בית / ביקורות / ממזרים עם הרבה כבוד – סיקור המשחק Void Bastards

ממזרים עם הרבה כבוד – סיקור המשחק Void Bastards

Void Bastards יקח אתכם להרפתקה מטורפת בחלל מלאה בהומור ואתגר לא קטן

Void Bastards הוא אחד ממשחקי הווידאו המיוחדים ביותר שנתקלתי בהם בשנים האחרונות. העיצוב הגרפי שמזכיר קומיקס, ההומור הבריטי היבש והמשחקיות הייחודית הופכים אותו לחוויה בלתי נשכחת. המשחק הוא שילוב של משחק יריות מגוף ראשון עם משחק Roguelike המתרחש ביקום מדע בדיוני אכזרי והומוריסטי כאחד שמושפע מאוד מסגנונו הייחודי של הסופר המנוח דאגלס אדמס (מחבר סדרת “מדריך הטרמפיסט לגלקסיה”). אל תתנו לעובדה שמדובר במשחק הומוריסטי להטעות אתכם, Void Bastards הוא לא משחק שטחי, הוא מאתגר ומרתק, אם כי פחות ממה שהתרגלתי אליו ממשחקי Roguelike אחרים.

המשחק מכניס אתכם לנעליו של אסיר שנמצא בהקפאה אי שם בלב החלל האפל על ספינה שאמורה להעביר אותה לבית כלא. הספינה עצמה התקלקלה ולכן האסיר הופשר ונשלח לרחבי הנבולה כדי לחפש אוצרות וחפצים על גבי ספינות נטושות שיעזרו לתקן את הספינה. תצטרכו לדאוג גם להשגת מזון ודלק וכמובן גם לנשקים וכלים מיוחדים שיעזרו לכם לשרוד, אותם תצטרכו לשדרג לאורך המסע.

ברגע שתכנסו בפעם הראשונה לספינה לולאת המשחקיות תהיה ברורה כשמש ותצטרכו לקבל החלטות הרות גורל. מהרגע שנכנסתם לספינה יש לכם מלאי מוגבל של חמצן שמתרוקן במהירות – האם תחפשו דרך למלא אותו או שמא תלכו לגשר הספינה כדי למצוא את המפה ולגלות איפה מסתתרים האוצרות הכי שווים? התחמושת שעומדת לרשותכם מוגבלת – האם אתם משתמשים בה או מתגנבים ומתחמקים מהאויב? אלו רק חלק מההחלטות שיעמדו בפניכם. לפני שתעלו על כל ספינה נטושה תוכלו לראות את השלל הנמצא בה ואת סוגי האויבים בהם תתקלו, מה שמאפשר לכם לקבל החלטות באופן מושכל. במוחכם יעלו שאלות כמו איזה ציוד לקחת איתי לספינה והאם כדאי לי לעלות עליה מלכתחילה? היכולת לעבור מספינה לספינה תלויה כמובן בכמות הדלק והמזון שיש ברשותכם, כך שלפעמים לא תהיה לכם בחירה בכלל ופשוט תצטרכו לעלות הספינה.

Void Bastards כאמור הוא משחק Roguelike. מה שאומר שבכל פעם שתמותו תצטרכו להתחיל מחדש בתור אסיר אחר. למרבה המזל ובניגוד למשחקים אחרים בז’אנר המשחק נותן לכם לשמור על הציוד וכל השדרוגים שהשגתם עד מותה של הדמות. כל אסיר מגיע עם אוסף יכולות אקראי וחדש, חלקן יכול להיות מצחיקות ומאתגרות מאוד (למשל יכול המעשן הכבד שגורמת לאסיר להשתעל בכל כמה שניות ויקשה מאוד על התגנבות), כך שתצטרכו להתאים את סגנון המשחק שלכם לאסיר. בהשוואה למשחקי Roguelike אחרים Void Bastard לא קשה מדי. בנוסף היכולות של הדמות שלכם משתלבות היטב עם הנשקים והציוד שזמין לרשותכם (בעיה קשה מאוד בחלק ממשחקי Roguelike אחרים).

Void Bastards נהנה מסגנון גרפי אטרקטיבי וייחודי שמזכירים מאוד את רצועות הקומיקס הבריטיות שהופיעו במגזין 2000AD (המוכרת שבהן היא Judge Dredd). הסגנון הזה משך את עיני כבר בעת ההכרזה המקורית על המשחק בכנס X018. בניגוד למשחקים אחרים שסגנונם האמנותי הושפע מקומיקס Void Bastards לוקח את ההשפעה הזאת עד הסוף, הכל מהתפריטים, דרך ממשק המשתמש ועד בועיות הדיבור שמופיעות על המסך בכל פעם שנשמע צליל כלשהו. סצנות המעבר המועטות שקיימות במשחק הן רצועת קומיקס לכל דבר ועניין מהציורים ועד העיצוב של הסצנה בתוך שורה של פאנלים. הכתיבה ההומוריסטית והדיבוב הבריטי הכבד מעולים אבל הם כאמור הם לא מופיעים מספיק במשחק כי אין הרבה סצנות כאלה. גם הדיבוב של האויבים מצוין, הם מתגרים בכם לכל אורך הקרב וזה ממש מצחיק (אם כי לקראת סוף המשחק אין להם דברים חדשים או מעניינים לומר לכם).

למרבה הצער לאורך יותר מ-12 שעות משחק, Void Bastards חשף בפני כמה וכמה פגמים, רובם ככולם נובעים מהחזרתיות שמקורה בלולאת המשחקיות הבסיסית – לעלות על ספינה, למצוא חפצים מסוימים, לבנות חפצים מסוימים וחוזר חלילה. למרות שהספינות עצמן נוצרות באופן פרוצדורלי וכל אחת אמורה על הנייר להיות שונה מאחותה, הן מאוד דומות גם במבנה וגם במראה. גם האויבים עצמם לא מגוונים מספיק ותוך כמה שלבים תלמדו להכיר את כולם, (אתם כן תתקלו בגרסאות קשות יותר שלהם בהמשך המשחק). למרות שהשליטה במשחק נוחה והתנועה חלקה, חוסר היכולת לכוון את הנשק שלכם ולהינעל על מטרה יכולה להוביל לתסכול מסוים עבור שחקני משחקי יריות ותיקים. אם אתם מחפשים משחק יריות המשחק הזה לא בשבילכם.

אין ספק ש-Void Bastards היה צריך להיות משחק קצר יותר או מגוון יותר, אך קל לי מאוד להמליץ עליו כי הוא פשוט משחק טוב. יש לו מראה ייחודי ולולאת המשחק שבבסיסו מספיק מהודקת כך שכישלון במשחק אף פעם לא מתסכל. חובבים של משחקים כמו Bioshock, FTL ו-Dark Souls בהחלט ייהנו ממנו וכך גם כל מי שאי פעם נהנה מהומור יבש ומוזר.

Void Bastards

משחקיות - 7
סיפור - 7
גרפיקה ואנימציה - 10
דיבוב ופסקול - 8

8

טוב

Void Bastards הוא משחק יריות אסטרטגי טוב שהיה יכול להיות מצוין לו היה קצר יותר או מגוון יותר

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

דניאל לניאדו
במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *