בית / ביקורות / מבט מקרוב – סיקור למשחק Genesis Alpha One

מבט מקרוב – סיקור למשחק Genesis Alpha One

מוכנים למצוא עולם חדש ב-Genesis Alpha One על ה-PlayStation 4?

אחד המשחקים שתפס את העין שלי מאז שהגיע למחשב האישי היה Genesis Alpha One, בעיקר בגלל שזה נראה כמו Doom משולב עם FTL: Faster Than Light ולמרות שהמשחק ככל הנראה לא יצבור את המוניטין של שני המשחקים האלו, הוא עדיין משחק כייפי ששווה את תשומת ליבכם.

המטרה – Alpha One

המשחק Genesis Alpha One הוא בעצם משחק ניהול תחנת חלל. כדור הארץ גומר את המשאבים שלו בקצב מהיר וזה התפקיד שלכם לבנות חללית ולמצוא כוכב ראוי למין האנושי בגלקסיה שכעת נקראת Alpha One.

אתם לא ממש מקבלים יותר מזה, רק סרטון פתיחה וטיפה הסברים ב-Tutorial למטרה שלכם בחלל החדש הזה ואתם ישר קופצים אל תוך העניינים של ניהול חללית מסיבית, שמבחינה פיזית לא אמורה להיות מסוגלת לנוע במהירות אור, אבל זה פשוט החנון המהנדס שבי.

אתם בתפריט המשחק מתחילים את המשימה שלכם, זאת אומרת את התאגיד עבורו אתם עובדים, הצוות והטבות מסוימות, ונדרשים למצוא כוכב ראוי לאכלוס עבור המין האנושי. הייתי רוצה לראות קצת העמקה עלילתית של המשימה שלכם, יכלו לצרף משימות נוספות שאפשר לבחור בתפריט המשחק, למשל מרד בתוך צוות החללית או מורדים בתוך הממשלה שמאמינים שאסור לתת למין האנושי להתפשט לכוכבים אחרים מחבלים לכם בחללית. כל אחד מאלו ביחד עם סרטון פתיח שונה, יכלו להפוך את המשחק להרבה יותר מבדר ומרתק, אבל עם הסיפור שקיבלנו, זה עושה את העבודה ונותן לכם את המניע להתחיל. בנוסף, צוות הפיתוח ממשיך עם עדכונים בלתי פוסקים שמוסיפים תוכן חדש כמו הטבות ואופציות חדשות לניהול החללית.

הדרך – חללית מסיבית

אז כמו שציינתי, המשחק הוא סוג של שילוב בין Doom ו-FTL, אתם מנהלים חללית אותה אתם בונים מאפס ואתם מנסים לנוע בין כוכבים ולחקור אותם על מנת למצוא מקום למין האנושי.

בתחילת כל משימה אתם בונים את החללית שלכם שבנויה מהגשר, מגורי הצוות ומערכת ביו-אקולוגית על מנת לאפשר לחמצן לזרום חופשי בחללית. ברגע שבניתם את שלושת אלו, אתם יכולים להתחיל לבנות את התחנה שלכם ולהסתובב בה כעוות נפשכם.

עכשיו שיש לכם חללית, אתם צריכים עוד משאבים כדי להגדיל אותה ועל מנת להרחיב את הצוות שלכם ומצבור כלי הנשק שלכם. אז אתם יכולים לסחור במשאבים עם חייזרים שונים או לבנות חדר שאחראי על איסוף משאבים וזה יכול להיות ה-Tractor Beam שאוסף משאבים מהריסות שצפות בחלל או Hanger שמאפשר לכם לשגר חלליות לכוכבי לכת לאיסוף משאבים, לכל חדר אתם יכולים להקצות אנשי צוות לבצע את המשימה או לעשות אותה בעצמכם, שמאיץ את התהליך. כן, יש לכם אפשרות לרדת לכוכבי הלכת המקיפים ולחקור אותם בעצמכם, אחד המאפיינים המגניבים של המשחק.

כוכבי הלכת של המשחק אינם מסיבים כמו אלו של המשחק No Man’s Sky אבל הם די מעניינים ויפים לעין כשאתם חוצבים בסלעי המשאבים או מוצאים חללית נטושה בזמן שאתם צריכים להגן על עצמכם וחברי הצוות שלכם מפני חייזרים עוינים. החייזרים העוינים יכולים להיות מלחיצים, בעיקר בגלל שכל רגע הם יכולים להשמיד לכם את כל העבודה הקשה שלכם, אבל אני מאמין שזה מלחיץ בעיקר בגלל החיישן שאתם איתו מצויידים שמתריע אתכם על הסכנה המתקרבת כמו ב-“הנוסע השמיני”.

כדי להלחם בחייזרים אלו אתם צריכים כלי נשק, אותם אתם יכולים לפתח ולייצור בנשקייה באמצעות משאבים שונים שמצאתם בחלל. גם אז החייזרים יפלשו לחללית שלכם וישמידו את המעברים והחדרים שלה, ואם הקפטן (אתם) נמצאים באחד ממבנים אלו כשהם קורסים, אתם תזרקו לחלל ותמותו וקפטן חדש ימונה מבין חברי הצוות הנותרים. בסופו של דבר תצטרכו להתחיל להרחיב את מספר חברי הצוות שלכם מה-4 הראשוניים ולכן יש Clone Lab, שבה אתם משבטים חברי צוות חדשים מדגימות גנטיות שמצאתם אחרי קרבות עם חייזרים. המשחק מספק מגוון רחב של חייזרים, כל אחד עם מאפיינים שונים, כך שיש לא מעט אסטרטגיה גם בהרחבת הצוות שלכם. כמובן שאתם גם יכולים לבנות מגורי שינה וחדר מנוחה עבור הצוות שלכם כשהם לא מתרוצצים בחללית במילוי המשימות שלכם, רק חבל שמתן הפקודות להם יכול היה להיות יותר מפורט ונוח לביצוע מאשר לגשת לחדר עצמו ברגל ולהקצות אותם לחדר זה.

למרות מספר חסרונותיו, אני חושב שהמשחקיות של Genesis Alpha One היא ממש ייחודית וכייפית, כל הניהול של החללית הוא מגוון ומעניין, וזה די מגניב שאתם במהלך המשחק מהלכים בחללית בתור הקפטן של הצוות שלכם ומשלימים משימות. אם המשחק היה רק בניית החללית, הניהול שלה ומסע בחלל, הייתי אומר שזה משחק ניהול די חלש ומשעמם, אבל זה התוספת הזאת של משחק בגוף ראשון שממש משפרת את החוויה ומוסיפה אלמנט חדש למשחק שהייתי מת לראות במשחקים אחרים בז’אנר האסטרטגיה.

הסביבה – פלנטות זרות ומסדרונות מתכת

אז בואו נדבר שנייה על הסביבה שלכם, זאת אומרת מה שאתם רואים ומה שאתם שומעים.

מבחינת סאונד המשחק עושה את העבודה די טוב, כל הצלילים שבוקעים מהחללית שלכם בין אם זה דלתות ההאנגר שנפתחות, מערכת ההתראה על גורם חייזרי פולש או הבינה המלאכותית שמודיע לכם שהמשובט החדש מחכה בחדר המנוחה, כולם נשמעים נהדר ומצליחים לבלוע אתכם באווירת המדע בדיוני שהמשחק יוצר סביבכם.

גם אפקטי הקול של החייזרים וכלי הנשק נשמעים לא רעים בכלל ולשמוע את צעדי רגלי העכביש של החייזרים הקטנים מתקרבים אליכם רק יוצר עוד ועוד מתח לקראת העימות הקרב. מה שכן, הייתי רוצה לראות קצת דיבוב מחברי הצוות, אולי כ-10 מדובבים שונים שיתנו קול לחברי הצוות שלכם בזמן שאתם פונים אליהם.

הגרפיקה של המשחק היא לא רעה בכלל, בעיקר החללית עצמה שכוללת טקסטורה יפה של מתכת מבריקה במקומות כמו ה-Tractor Beam. אבל בשאר המקומות הטקסטורה היא די גרועה ולא מציאותית, למשל הסלעים שאתם חוצבים בכוכב עצמו נראים בגרפיקה מלפני 10 שנים וכל המודלים של אנשי הצוות נראים כל כך רע שאני לא בטוח שמדובר במין האנושי. חוץ מזה, הגרפיקה עושה עבודה סבירה.

סיכום

Genesis Alpha One הוא משחק מאוד מבדר וייחודי.

אני חושב שהדבר הייחודי ביותר במשחק היא האפשרות להסתובב בחללית שלכם ולתפעל אותה כאחד מחברי הצוות וזו חוויה ממש כיפית שמכניסה אתכם עמוק אל תוך אווירת המשחק, משהו שהייתי רוצה לראות בעוד משחקי ניהול. בנוסף, יש ל-Genesis Alpha One המון פוטנציאל להרחיב את המשחקיות שלו והמפתחים ממשיכים לעשות זאת עם עדכונים חדשים כך שתמיד כיף לחזור ולנסות פעם נוספת למצוא בית חדש למין האנושי.

Genesis Alpha One

הסיפור והגלקסיה - 7.5
המשחקיות - 9
התצוגה - 7.5

8

מעולה

Genesis Alpha One הוא משחק השרדות מלא באסטרטגיה, מתח ויופי. אפשר להרגיש טיפה את תקציב המשחק פה ושם אבל הוא משחק שבהחלט יחזיק אתכם מבודרים כל פעם שתצאו למסע חדש.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

Avatar
שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *