בית / סיקורים / סיקורי טלוויזיה וקולנוע / 18 עולמות מטורפים- ביקורת הסדרה “אהבה, מוות & רובוטים”

18 עולמות מטורפים- ביקורת הסדרה “אהבה, מוות & רובוטים”

האם הבייבי החדש של Netflix , סדרת האנתולוגיה “אהבה, מוות & רובוטים” עם פרקים שיותר קצרים מחלק מהסרטונים שאתם רואים ב-YouTube, שווה צפייה? מוזמנים לקרוא ולגלות. ביקורת מלאה בלי ספוילרים.

אם אתם אוהבים את “מראה שחורה”, אם אתם אוהבים אנימציה, אם אין לכם הרבה זמן כדי להשקיע בסדרות, ואם אתם רוצים לראות את אחד הדברים הכי מיוחדים בטלוויזיה היום- אתם חייבים לצפות בסדרה הזו.

דבר ראשון שאני חייב לומר לכל מי שלא ראה את הסדרה “אהבה, מוות ורובוטים”- זו לא סדרה עם עלילות שמשתלבות אחת בשנייה, אין עלילה מתמשכת, ואין אפילו דמויות שחוזרות בין הפרקים.
הסדרה היא “אנתולוגיה”- כלומר מקבץ של פרקים שונים מאוד, עם סיפורים שונים ומיוחדים, כל אחד בדרכו- שיוצרים סדרה של 18 פרקים באורך של פחות מרבע שעה לפרק- שיפוצצו לכם את המוח!

הרושם הראשוני שעולה מהסדרה הוא שלקחו סטודנטים לאנימציה, נתנו להם כפרויקט- ליצור סיפור של רבע שעה באנימציה- ובסוף הפכו כל עבודה כזו לפרק.
אם אתם חושבים שאני אומר את זה בזלזול, זה בדיוק ההפך- האנימציה בסדרה מדהימה, יפיפייה, ייחודית ושונה עבור כל פרק- וחלק מהרעיונות שם משוגעים בטירוף, ואתם שם כדי להנות מהנסיעה אל העולמות המטורפים של כל פרק.

כמה מטורפים? בין יוגורט שמשתלט על העולם, ציווליזציה במקפיא, היטלר מת מיותר מדי אורגזמות על ידי נערות ליווי בין גלקטיות, תזכו גם לראות אנשי זאב בשירות צבא ארצות הברית. וזה רק על קצה המזלג.
שם הסדרה- “אהבה, מוות & רובוטים”, נשמע כמו השם של הפרויקט שנתנו לאנימטורים שיצרו את הפרקים, אמרו להם לבחור אחד מהנושאים, או אהבה, או מוות, או רובוטים, וליצור עליהם פרק- עם עדיפות לשלב בינהם.

מבחינת העלילות של הפרקים, זה לא משנה מה אתם אוהבים, בגלל שכל פרק שונה כל כך בסגנון האומנותי שלו, שונה כל כך באופי שלו ובגלל שהסיפורים שונים כל כך, כל אחד ימצא פרק שהוא יאהב- לא משנה מה הסגנון שאתם אוהבים.
יש סיפורים קומיים, סיפורי גאולה, סיפורים טראגיים, סיפורי מלחמה וסיפורים שסתם מטורפים כל כך.
לא משנה מה אתם אוהבים, “אהבה, מוות & רובוטים” מכיל לפחות פרק אחד שתאהבו.

כששאלתי אנשים שונים מה הפרק האהוב עליהם בסדרה, מבין 18 הפרקים, כל אחד אמר פרק אחר, וההבדלים נובעים מטעם אישי וגם מהסיבה הפשוטה שכל אחד שצופה בסדרה כלשהי, מחפש משהו אחר ונהנה ממשהו אחר.

אני לא יכול לשבח את האנימציה של “אהבה, מוות & רובוטים” מספיק- מפרקים שנראים כמו אנימה מערבית, לאנימציית מחשב סופר ריאליסטית, ועד לפרק/סרט שנראה כאילו צוייר כולו במשיכות מכחול- כל פרק נוצר באנימציה שונה, בסגנון ייחודי וכמעט אף פרק לא נראה כמו קודמו.

אם ראיתם את הסדרה “מראה שחורה”, וזה לא משנה אם אהבתם או התייאשתם אחרי הפרק הראשון, אני ממליץ לכם לראות את “אהבה, מוות ורובוטים”.
הסדרה מצליחה לדחוס סיפור שלם בפרקים קצרים של קצת יותר מרבע שעה, ויוצרת תחושה של מעין גרסה תמציתית ומאויירת של “מראה שחורה”.

הבעיה העיקרית שלי עם “אהבה, מוות & רובוטים”- היא הטוויסטים.
כמעט כל הטוויסטים של הפרקים הם צפויים, ואפשר לראות אותם מקילומטרים- אחרי הכל אי אפשר לשים הרבה רמזים מטרימים בפרק קצר של רבע שעה.
אבל זה לא אומר שהפרקים האלו לא שווים לצפייה- להפך.
למרות שידעתי מה הטוויסט כבר באמצע הפרק ברוב המקרים, תמיד רציתי לראות את הטוויסט מתגלה בצורה אורגנית וטבעית בתוך הפרק עצמו- והתוצאה עדיין הייתה מדהימה בכל פעם מחדש.

הסדרה מדורגת לגילאי 18+, ואם יש לכם ילדים בבית- אני הייתי ממליץ לכם לא לצפות בסדרה הזו בסלון, אלא בחדר סגור!
כמעט כל פרק מכיל עירום מפורש, לפעמים אפילו גרפי וגס מדי לטעמי, ובמקרה אחד (בפרק “העדה”) היה חלק שלם שהרגיש לי שהעירום היה פשוט מיותר, אבל בשורה התחתונה הדבר ברוב הפרקים נעשה בצורה אורגנית שמתאימה לעלילה ומשתלב בה כמו שצריך.

אם כבר עירום- כל הכבוד ל-Netflix שלשם שינוי מאזנים בין עירום גברי לעירום נשי!
היחס בין העירום הנשי לגברי בסדרה הוא בין המאוזנים שראיתי בזמן האחרון- כי אם סקס מוכר, הגיע הזמן שימכור ל-2 הכיוונים.
עדיין יש יותר עירום נשי מגברי, אבל יחסית לסדרות וסרטים עתירי תקציב אחרים- היחס מאוזן ונראה כמו צעד ענק בכיוון הנכון.

אפשר גם להבין את Netflix ואת היוצרים של הפרקים- אם אתה כבר מקבל את יד חופשית ליצור פרק של רבע שעה, ואין לך מגבלת גיל והכל מותר- גם אני הייתי מנסה לדחוס כל מה שאני יכול לתוך הרבע שעה הזו.
הסדרה גם לא מתביישת להציג גם דם ואלימות בצורה הכי ישירה שיש, וזו דווקא נקודה לטובתה- האלימות והמוות הגרפיים האלו עוזרים לנו כצופים להיות הרבה יותר מושקעים בסיפור, והרבה יותר מהר- בצורה הכי אפקטיבית שיש.

הסדרה היא אחד הפרויקטים השאפתניים ביותר של Netflix, שקלע ב-95% מהמקרים, וגם הפרקים הפחות טובים בו לטעמי עדיין היו פרקים שהיה כיף לראות ולהנות מהם- סך הכל רבע שעה, אני מבטיח לכם שאין לכם משהו טוב יותר לעשות ברבע שעה.

שלא כמו “מראה שחורה”, לא כל פרק מסתיים באגרוף מטלטל שיגרום לכם לחשוב שוב על משמעות הקיום- למרות שגם פרקים כאלו יש.
יש בסדרה פרקים שנגמרים בטון אופטימי, יש כאלו שבסופם יתפוצץ לכם המוח, ויש כאלו שיגרמו לכם לצחוק בלי לספר סיפור משמעותי כלשהו- אבל כולם סיפורים שכיף לשמוע, ועוד יותר חשוב מזה, תענוג לראות!

אין סיבה לראות את הפרקים לפי סדר כלשהו, אתם יכולים לבחור פרק רנדומלי, לפנות לעצמכם רבע שעה ולהנות מהסיפורים המדהימים שמגיעים עם כל הפרק.
אני אישית ממליץ מאוד על הפרקים: “העדה”, “מעבר לקרע אקילה”, “חליפות”, “היתרון של סוניה” והאהוב עליי “ציד מוצלח”.

האם אתם מסכימים איתי? חושבים שאני טועה? מעדיפים פרקים שונים ממני? ספרו בתגובות- אני מחכה!

אהבה, מוות & רובוטים

ציון סופי - 9.5

9.5

חובה צפייה

סדרה מדהימה ויזואלית, פרקים ייחודיים ועלילות מגניבות בטירוף - אך רוב הטוויסטים צפויים.

User Rating: 4.5 ( 2 votes)

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *