR מרשים, צבע מצוין וראייה טובה גם מחוץ למבנה. הלקוחות ייהנו מרמה גבוהה יותר של חוויה עם מסכי ה-OLED. "  מנהל השיווק של סמסונג יון ג'ה-נאם.

לעומת זאת, חלק מיצרניות הלפטופים חוששות שבחלק מהמצבים מסכי ה-OLED יצרכו יותר חשמל מה-LCD. נוסף על כך, מסכי ה-OLED בלפטופים יגרום לעלייה במחירי הלפטופים של מאות דולרים, שלא לדבר על עייפות החומר ובלאי טבעי שמוכרים במסכי ה-OLED ופוגעים במסך אחרי שימוש ממושך בו. דברים אלה יכולים להסביר למה לקח למסכי ה-OLED יותר זמן מהטלוויזיות או מהטלפונים להיכנס ללפטופים.

שורה תחתונה, ה-OLED לא מושלם, ויש לו יתרונות כמו איכות טובה יותר וצבעים טובים יותר, אך חסרונות כמו בלאי מהיר ומחיר יקר. בכל מקרה, נחכה כמה חודשים ואז נחליט האם מדובר בקפיצת מדרגה בשוק הלפטופים, או בקפיצת מחירים בשוק זה.

אודות מתנאל גורדון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *