בית / ביקורות / Crash Team Racing Nitro-Fueled – ביקורת המשחק – Its Crash Karticoot!

Crash Team Racing Nitro-Fueled – ביקורת המשחק – Its Crash Karticoot!

בפרץ נוסטגליה מטורף נחת אצלי בבית Crash Team Racing Nitro Fueled והביא איתו חיוך מהעבר וגרפיקה עוצרת נשימה, ישבתי לבחון את החידוש לאחד ממשחקי המרוצים המטורפים בכל הזמנים!

הדקו חגורות וחממו את המנועים כי Crash Bandicoot חוזר אלינו בסיבוב נוסטלגיה מחודש, כאשר הפעם הוא מביא לנו את סדרת משחקי מרוצי הקארטינג של קראש באוסף אחד ובגרפיקה מחודשת!

בשנת 2017 קיבלנו את החידוש Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy שכלל בתוכו את שלושת המשחקים הראשונים של Crash Bandicoot, כאשר הוא משחזר אחד לאחד את החוויה שהעבירו בשנות התשעים ומציג את המשחקים בגרפיקה מחודשת בת ימינו. תוכלו לקרוא את הביקורת שנכתבה באתר על ידי הקלקה על שם המשחק למעלה!

המשחק המחודש התקבל באהדה רבה בקרב מעריצי קראש, ששמחו לחוות מחדש את סדרת המשחקים המקורית ואת השיגעון של קראש בגרפיקה מודרנית. משחקי קראש היו ממשחקי הפלטפורמה המוצלחים ביותר מאז ומתמיד, ואין ספק שהחידוש לסדרת המשחקים המקורית גרם לדור הנוכחי של הגיימרים להכיר את קראש ולאהוב אותו גם היום.

יחד עם משחקי הפלטפורמה של קראש, במהלך שנות ה-2000 יצאו מספר משחקי מרוץ של קראש, כאשר הם מציגים את הדמויות האהובות מהעולם של קראש על גבי מסלולי מרוץ מטורפים ומהירים במיוחד. כעת, חוזרים אלינו משחקי המרוץ האלה באוסף מהודר, בגרפיקה המחודשת לה זכה האוסף הקודם.

אנשים רבים ישוו את Nitro Fueled למשחק Mario Kart 8 Deluxe, כיוון ששניהם מציגים מרוצים במכוניות קארטינג, שניהם מציגים מסלולי מרוץ מטורפים, שלל דמויות מהעולמות של שני המשחקים וכמובן גרפיקה מרשימה ומודרנית. עם כמה שהמשחקים דומים ברמת הרעיון שלהם, חשוב מאוד לציין ששני המשחקים מציגים משחקיות שונה לחלוטין, כאשר כל אחד מהם לוקח את מערכת המירוץ והנהיגה באופן שונה.

ב-Crash Team Racing אין כמעט חשיבות לדמות או למכונית שאתם משתמשים בה בניגוד ל-Mario Kart 8 בו כל חלק ברכב משנה את תפקודו על המסלול. ב-Nitro Fueled, הדמויות במשחק מתחלקות ל-3 קטגוריות, כאשר לכל דמות יש נתונים מעט שונים. לדוגמה – דמות המשתייכת לקטגוריה א’ תהיה מהירה יותר מדמות בקטגוריה ב’. גם עם הבדלי המהירות לא חוויתי שוני משמעותי בחווית המשחק או בקושי שלו. חלקי המכונית השונים לא משפיעים כלל על נתוני המהירות של הדמות שלכם או על יכולותיה על המסלול.

המשחק מציג לנו מצב משחק לשחקן יחיד ומצבי משחק מרובי משתתפים.

במצב ה-Adventure, שהוא למעשה מצב המשחק לשחקן יחיד, תבחרו דמות, מכונית וגלגלים. לאחר שתעשו זאת, המשחק ישים אתכם באי, בו אתם יכולים לנהוג בחופשיות. לכל אורך האי פזורות נקודות שמהוות נקודת התחלה של מירוץ. כאשר תעמדו על אחת הנקודות, תשתגרו לתחילת המרוץ ותתחילו לשחק!

למצב ה-Adventure סיפור (סוג של..). בסיפור, חוצנית מכוכב אחר מגיעה לכוכב בו חיים קראש וחבריו. החוצנית מאיימת שאם לא ינצחו אותה במירוץ היא תכבוש את הכוכב ותהפוך את כולם לעבדים שלה. אז כן.. הסיפור ממש מטופש ולא חיוני אם אתם שואלים אותי, אבל הוא שם. לטעמי אם כבר לעשות סיפור ועלילה למצב משחק לשחקן יחיד יהיה מבורך יותר להשקיע בסיפור עמוק וגדול יותר, אפילו שמדובר במשחק מכוניות, או לחילופין, לוותר על הרעיון של הסיפור ופשוט לתת לשחקנים לחוות את המירוצים הקלאסיים מחדש, ללא קשר לסיפור או דמות מסוימת.

חלק מנקודות ההתחלה של המרוצים לאורך האי נעולות, ועל מנת לפתוח אותן תצטרכו להשיג גביעים, אותם אתם משיגים על ידי הגעה למקום הראשון באחד המירוצים שפתוחים לכם. ככל שתשחקו יותר ותגיעו במקום הראשון, תקבלו יותר גביעים ותוכלו לפתוח עוד מרוצים. לאחר שתסיימו מספר מסוים של מרוצים, תצטרכו להביס את הבוס של האי על ידי ניצחון במרוץ אחד על אחד עם הבוס. כאשר תנצחו את הבוס, הדמות שלו תצטרף לבנק הדמויות העשיר של המשחק, הכולל 32 דמויות שונות, ותיפתח לכם גישה לאי הבא במשחק.

בנוסף לגביעים, תוכלו לשחק בכל אחד מהמרוצים בשני מצבים נוספים. מצב אחד ושמו CTR Challenge מציב לכם את האותיות T, C ו-R ברחבי מפת המירוץ ותצטרכו למצוא אותן ובנוסף להגיע במקום הראשון, ומצב משחק הנקרא Relic Race המציב לכם זמן קצוב להשלמת המרוץ. על מנת לעצור את השעון תצטרכו לאסוף קופסאות. כלל שתאספו יותר קופסאות השעון יעצר לפרק זמן ארוך יותר ויאפשר לכם להשלים את המרוץ במגבלת הזמן.

בכל פעם שתנצחו או תפסידו במרוץ, תקבלו מטבעות אותם תוכלו לבזבז ב-Pit Stop, שהיא למעשה חנות העיצובים של המשחק. בחנות, תוכלו למצוא ערכות צבע למכוניות, עיצוב ייחודי לגלגלים, מדבקות אותן אתם יכולים להדביק על המכונית שלכם, סוגי מכונית שונות, דמויות וסקינים לדמויות ומה לא.. תוכלו לשנות את עיצוב המכונית שלכם ואת הדמות בה אתם משתמשים בכל רגע נתון לפני מירוץ.

אז במה שונה Crash Team Racing Nitro Fueled ממשחקי מרוץ אחרים באותו הסגנון?

מערכת ההאצה של המכוניות עובדת שונה מבדרך כלל. על מנת להשיג האצה למכונית שלכם, תצטרכו ללחוץ על אחד הטריגרים בשלט שלכם, הדמות שלכם תתחיל להחליק לאורך המסלול ותצבור תאוצה. כאשר מד התאוצה מתמלא לכמות גדולה מספיק, תצטרכו ללחוץ על הטריגר הנגדי לאחד שלחצתם עליו על מנת להאיץ. כך תקבלו בוסט למהירות שלכם. ניתן לתזמן עד 3 בוסטים למהירות שלכם בהחלקה אחת.

מערכת ההאצה של המשחק מדויקת מאוד, ומצריכה תרגול רב, תזמון מדויק וכן הכרה של מפות המשחק על מנת שתוכלו להפיק ממנה את המקסימום. המערכת מביאה למשחק צד מאתגר מאוד, בניגוד למשחקים אחרים בתחום שלרוב משתמשים במערכות האצה פשוטות ולא מסובכות מידי. לטעמי, מערכת ההאצה של Nitro Fueled היא בין מערכות ההאצה הטובות ביותר שמשחק מירוצים יכול להציע, והיא מספקת מאוד ברגע שאתם מתרגלים שימוש בה.

בכל הקשור למצבי המשחק השונים, יש הרבה מהם. תוכלו לשבת עם חברים יחד על הספה ולהתחרות זה בזה אחד לצד השני במצב שנקרא Local Arcade או לקפוץ לזירה האינטרנטית במצב Online Multiplayer נגד שחקנים אחרים ברשת. קיים מצב Ghost Trail שמאפשר לכם לנסות להביס את הרוחות של שלל הדמויות של המשחק ולנצח את הזמן שלוקח להן להשלים מרוץ מסוים, מצב Battle שישים אתכם ושחקנים נוספים בזירה למשך זמן קצוב, בו תצטרכו לפגוע בשחקנים האחרים ובכך לצבור נקודות כאשר המתחרה בעל מספר הנקודות הגבוה ביותר בתום הזמן מנצח. בנוסף למצבי משחק אלה, קיימים מצבי ה-Relic Race וכן מצב ה-CTR Challenge עליהם דיברתי קודם. אמנם יש מספר רב של מצבי משחק, אבל רובם עובדים פחות או יותר אותו הדבר ומעבירים בערך את אותה התחושה, והייתי שמח לראות גיוון רחב יותר במצבי המשחק.

מסלולי המרוץ עצמם מושקעים ומגוונים, וכיף מאוד להתחרות בהם. רוב מסלולי המרוץ לקוחים היישר ממשחקי המרוץ המקוריים של קראש, כגון Crash Team Racing המקורי ו-Crash Nitro Kart. בנוסף למסלולים אלה קיימים מספר מסלולים חדשים לחלוטין שלא הוצגו בשום משחק בעבר. התרגשתי מאוד לראות את המסלולים המקוריים של המשחק בגרפיקה המחודשת. שחזור המסלולים נעשה בדיוק רב והמסלולים עצמם מרגישים בדיוק אותו דבר מאיך שהרגישו במשחקים המקוריים.

מלבד למסלולי המירוץ הנוסטלגיים, פס-קול המשחק המקורי עברה שדרוג קל, והוא נשמע נהדר. אם תרצו לחוות אפילו יותר נוסטלגיה, תוכלו להגדיר שתשמעו את הפס-קול המקורי ללא השינויים הקלים דרך ההגדרות.

כל מצבי המשחק, הדברים שאתם יכולים לפתוח, האתגרים שמציב המשחק והשיגעון המטריף של דמותו של Crash הופכים את Crash Team Racing Nitro Fueled למשחק משעשע, מאתגר וייחודי, והוא יספק לכם שעות של הנאה.

אם אי פעם שיחקתם באחד ממשחקי המרוץ המקוריים של קראש, אין לי ספק שתקבלו את Nitro Fueled בחיוב, כאשר הוא מביא איתו פרץ נוסטלגיה, חיוך מאוזן לאוזן ופשוט כיף טהור. יחד עם זאת, דעו ש-Nitro Fueled הוא משחק מאתגר מאוד ולא מרחם כלל, ואם אתם שחקנים שפחות צמאים לאתגר, יכול להיות שהוא לא יתאים לכם.

Crash Team Racing Nitro Fueled

משחקיות - 9
גרפיקה - 10
עלילה - 6
פס-קול - 10

8.8

טוב

משחק מהיר, משוגע וכיפי במיוחד כמו שרק קראש יודע לעשות!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

Avatar
רועי האן, בן 19 מהשומרון. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *