תערוכת המשחקים E3

טריילרים מהתערוכה

Wasteland 2 הוכרז באופן רישמי ל-Switch

המשחק Wasteland 2 הוכרז באופן רישמי עבור ה-Nintendo Switch, ביחד עם ההכרזה טריילר חדש.

לאחר ששוחרר Wasteland 2 Director's Cut עבור ה-Playstation 4 ו-Xbox One, הוכרז אתמול גם על גרסא עבור ה-Nintendo Switch. כעת יוכלו השחקנים של ה-Switch להנות ממשחק CRPG בבית או על הדרך.

עוד מלפני מספר שבועות קיבלנו הצצה קלה לגבי העובדה שהמשחק עתיד להגיע עם ל-Nintendo Switch.  כעת שהדבר אושר האופן רישמי, אנחנו גם מקבלים טריילר הכרזה חגיגי במיוחד. Wasteland 2 הוא משחק ההמשך ל-Wasteland שהושק אי שם בשנות ה-80. אותו משחק גם היווה את ההשארה ל-Fallout (למי שלא ידע) והיה הניסיון של inXile’s להפוך ז'אנר ה-CRPG למודרני מבלי לוותר על החלקים היעילים שלו.

נראה שקונסולת ה-Nintendo Switch מתחילה לתפוס תאוצה רבה קדימה עם כותרים כמו Wasteland 2, The Elder Scrolls V: Skyrim, Fire Emblem: Three Houses ועוד משחקי RPG רבים אחרים. ייתכן והתחרות בין כל החברות הולכת לעלות שלב קדימה גם כן. בכל אופן אנחנו מחכים למשחק בקוצר רוח.

מה דעתכם על ההכרזה של המשחק? האם עכשיו שה-Switch תופס תאוצה גם אתם הולכים לרכוש את הקונסולה בקרוב? נשמח לשמוע את התגובות שלכם בנושא.

כוחו של טריילר – האם הצלחת הסרט טמונה בטריילר?

מה הכי הופך טריילר להצלחה? המוזיקה? העריכה? או שזו כמות העלילה שהוא חושף?

מה גורם לנו לרצות לראות סרט? הבמאי הידוע מאחורי המצלמה? הכוכבים במרכז הסרט? או אפילו הכותר שהסרט הוא חלק ממנו כמו "אחרוני הג'די" מכותר "מלחמת הכוכבים"? אבל בסופו של יום, מה שבאמת קונה אנשים על הסרט החם הבא של השנה זה הטריילר. כמה שאנשים לא חושבים ככה, טריילר יכול להיות מה שיגרום לאנשים ללכת לקולנוע או לחכות פשוט ליציאת הסרט ב-DVD.

אז מה עושה טריילר טוב? ובכן, דבר ראשון מוזיקה מצוינת. הרבה פעמים המוזיקה של טריילר כל כך טובה שהיא יותר טובה מפס הקול של הסרט עצמו. אבל לנו לא אכפת, אנחנו פשוט נהנים לראות את הדמויות המגניבות על המסך עם מוזיקה ממש טובה. סרטים כמו "ספיידרמן" ו"עיר החטאים" לקחו שירים שאינם בפס הקול שלהם והשתמשו בהם במהלך הטריילר. רוב האנשים לא יודעים בכלל שהשיר שמתנגן ברקע הוא Cells של The Servants, אבל למי אכפת, סתכלו כמה המוזיקה מגניבה בשחור והלבן של עיר החטאים.

העריכה גם חשובה- עריכה טובה יכולה להפוך סרט ארוך ומשעמם לסרט אפי ומלא אקשן או סרט די צפוי לסרט מלא במתח וציפייה. קחו למשל את הטריילר של "גודזילה", הטריילר נערך עם כל כך הרבה דרמה סביב הגעתו של גודזילה שזה נראה שהמפלצת היפנית האגדית הוא נבל הסרט ולא יכולנו לחכות לראות אותו סוף סוף על המסך הגדול.

אבל איפה שעריכה באמת עם ההשפעה הכי חזקה, זה בהסתרת עלילת הסרט.

פקטור שרוב האנשים חושבים שהוא החשוב ביותר הוא כמה אתה חושף מהסרט ואני יכול להבין את זה, אבל פקטור זה הרבה פעמים יכול להיות לא חשוב בכלל. סרטים כמו "טיטניק" ו"שודדי הקריביים: בסוף העולם" הראו את רוב הסרט שלהם בטריילר, אבל אנשים עדיין הלכו בגלל שהם רצו לראות את הסרט המסיבי ששוחרר למסך הגדול, את האירוע הקולנועי.

"שליחות קטלנית 5: ג'נסיס" היה סרט גרוע, אין שמץ של ספק והרבה אנשים האשימו את הטריילר שהרס את הטוויסט הגדול של הסרט בכך שג'ון קונור הוא מחסל. אני לא חושב ככה בכלל, להיפך, לראות את ג'ון הופך למחסל רק סיקרן אותי לראות באיזו דרך נוראית הם יעשו את זה וזה לא כאילו שסרט קודם בכותר לא חשף את הטוויסט הגדול של הסרט- "שליחות קטלנית 2", אחד מסרטי ההמשך הגדולים ביותר בכל הזמנים, חשף כבר בטריילר שהפעם ארנולד הוא לא הרע של הסרט (כמו בראשון) אלא הטוב וזה עדיין לא הרס את הסצנה שבה שוורצנגר יורה ב-T-1000 במקום בג'ון קונור הצעיר.

מתי שחשיפה של העלילה באמת משפיעה לרעה על סיכויי הסרט להצליח זה כשיש איזשהו גורם מתח חשוב. קחו לדוגמא את הסרט "הכפיל" בכיכובו של ריצ'רד גיר, הטריילר לא רק מראה את כל הסרט, הוא מראה את הטוויסט הגדול ביותר של הסרט והורס את כל הטעם לראות את התעלומה על המסך. תארו לכם אם היינו רואים את כל הרציחות של "שבע חטאים" כבר בטריילר או מי זה קייסר סוזה ב"חשוד המיידי" או איך הם הצליחו לשדוד את הבנק ולמה הם עשו את זה בטריילר של "האיש שבפנים". כל הסרטים האלו היו מאבדים כמות ניכרת מהקהל שלהם ומההצלחה הביקורתית שלהם אחרי חשיפה של פרטים אלו.

בואו ניקח דוגמא הרבה יותר חדשה, "הנוקמים: מלחמת האינסוף". זה נכון שהסרט הגדול ביותר של Marvel היה עדיין מקבל כמות קהל מסיבית אם הטריילר היה חושף את כל העלילה, אבל הסרט זכה לביקורות הרבה יותר טובות בגלל כמה שהוא הפתיע אותנו כשראינו אותו והכל תודות לעריכה הנהדרת של הטריילר-  הטריילר נערך בצורה שהוא משנה את סדר הסיפור וסדר האירועים, אבל עדיין מצליח לשדר את ההרגשה האפית של סרט הקומיקס הגדול ביותר בהיסטוריית הקולנוע. כשהלכנו לסרט רק ידענו שמשהו גדול הולך לקרות, אבל לא ידענו מה וזה מה שדחף את הסרט מלהיות טוב וכייפי לפשוט מדהים.

סיכום

טריילרים, בסופו של יום, הם הגורם העיקרי למשוך קהל אל סרט חדש, גם אם הוא חלק מיקום מבוסס כמו של Marvel ו-DC, לכן אפשר בקלות לראות איך טריילר יש לו את השפעה ענקית על ההצלחה של סרט ביציאתו למסך הקולנוע, גם מסחרית וגם ביקורתית.

אז מה אתם חושבים? האם לטריילר השפעה עוצמתית על הצלחת הסרט? אילו טריילרים הם האהובים עליכם? אולי הם יופיעו ברשימה העתידית שלנו לטריילרים הטובים בכל הזמנים.

מורשת של גיבורים – סיקור לגיליון הראשון של Marvel Legacy

אנחנו קיבלנו את גיליון Marvel Legacy #1 מהחנות קומיקס וירקות שבתל אביב לסיקור ולראות האם האיתחול של חברת Marvel שווה את הזמן שלכם

חברת Marvel החליטה להביא את היקום שלה להתחלה חדשה עם Marvel Legacy, בו בזמן שהיא ממשיכה סיפורים קודמים מהשנים האחרונות, כמו קפטן אמריקה בתור סוכן הידרה, והחלטנו לראות אם יש למה לצפות עם הריצה החדשה של Marvel.

הקומיקס מתחיל בצורה מאוד חזקה עם מבט לתקופה פריהיסטורית ובה אנחנו רואים את הנוקמים של העבר- הפנתר השחור, Star Brand, Sorcerer Supreme, הפיניקס, גוסט ריידר, איירון פיסט ואודין (אבא של ת'ור), בזמן שהם מגנים על כדור הארץ הפרמיטיבי מפני Celestiel, הם הורגים אותו וקוברים אותו, למרות שאודין מציע למסמר אותו לירח בתור אזהרה שאסור להתעסק עם כדור הארץ, אחד המשפטים המגניבים של החוברת (כל כך מגניב שלוקי חוזר עליו אחרי מספר עמודים).

אם יש דרך להתחיל מחדש ולמשוך קוראים חזרה, זו הדרך. אנחנו מקבלים מקבץ דמויות ממש מגניבות, שמבוססות על גיבורים מוכרים של Marvel ויש הגיון לקיומן בתקופה הזו, אנחנו יודעים שדני ראנד, גוסט ריידר, Star Brand, הפנתר השחור ודוקטור סטריינג' לא היו הראשונים מסוגם, אנחנו יודעים שהפיניקס הייתה בפונדקאים שונים במשך השנים ואנחנו יודעים שאודין הוא בן אלמוות, כך שזה הגיוני לראות את כל הדמויות האלו כשהעולם היה עדיין מאוד צעיר.

לצערי הרב, אנחנו לא נשארים עם הדמויות האפיות האלו וחוזרים לזמן המודרני, בו אנחנו רואים את גוסט ריידר של היום נמשך מסיבה מסוימת ל-Celestiel הקבור ו-Star Brand מנסה לעצור אותו ומיד אחרי זה אנחנו רואים את הנוקמים של היום במאבק נגד ענקי קרח שלוקי שלח כדי להשיג את אחד מאבני הנצח. זו דרך נחמדה מצד הכותבים ב-Marvel להראות לנו שהם לא שוכחים את כל מה שקרה בשנים האחרונות עם כל הריצות המרכזיות שלהם, אבל גם לא שוכחים את המקור של דמויות אלו.

שאר הגיליון מתעסק בעיקר עם הדור הנוכחי של הגיבורים כמו Ironheart ודדפול שמתעסקים בשלהם ומדברים על האירועים האחרונים שקרו בגיליונות של Marvel, כמו חזרתו של סטיב רוג'רס המקורי ודדפול כפושע מבוקש. אבל אז אנחנו מקבלים ארבע דמויות שעושות את חזרתן הגדולה (באופן מאוד מעודן) לדפי הקומיקס הצבעוניים וחושבים על המורשת שהם ישאירו מאחור- קפטן אמריקה יושב בדיינר ומהרהר על איך הוא הולך לנקות את התדמית שלו אחרי כל הבלאגן שהשאירו היידרה מאחור, בן גרים (The Thing) וג'וני סטורם (The Human Torch) מדברים על המורשת שלהם והאם מישהו יזכור אותם, שמרגיש כמו רמיזה לאיך שהם נשכחו בעולם הקולנועי של Marvel ודפי הקומיקס בשנים האחרונות, וחזרתו האייקונית של שותה הבירה האהוב עלינו, לוגן, אחרי שבקע מהאדמנטיום שעטף אותו.

אני חושב שזה נהדר ש-Marvel החליטה להתרכז בריצה זו על רעיון המורשת של הגיבורים, זה מרגיש כאילו החברה הקשיבה למעריצים והיא מנסה לתת כבוד למורשת של גיבורי על ותיקים כמו קפטן אמריקה, ובו בזמן, לאפשר לגיבורים חדשים ליצור את המורשת שלהם, כמו Ironheart. זה נושא מצוין שמשלב את החדש ואת הישן, ושכולנו יכולים להתחבר אליו. למרות זאת, הכתיבה התחילה להראות סימנים מדאיגים עם מעורבותם של לוקי, שומרי הגלקסיה, אבני הנצח והנוקמים החדשים והישנים, זה מתחיל להרגיש כמו עלילה מסובכת מדי כמו Civil War 2, שעלולה לפגוע במבנה הכללי של הסיפור.

מה שכן, האיורים פשוט מצוינים ומאוד מחזקים את העלילה והדיאלוג הנהדר. כל הצבעים והעיצובים פשוט מתאימים- הרגע שבו קפטן אמריקה בדיינר מרגיש קלאסי, בזמן שהרגע של ארבעת המופלאים מרגיש מאוד מעודן ומאוד מחמיא לדרמה של המילים של ג'וני ובן, והעיצוב של הנוקמים מתקופת האבן פשוט נהדר, אתם יודעים את מי הם מייצגים, אבל בו בזמן רואים כמה הם עתיקים. הציורים ב-Marvel Legacy #1, כמצופה מחוברת ראשונה בסיפור גדול יותר של Marvel,  הם פשוט מדהימים.

סיכום:

Marvel Legacy #1 מרגיש כמו טריילר למה שהולך להגיע, שזה טוב וגם רע- אנחנו מקבלים מספר רגעים אפים שגורמים לנו לרצות לראות מה הולך לקרות ולראות עוד מהנוקמים הפרי-היסטורים, אבל אנחנו גם מקבלים מספר רגעים רנדומלים (כמו דדפול, שרנדומלי בכל קומיקס שהוא מופיע), שמרגישים פשוט חסרי טעם בתמונה הגדולה ש-Marvel Legacy מתכנן עבורנו. למרות זאת, הגיליון הראשון משאיר אותנו עם הרבה רגעים בלתי נשכחים ועם תחושת נוסטלגיה.

Marvel Legacy #1

איורים - 9
דיאלוג - 8
עלילה - 7.5

8.2

מעולה

Marvel Legacy #1 היא חוברת ראשונה נהדרת לתחילת הריצה, עם ציורים יפיפיים ודיאלוג מצוין. החוברת נתנה לנו מספר רגעים אייקונים ומציגה מספר אפשרויות לכיוון העלילה, חלקם טובים וחלקם נראים מורכבים מדי, בוא נקווה ש-Marvel תשמור על זה פשוט ומבדר.

User Rating: Be the first one !

E3 2017 : סיכום מסיבת העיתונאים של Devolver Digital

Devolver Digital ניצלו את הזמן שלהם ב-E3 על מנת להביא לנו את מסיבת העיתונאים הכי ייחודית בהיסטוריית הכנס

בין מסיבות העיתונאים של Microsoft ו-Bethesda, חברת ההפצה Devolver Digital נתנו לנו מופע קצר והזוי שמחליט לצחוק על גיימרים, חברות המשחקים הגדולות וכל E3 בכללי. למרות שהם הציגו שני משחקים חדשים, רוב התצוגה הייתה כמו מערכון מוזר אותו ננסה לסכם לכם, אבל במקרה ואתם מעוניינים לראות את זה בעצמכם, הוידאו בתחתית העמוד.

המציגה, שקוראים לה נינה, התחילה את המופע שהיא מדברת בסיסמאות וזורקת מונחים גנרים על חדשנות, בו בזמן שה"מצלמה" חותכת לזוויות שונות ותמונות רנדומליות של קהל בקולנוע ובכנסים שלקוחות ממקומות אחרים.

אחרי כמה רגעי צחוק, אנחנו מקבלים את הטריילר הראשון למשחק Ruiner- משחק אפוקליפטי עתידני בו אתם מחסלים כנופיות באמצעות כלי נשק כמו לייזרים, גלי קול וחרבות. המשחק הוא ממבט עליון כמו במשחקים Alienation ו-Helldivers ונראה עם גרפיקה הגונה וסגנון מאוד יפה. זה בהחלט משחק אינדי מעניין.

התצוגה המשיכה לאדם בשם Milo Lowri שהוא חלק מהצוות של Research and Development and More Research. מסתבר ש-Devolver Digital רוצים את כל הכסף שגיימרים זורקים למסך כל פעם שהם אומרים "Throwing Money at the Screen" ולכן הוא גאה להציג לנו מכשיר חדש שהם פיתחו כדי שנוכל באמת לזרוק כסף אל תוך המסך שיגיע ישירות לחשבון הבנק שלהם, בלי עמלה. כל זה כמובן בדיחה גדולה על חשבון גיימרים אבל עדיין מאוד מצחיקה.

מיד אחרי קיבלנו טריילר למשחק אינדי נוסף על הדמות Serious Sam, משחק יריות ממבט עליון עם אנימציה מאוד דומה למשחק אחר שהחברה פרסמה, Hotline Miami. יש אפשרות לשחק עם חברים ביחד דרך האינטרנט במשימות מטורפות ומלאות אויבים, ולמרות גרפיקה לא הכי מושכת, המשחק פשוט נראה כיף, בעיקר עם חברים.

נינה חזרה לבמה על מנת להמשיך לצחוק על חברות הענק, הפעם מדברת על Earliest Access, גישה חדשה למשחקים לפני שהם מוכנים, לפני שהם אפילו מתחילים פיתוח. כל הקטע פחות או יותר צוחק על האופן שבו חברות הפצה ענקיות מוציאות משחקי AAA לפני שהם גמורים ובדוקים.

הקטע האחרון של התצוגה הציג בדיחה אחת אחרונה, תוכנת תגובה ותלונות עבור גיימרים, כל דבר שהם מעירים אוטומטית מעדכן את המשחק. המערכון מתחיל להיות קיצוני ואינטנסיבי ומאוד מהר נינה צועקת עוד ועוד על כמה הכל חדשני ואז הראש שלה מתפוצץ.

אם כל זה נשמע לכם הזוי ואתם חושבים שבחיים לא היו מציגים משהו כזה ב-E3, אז אתם מוזמנים לראות בעצמכם:

אני לא יודע מה לחשוב על "מסיבת העיתונאים" הזאת. זה בהחלט יצירתי, מושקע ולפעמים מאוד מצחיק, אבל זה פשוט הזוי ש-Devolver Digital עשו משהו כל כך סטירי ומוזר באירוע הגיימינג הגדול של השנה. אני מניח שזה מה שיש לצפות מהחברה שהביאה לנו משחקים כמו Hotline Miami ו-Broforce, הם עושים מה שהם רוצים ולא דופקים חשבון.

E3 2017: סיכום מסיבת העיתונאים של Bethesda

סיכום של כל התוכן החדש שקיבלנו מ-Bethesda בתצוגה של החברה ב-E3

אחרי מסיבת העיתונאים של חברת המשחקים EA ומסיבת עיתונאים מדהימה של Microsoft, הגיע תורה של חברת Bethesda שהביאה לנו סדרות משחקים אגדיות כמו Doom, Wolfenstein, Dishonored, The Elder Scrolls ו-Fallout.

הם התחילו את התצוגה שלהם עם הרעיון שאנחנו נכנסים ל-Bethesda Land וכל חשיפה חדשה זה בעצם מתקן חדש בפארק השעשועים של Bethesda, קונספט די חמוד שהכניס את כולנו לאווירה של החברה שקיימת כבר מעל 30 שנה ושמזכיר מאוד את משחק הפלאפון Fallout Shelter.

הדובר של Bethesda עלה על הבמה ובמשך מספר דקות עסק בלשבח את החברה עצמה ואת המשחקים המגניבים שקיבלנו בשנתיים האחרונות כמו Prey, Doom, Fallout Shelter ו-Dishonored 2. אחרי כל השיבוחים קיבלנו משהו שציפינו לו מאז שנה שעברה וזה VR.

תחילה קיבלנו את Doom VFR, גרסת ה-Virtual Reality של Doom, אחד המשחקים הכי טובים של שנה שעברה. המחשבה שנשחק ב-Doom כאילו אנחנו במשחק עצמו ומחסלים צבאות של שדים מהגיהנום פשוט אדירה. נראה כי אין ממש שינוי משמעותי לגרפיקה המדהימה של המשחק המקורי אבל הם עשו שינוי למכניקת התנועה של המשחק שהייתה כל כך נהדרת במקור- במקום לנוע באמצעות שלט אתם בוחרים נקודה שמולכם ומשתגרים אליה, זה נראה די מבלבל ואני מקווה שה-VR עדיין יאפשר להשתמש בשלט לשליטה רגילה במשחק.

לאחר מכן הם נתנו לנו הצצה ל-Fallout 4 VR, שנותן לנו להסתובב בעולם האפוקליפטי העשיר של Fallout 4. זה נהדר שאנחנו נקבל חוויה כל כך ארוכת טווח ועשירה ב-VR סוף סוף, ויהיה מעניין לראות את השינוי שהם יעשו לדיאלוג במשחק כעת שאנחנו משחקים ב-VR, האם עדיין נראה סצנות דיבור בין הדמויות או שהם ידברו איתנו במבט גוף ראשון? נגלה עם יציאת המשחק. לאלו מכם שמעוניינים, שתי חוויות ה-VR  פתוחות להזמנה מראש,מה שאומר שהן לא יהיו חלק מהמשחק המקורי, אלו טכנית שני משחקים חדשים. Doom VFR עולה 30$ ו-Fallout 4 VR עולה 60$.

החברה המשיכה לדבר על תוכן שמעריצי The Elder Scrolls Online חיכו לו הרבה זמן, Morrowind. ההרחבה כבר נחשפה לא מזמן אבל זה נחמד לראות אותם מציגים את העולם העשיר והיפה של The Elder Scrolls III על המסך הגדול בכנס. לא ממש קיבלנו משהו חדש פה אבל בואו נקווה שהחברה הצליחו לעודד עוד שחקנים לחזור ל- The Elder Scrolls Online.

Bethesda הציגו את Creation Club, יצירה חדשה שכוללת שיתוף פעולה בין מפתחים של החברה ויוצרים בקהילת הגיימרים. שיתוף פעולה זה מאפשר לנו להוסיף כלי נשק, מפלצות חדשות ומשימות חדשות למשחקים שלהם. הבעיה היא שהוספה של כל דבר יעלה כסף וזה מרגיש סוג של רמאות, בעיקר בגלל ש-Skyrim יצא לפני 6 שנים ובמחשב ישנם מאות מודים שונים שנותנים את מה שה-Creation Club מציע ואפילו יותר. הקהל לא היה בכלל מרוצה מהכרזה זו וגרם לחברה להראות כאילו הם חיים בעבר ומכחישים חלק מהמודים המדהימים שעשרות משתמשים יצרו עד כה.

הם המשיכו למשחק הקלפים The Elder Scroll’s Legends והכריזו שחודש הבא המשחק יגיע סוף סוף ל-IOS ואנדרואיד, ונוכל לשחק נגד חברים בדרכים ובעבודה. בנוסף, הם הכריזו על חבילה חדשה שיוצאת למשחק ב-29 של חודש זה של Skyrim.

לאחר מכן הם הגיעו אל Skyrim ב-Nintendo Switch. הציגו חלק מהשליטה של המשחק באמצעות הג'ויסטיקים של הקונסולה כמו לירות חצים ולנופף את החרב שלכם, בהחלט מגניב אבל משהו שדי ציפינו לו. ואז הם הציגו את האפשרות של לקבל תלבושת כמו של לינק מ-Legend of Zelda אם תשתמשו באמיבו של לינק על הקונסולה, ואנחנו חייבים להגיד שזה ממש מגניב. העיצוב נראה ממש טוב ולמרות שראינו את זה נעשה בעבר ב-PC  עם מודים, זה עדיין אדיר שאפשר לשחק בתור לינק ב-Skyrim, אפשר להגיד שמקבלים הרפתקה חדשה של Legends of Zelda.

הדבר הבא שראינו זה הרחבה חדשה ל-Dishonored 2 שיוצאת ב-15 בספטמבר. לא קיבלנו ממש מה יהיו החידושים למשחקיות הנהדרת של המשחק האחרון עם ההרחבה Dishonored: Death of the Outsider או איזשהו הסבר מפורט על אורך ההרחבה אבל היא בהחלט נראת מסקרנת ואפילו אפלה יותר מהמשחק הקודם.

Quake Champions קיבל פרסומת קצרה שמעודדת את השחקנים להתחבר למחשב ולשחק בבטא שזמינה עכשיו באתר Quake.com לזמן בלתי מוגבל, והפרסומת בעיקר נועדה להודיע על טורניר Quake Champions שיערך בארצות הברית עם פרס מקום ראשון של מיליון דולר, להראות עוד מפות ולחשוף את העובדה שיהיה אפשר לשחק בתור בלסקוביץ' במשחק התחרותי.

החשיפה הבאה היא אחת שחיכינו לה הרבה זמן, הטריילר הקולנועי הראשון ל-Evil Within 2. המשחק הראשון שהדהים אותנו עם העלילה המצמררת שלו והמשחקיות הנהדרת, מקבל משחק המשך שהולך לקחת את העלילה המחשבתית של הראשון ולעלות אותה לרמה הבאה. קיבלנו מבט קצר לגרפיקה החדה והיותר צבעונית של Evil Within 2 אבל במשחק כזה המרכיב העיקרי זה העלילה והעלילה של משחק זה נראת מאוד מצמררת ופסיכולוגית עם משקל רגשי ענק. כל מי שהתבאס מהביטול של Silent Hills בשנה שעברה על ידי Konami, ישמחו לדעת שהם מקבלים מותחן פסיכולוגי חדש ביום שישי ה-13 של אוקטובר 2017.

התצוגה הגיעה לשיאה בחשיפה של האטרקציה החדשה האחרונה של Bethesda Land, המשחק Wolfenstein 2 : The New Colossu, משחק ההמשך ל-Wolfenstein: The New Order. קיבלנו הרבה בחשיפה זו, ראינו עלילה ממש מעניינת שמכניסה את בי ג'יי בלסקוביץ' לכל מיני צרות כשהוא עובד בשיתוף פעולה עם המחתרת האמריקאית. הגרפיקה והמשחקיות מאוד הזכירו את ההצלחה של החברה משנה שעברה עם Doom ועם אפשרויות חדשות להרוג נאצים כמו כלב רובוטי ענק שיורק אש ו-Wolfenstein 2 נראה כמו חווית משחק מטורפת שנקבל ב-27 באוקטובר.

Bethesda בהחלט נתנו לנו כמה דברים לצפות אליהם לקראת סוף השנה, Wolfenstein החדש ומשחק ההמשך ל-Evil Within נראים נהדר ולמרות שציפינו לקצת עוד מהחברה, הם עדיין סיפקו מסיבת עיתונאים ממש מבדרת.

סיקור של חודש מאי בעולם הקומיקס

חודש מאי הגיע לסיומו ואיתו אנחנו נותנים לכם סיכום לכל מה שקרה בדפי הקומיקס

חודש מאי תמיד נחשב לאחד החודשים הכי חשובים בעולם הקומיקס, בעיקר בגלל יום הקומיקס החינמי שנכחנו בו וסיקרנו עבורכם. אבל חוץ מיום הקומיקס, נחשפנו להרבה אירועים וחדשות מ-Marvel ו-DC, אז החלטנו לרכז עבורכם את כל מה ששמענו וראינו.

קפטן אמריקה ממשיך לשבור לנו את הלב

במקום לפרק את כל הדברים הנוראים שקפטן אמריקה החדש עשה החודש למספר חלקים, החלטנו לרכז לכם את כל הזוהמה שהמעריץ מספר אחד של הידרה עשה החודש.

תחילה קיבלנו את האיחוד של הנוקמים, הפעם תחת פיקודו של קפטן הידרה, על מנת לחסל מפלצת ענק שמאיימת על העיר, שהוביל בסופו של דבר למראה המזעזע של ת'ור, Scarlet Witch, Vision, דדפול, Taskmaster, אנט-מן ו-Superior Octopus מכים למוות מפלצת ברחוב שמתחננת לרחמים.

המעשה ה"הירואי" הבא של הקפטן ואחד המזעזעים, הוא כאשר הפטיש של ת'ור הייתה חופשיה מידיו של אל הברק והקפטן החליט להוסיף כלי נשק חדש לאוסף שלו. אם עוד לא התעצבנתם מבגידתו של הקפטן, על בטוח תתעצבנו מזה, כי האירוע הזה פשוט זורק מהחלון את החוק הבסיסי של מיולניר, רק מי שראוי יכול להחזיק אותה. זה נכון שהקפטן פעם היה ראוי להשתמש בפטיש בגלל שהוא איש מכובד עם לב טהור, אבל גרסה זו של הקפטן בגדה בחברים שלה והרגה מאות אנשים, וכעת גם מחזיקה בפטיש האגדי של ת'ור. אם לא חשבתם שהגיבורים של Marvel בצרות, אתם בטח חושבים זאת עכשיו.

קפטן אמריקה ממשיך להראות למה הוא הבן אדם הכי נבזה בעולם הקומיקס של היום עם ראיון טלוויזיוני בו הוא נשאל על דעתו על ה-Inhumans והוא בצורה הכי נאצית שאפשר, מסביר ש-Inhumans לא זכאים ליחס אנושי אבל עדיין מקבלים זאת בתאי המאסר. כל זאת שקר כמובן ואנחנו מקבלים תמונות מזעזעות של ניתוחים ומאסר לא הומני של זן ה-Inhumans. נראה ש-Marvel החליטו שאם אנשים ישנאו את קפטן אמריקה החדש, הם ישנאו אותו כמו היטלר.

לבסוף, ננסה לסיים על טון קצת חיובי וזו תלבושת ההידרה של הקפטן. בפוסטר פרסום חדש מ-Marvel לגליון 10# של Secret Empire, אנחנו רואים את סטיב רוג'רס לובש את שריון ההידרה החדש שלו מעל ערמה של גיבורי על שנפלו לרגליו. למרות ששריון זה מייצג את כל הרוע בעולם, אנחנו חייבים להגיד שהוא נראה די מגניב, אבל חבל שהם לא החליפו את ה-A על הקסדה שלו ב-H, רק בשביל להדגיש שהוא מייצג את הידרה עכשיו ולא אמריקה, אבל אולי אלו רמזים לנאמנותו האמיתית? נגלה בהמשך.

אז בחודש אחד הקפטן הצליח להשחיט את הנוקמים, הפטיש של ת'ור, לכלוא את ה-Inhumans כמו חיות ולסדר לעצמו שריון חדש ונוצץ. אני חושב שאני מדבר עבור כולם כשאני אומר שאנחנו לא רוצים לראות מה יקרה בחודש יוני.

ברוק חוזר בתור Venom

אחרי קרב איתני בין פרייס, הפונדקאי החדש של החייזר השחור, לבין העקרב וספיידרמן, Venom החדש נמלט על מסוק של FBI והשאיר את ספיידרמן להקים צוות אנטי-סימביוט שכלל את אדי ברוק.

התוכנית לעצור את Venom הייתה פשוטה, ספיידרמן ישכנע את הסימביוט שהוא רוצה להתאחד עימו שוב וברגע שיתנתק מגופו של פרייס, ה-FBI יחד עם ברוק ישתמשו בנשקים קוליים ויאחסנו את הסימביוט בבידוד.

התוכנית עבדה אבל מה שספיידרמן לא ציפה שיקרה זה שברוק ינטרל את אחד הסוכנים לאחר מכן ויתאחד עם החייזר הטפיל השחור בשביל להפוך ל-Venom המקורי והאהוב. אפשר להגיד שמצפה לנו עלילה מעוד מעניינת בגיליון הבא של Venom.

Marvel מצטרפת ל-ComiXology Unlimited

שירות הקריאת קומיקס של Amazon רץ מאז 2013 וכולל מעל 100 אלף גיליונות קומיקס, רומנים גרפים ומנגות לקריאה, ובשנה שעברה נפתח המנוי החודשי שנקרא Unlimited שמאפשר גישה לכל החומר במספר פלטפורמות שונות כמו אנדרואיד, IOS והמחשב.

כעת, מנהל ComiXology, דיויד סטיינברגר, הכריז כי Marvel מצרפת לשירות מספר כותרים נבחרים כמו: ג'סיקה ג'ונס, ספיידרמן, הפנתר השחור, שומרי הגלקסיה וסדרות אהובות ביקום מלחמת הכוכבים. בנוסף, אוגדים כמו Civil War גם יהיו זמינים בשירות החדש.

זה תמיד נחמד לראות את Marvel נותנים גישה לקומיקסים שלהם בפלטפורמות נוספות ובשירותים שונים, מנויי ComiXology על בטוח מאושרים מחדשות אלו.

סדרת קומיקס חדשה בכיכובו של Nightwing

בסדרה חדשה של Nightwing, דיק גרייסון מגיע לעתיד של היקום של DC, אבל לא כדי להציל אותו, אלא להעלים לגמרי את כל כוחות העל שבעולם באישור הממשלה. הסדרה החדשה בשם Nightwing: The First Order, שמה את הגיבור הצעיר בראש צבא של חיילים מוכשרים שאומנו לחסל ולעצור כל גיבור או נבל עם כוחות על. הנה התקציר לסדרת הקומיקס החדשה:

Nightwing: The New Order הוא הסיפור של עולם עתידני ללא "כלי נשק" – בו כוחות על חוסלו או הוצאו מחוץ לחוק. האיש האחראי לכך? לא אחר מאשר דיק גרייסון, הידוע גם בתור Nightwing, עכשיו המנהיג של יחידה ממשלתית שנקראת ה-Crusaders שאחראים על לצוד את שארית הגיבורים. אבל כאשר מתרחשים אירועים שמפנים את ה-Crusaders נגד משפחתו של גרייסון, הגיבור שנודע כרובין לשעבר חייב להאבק יחד עם האנשים שהוא צד שנים נגד המערכת שהוא עזר ליצור.

האומנות של הקומיקס נראת מאוד מגניב והרעיון נשמע די מעניין, בין אם הקוראים יאמינו למניעים של דיק, תלוי לגמרי באיכות הכתיבה של הסדרה.

קומיקסים חדשים של מלחמת הכוכבים

מייס וינדו, אחד מאבירי הג'די החזקים בהיסטוריה של מלחמת הכוכבים מקבל קומיקס משלו ויהיה באורך חמישה גליונות. הקומיקס החדש מבית Marvel ישים את הג'די בתחילת מלחמת המשובטים ומיד אחרי הפרק השני בסדרת מלחמת הכוכבים. הנה תקציר:

מעל 1000 דורות, הג'די היו שומרי השלום בגלקסיה…אבל עכשיו, בשחר של מלחמת המשובטים, הם מוצאים את עצמם בתפקיד חדש: גנרלים בצבא של הרפובליקה. בזמן שמייס וינדו, אחד הלוחמים הכי גדולים של הג'די, מנהיג יחידה קטנה של אבירי ג'די אל הקרב, הג'די צריכים לקבל את תפקידם החדש, או להעלם לנצח אל תוך האלימות הסובבת אותם.

למרות שזה יהיה כיף לראות שוב את סמואל ל. ג'קסון עם חרב אור סגולה מחסל צבאות של רובוטים, העלילה של הקומיקס נשמעת די גנרית ומשעממת. במקום להתרכז בשלב בהיסטוריית הג'די בו ראינו את שומרי השלום כבר בעשרות קומיקסים וסדרות מצוירות, הקומיקס יכל להתרכז באביר הג'די בצעירותו או איזושהי הרפתקה בודדת וקשוחה.

לפחות קומיקס אחר ככל הנראה ייתן לנו משהו חדש וכיפי, וזה גיליון קומיקס חדש בשם Cassian & K-2SO. קומיקס שמציג איך שני המורדים האהובים מ"רוג אחד: סיפור מלחמת הכוכבים" הכירו בזמן שהם נלחמים עבור המחתרת ונכנסים להרבה צרות.

אחרי שראינו את קסיאן, מורד קשוח שרוצח בדם קר, ואת האנדרואיד הסציני K-2SO יחדיו, פשוט התאהבנו בהם בסרט וזה יהיה נהדר לראות את הסיפור של השניים וקצת ללמוד על הדמויות האלו שזכינו להכיר לזמן מאוד קצר.

הקומיקס החדש שנקרא Star Wars: Rogue One – Cassian & K-2SO נראה ונשמע די מגניב, ואם יצליח אז אולי יפתח את הדלת לסדרה שלמה עבור הצמד.

לסיכום

היו לא מעט אירועים מסיבים בעולם הקומיקס של חודש מאי. למרות שנראה ש-Marvel היו בכותרות כל החודש, ב-DC קרו הרבה דברים מדהימים בריצות הנוכחיות של Flash ו-Batman שפשוט לא רצינו לעשות לכם ספוילרים פה, אז במקרה ועוד לא יצא לכם להתעדכן, אנחנו מציעים שתלכו לקרוא כי אפשר להגיד בלב שלם שזו אחת הריצות הכי טובות של DC בשנים האחרונות.

אנחנו בינתיים נשמח להמשיך לעדכן אתכם כל חודש על מה קורה בעולם הקומיקס ותמיד תזכרו, זה לא קיר רביעי אם דדפול לא יכול לשבור אותו.

ביקורת סרט – Ghost in the Shell – הרוח במעטפת

סרט האנימה Ghost in the Shell קיבל השבוע את הטיפול ההוליוודי, אבל האם המעבר למערב עושה טוב או מחרב יצירת מדע בדיוני קלאסית?

Ghost in the Shell (או בשמו העברי "הרוח במעטפת") הוא מותחן מדע בידיוני, המבוסס על סדרת מנגה (קומיקס יפני) פופולארית וסרט אנימה פופולארי אפילו יותר. עלילת הסרט מספרת את סיפורה של המייג'ור, סייבורגית המשרתת ביחידה ללוחמה בטרור בעיר יפנית עתידנית, והמרדף שלה ושל חבריה ליחידה אחרי סייבר-טרוריסט מתוחכם במיוחד.

לפני שניגש לדבר על Ghost in the Shell עצמו, אי אפשר להתעלם מהמחלוקת החברתית שלוותה את הסרט לאורך כל שלבי הפקתו. מהרגע שבו הוכרז שהתפקיד של המייג'ור יגולם על ידי סקארלט ג'והאנסון (המוכרת לכולנו בתור האלמנה השחורה מסרטי מארוול) התחילו להשמע קולות שמחו על הליהוק. הבעיה היא ברורה – סקארלט ג'והאנסון היא אישה לבנה שהולכת לשחק בתפקיד שמבוסס על חומר מקור יפני ומזוהה מאוד עם התרבות היפנית. מדובר על תפקיד גדול שלכאורה מיועד לשחקנית ממוצא אסיאתי, וכשהמפיקים בהוליווד לוקחים גם את התפקיד הזה ונותנים אותו לאנשים ממוצא לבן, יש מקום לדבר על אפליה.

מצד שני, חשוב מאוד לזכור שבמשך שנים Ghost in the Shell היה בתהליכי פיתוח, אך מעולם לא קיבל אור ירוק להתחיל בצילומים, ואפשר להבין אותם. מדובר על הפקת סרט מדע בדיוני יקר עם בסיס מעריצים נאמן אבל מאוד מצומצם בעולם המערבי. גם עכשיו עדיין מדובר על הימור כלכלי שלא בטוח שישתלם. המעורבות של סקארלט ג'והאנסון בפרוייקט היא דרך להבטיח לפחות חלק מההכנסות שלו. ג'והאנסון היא מהנשים הבודדות בהוליווד שמסוגלות למכור סרט בעזרת הפופולאריות שלהן בלבד, ו-Ghost in the Shell קיבל את התקציב שלו רק כשג'והאנסון החליטה שהיא רוצה לגלם את המייג'ור בעצמה, ודחפה את הפקת הסרט. משמעות הדבר היא שכנראה שלא היינו מקבלים את הסרט בלי המעורבות שלה, לפחות לא בתקופה הקרובה ולא בסדר הגודל שלו כרגע.

האם באמת נכון היה להקריב את אופי ומוצא התפקיד של המייג'ור כדי לממן את הסרט? אולי. השאלה שיותר מעניינת אותנו היא איך הסרט עצמו יצא אחרי כל הבלאגן הפוליטיקלי-קורקט הזה?

לשאלה הזאת אין תשובה פשוטה. לכל אורך הצפיה בסרט ההרגשה שלי הייתה שאני צריך להנות מכל מה שאני רואה הרבה יותר. ההתרחשויות על המסך, השיחות, האפקטים, סצנות האקשן – כולן היו טובות מאוד, אבל מסיבה כלשהי פשוט לא יצרו אצלי את החיבור הנדרש.

אחת הסיבות לכך היא כנראה שהסרט מאוד מעייף. המצלמה תמיד בתנועה, ואפילו בשוטים סטטיים יחסית, תמיד יש שלושה-ארבעה דברים ברקע שזזים – אנשים, חיות או אפילו שלטי הניאון ההולוגראפים שמקשטים כל פינה בעיר בה מתרחש הסיפור. כשהתנועה הבלתי פוסקת הזאת משתלבת עם מסך ה-Imax עליו הוקרן הסרט, העין של הצופה נאלצת לזוז כל הזמן. אין רגע של מנוחה וזה חבל, כי הצופה מגיע לרגעים החשובים בעלילה או לסצנות אקשן מעניינות ולא מסוגל להתרכז. אפשר להבין את הבחירה העיצובית בדינאמיות הבלתי פוסקת הזאת, אבל יכול להיות שזה מקרה קלאסי של יותר מדי דברים טובים.

אם כבר הזכרתי את הבחירות העיצוביות, זה המקום להגיד שהסרט מושפע באופן מאוד ברור מהבחינה הויזואלית מהמקורות שלו. מעבר לקטעים שלקוחים כמעט אחד לאחד מסרט האנימה המקורי, אפשר כמעט בכל רגע לדמיין איך השוט שעל המסך היה נראה אילו היה מצויר. יש בזה אלמנט מאוד מעניין, שגם מוסיף להרגשה שלא מדובר בעוד סרט הוליוודי סטנדרטי. אחד הדברים שעוזרים לכך זאת העובדה שהביצוע של הסרט מהבחינה הטכנית סך הכל מוצלח. האפקטים עומדים בסטנדרטים המצופים מהפקה בסדר גודל כזה, גם אם לא ישאירו אתכם פעורי פה. גם הסאונד והפסקול עושים עבודה טובה ומשרתים את הסרט, אבל לא יחרטו בזיכרון באופן מיוחד. סך הכל הסרט נראה ומרגיש נכון, אבל לא מצליח לעשות את הצעד הנוסף כדי להיות משהו מיוחד באמת.

חוסר היכולת, או אולי חוסר הנכונות, לקחת סיכון ולנסות לעשות קצת מעבר משפיע גם על העלילה. אני, בעוונותי, לא ראיתי את הסרט המקורי ונכנסתי להקרנה של Ghost in the Shell בלי דעות מוקדמות או ציפיות מבוססות נוסטלגיה. אין לי את הידע להגיד אם הגרסה החדשה נצמדת באופן מלא לגרסת האנימה. מה שאני כן יודע זה שהסיפור המקורי נחשב לאחד החשובים והמשפיעים ביותר על ז'אנר המדע הבדיוני כיום. אבל כמו כמעט כל יצירה משפיעה, מאז שהיא יצאה (עוד בשנת 1989) הז'אנר התפתח, והרבה דברים שראינו מאז הספיקו לקחת את הרעיונות שמוצגים בסרט ולפתח אותם. זאת כנראה הסיבה שהעלילה ב- Ghost in the Shell לא מצליחה באמת לנסוק ולהגיע לשיאים אותם הייתי רוצה כצופה לחוות. זאת אומנם לא עלילה סתמית וזניחה, ואפילו לא עלילה מטופשת וחסרת היגיון כמו ברוב סרטי שוברי הקופות של היום, אבל אם ציפיתם למשהו ברמת Inception או סרטי כוכב הקופים החדשים אתם עומדים להתאכזב.

Ghost in the Shell בוים על ידי רופרט סנדרס, במאי שהרקורד שלו מכיל את הסרט שלגיה והציד משנת 2012 ולא הרבה מעבר. אני לא חושב שלהאשים אותו בכך שהסרט לא מוצלח זה הדבר הנכון, כי קודם כל הסרט סך הכל כן חיובי, אבל אי אפשר שלא לתהות אם בידיים של במאי אחר היינו מקבלים חוויה משודרגת וטיפה יותר מרשימה.

Ghost in the Shell הוא סרט שמאוד רציתי לאהוב. יש בו כל כך הרבה אלמנטים שאני מחפש בסרטים – הוא מנסה לאתר את המחשבה, הוא שונה מרוב מה שאפשר לראות בקולנוע בדרך כלל, הוא מעניין ויזואלית ולא מוריד את הרמה שלו רק כדי לרצות את ההמונים. אבל מצד שני הוא לא מצליח לעשות את הדברים האלה מספיק טוב כדי להיות משהו מיוחד באמת. Ghost in the Shell הוא מסוג הסרטים שאם בא לכם ללכת לקולנוע אז לא תתאכזבו שתבחרו בו, אבל לאו דווקא מצדיק באופן מיוחד את היציאה מהבית.

Ghost in the Shell | הרוח במעטפת

ציון סופי - 7.6

7.6

לא רע

מהנה, אבל נותן הרגשה שיכול היה להיות הרבה יותר טוב.

User Rating: Be the first one !

המתים המהלכים עונה 7 פרק 5 – סיקור הפרק

לאט לאט לעבר המרד הגדול

עוד פרק של המתים המהלכים יצא ומעניין – הוא לא ממש… כמו שאר הפרקים הקודמים, וכמו כל העונות של "המתים המהלכים", גם כאן אנחנו מתרכזים בסיפור אחר. והפעם, בסיפור של Hill Top שפגשנו לראשונה בעונה הקודמת, כדוגמה ראשונית למושבות שתחת שלטון Negan. חוץ מהקבוצה שעל ראש הגבעה, גם Carl ו-Enid מופיעים בפרק, כזוג בני נוער מרדנים שרוצים לעזור.

the-walking-dead-season-7-episode-5-2

בראש הגבעה אנחנו פוגשים שוב את Maggie, שלא ראינו מאז הפרק הראשון. היא בהריון ועדיין מתאבלת על הרצח המזעזע של בעלה Glenn. גם Sasha נמצאת איתה, ומתאבלת בדרכה שלה על מותו של אברהם. Maggie עם שעון הכסף של Glenn (ואלו ממכם עם הזיכרון המצוין, יזהו שלמעשה זה השעון של אבא של Maggie שהביא אותו ל-Glenn), ו-Sasha עם הסיגר המזוהה עם אברהם. שתיהן נאלצות להילחם ב-Gregory בשביל לקבל ממנו אישור לכך ש-Maggie תוכל להישאר עד שיולד התינוק, עד הסוף שבו הן וישו לוקחים את השלטון לידיים שלהם.

דמות עיקרית נוספת שמופיעה בפרק זה ישו, שראינו לראשונה בעונה הקודמת. דמות מעניינת, מקורית, מיוחדת – ולמרות השם, הוא דווקא צנוע ונחמד. לאורך כל הפרק הוא מנסה לשכנע את Gregory שייתן ל-Maggie להישאר וכשזה לא נותן את האישור – הוא לוקח את השלטון לידיים שלו. בסוף הפרק, שבו ישו שותה מהוויסקי המשובח של Gregory, הוא מוכיח את תקיעת היתד האחרונה, שמבטאת את ביסוס השלטון שלו ב-Hill Top.

the-walking-dead-season-7-episode-5-1

אירוע נוסף ועיקרי שהתרחש בפרק זה חדירת הזומבים ל-Maggie .Hill Top ו-Sasha מתעוררות בעקבות המוזיקה הרועשת, ורואות מדורות פזורות ברחבי המושבה, עם נחילי זומבים (או "מהלכים" אם תרצו) שנכנסים דרך השערים. הן מיד יוצאות החוצה וטובחות בזומבים אחד אחרי השני, בנוסף להופעה האדירה של Maggie עם הטרקטור הרצחני. בהמשך הפרק אנחנו מגלים שהחבורה של Negan הם אלה שהכניסו את הזומבים ושהם תכננו לעזור לאנשים של Hill Top בשביל להוכיח להם שהם צריכים אותם. אבל בסופו של דבר, הם לא היו צריכים אותם ו-Maggie ו-Sasha הן אלו שהצילו את המצב. העובדה הזאת מוכיחה שהנתינים לא באמת זקוקים ל-Negan ויכולים לשרוד גם בלעדיו. אולי זאת הסיבה שהם לבסוף ימרדו נגדו, כי הם לא באמת זקוקים להגנה שלו? אני מאמין שכן.

גם קארל ו-Enid הופיעו בפרק בין לבין, בקטעים רגועים יותר שחצצו בין ויכוחים שב-Hill Top. גם Enid ברחה מאלכסנדריה, כמו שהיא תמיד עושה, בשביל ללכת לבקר את Maggie. גם Carl, שתמיד מתערב בדברים שלא קשורים אליו הלך אחריה. המתח הרומנטי שהיה ביניהם לאורך העונות האחרונות – נפרץ ואנחנו רואים סוף סוף נשיקה ראשונה בניהם וחיוך של Enid שמפסיקה להיות הבחורה הדיכאונית שאנחנו מכירים.

the-walking-dead-season-7-episode-5-4

הנושא שליווה את כל הפרק הוא ככל הנראה – מרד. אקטים שונים של התמרדות מופיעים בפרק, כמו השאלה הקטנה של Sasha לישו – "אתה יכול למצוא איפה Negan גר?", או החדירה של Enid ל-Hill Top והרצון שלה לרצוח את Negan. אפילו לגימת הוויסקי בסוף הפרק, מרמזת על התחלה רשמית של מרד. מרד של ישו כנגד גרגורי? של קארל כנגד ריק? של המושבות נגד Negan? או של Enid שמורדת וכועסת על כל העולם? – אולי כל התשובות נכונות.

הפרק הנוכחי לא היה יותר מעניין מקודמיו, הוא ממשיך את האיטיות שאופפת את הפרקים האחרונים. כל פרק מנסה לקדם את העלילה וכבר אפשר לראות את סוף חצי-העונה המקרב. הפרקים מציגים צדדים שונים של הסיפור; בין אם של אלכסנדריה, Hill Top או הממלכה – לכולן אותו סיפור בסופו של דבר, כולן מושבות עצמאיות, עם שלטון מיוחד ושליט מיוחד (כן יחזקאל, אני מדבר עליך) אבל בסופו של יום – לכולן אותה המטרה. כולן סובלות מהשלטון של Negan וכולן מחכות ליום שבו הוא יובס. מתי היום הזה יגיע ומי יביא את היום? את זה כבר נגלה בהמשך…

חדשות Destiny – באנים, חדשות ב-PS Experience ומלאי XÛR

קיבלנו לאחרונה המון חדשות בעולם של Destiny – המפתחת Bungie הכריזה שתיתן הרבה באנים בקרוב לשחקנים, רמזה לחדשות לגבי המשחק במהלך כנס PlayStation Experience בחודש הבא וקיבלנו מלאי חדש של XÛR.

אז קודם כל לגבי הבאנים. Cozmo, מנהל הקהילה של Bungie כתב ב-Twitter שהמפתחת תיתן בקרוב באנים להמון שחקני Destiny בכל הקונסולות. אלה שייחסמו הם שחקנים עם "עבר של חשבונות חסומים או מוגבלים עקב מגוון סיבות."

תוכלו לקרוא עוד על כך בפוסט בפורום של המשחק כאן.

עוד חדשות שהתקבלו לאחרונה מגיעות מהעדכון השבועי בבלוג של Bungie. בתוך הפוסט, המפתחת רמזה לגבי חשיפה מסויימת במסגרת כנס ה-PlayStation Experience שיתרחש בחודש הבא. המפתחת לא אמרה ישירות לאן היא הולכת כדי לחשוף את מה שיש לה בשרוול אבל רשום שהצוות בדרך לאנהים בקליפורניה ששם מתרחש כנס ה-PlayStation Experience.

Bungie השיבה לתשובה של מעריץ על הפוסט ששאל לגבי חג ההודיה שיגיע בשבוע הבא: "בשבוע הבא, חג ההודיה יגיע אלינו. עדיין יהיה עדכון בלוג עבור העניים הצמאות שלכם. בשבוע לאחר מכן, נארוז את חפצינו ונטוס לאנהים שבקליפורניה. המשימה הייעודית שלנו היא עדיין תעלומה וסוד אבל אל תדאגו, הכל יתבהר בקרוב." – אם שואלים אותי זוהי סתם אזעקת שווא ומדובר מקסימום ב-Sparrow Racing League אבל היי, A Man Can Dream לא?

כנס ה-PlayStation Experience יתרחש בין ה-3 ל-4 בדצמבר באנהים שבקליפורניה.

Destiny 2 מגיע בשנה הבאה, אבל המשחק עוד לא הוכרז בצורה רשמית. לאחרונה, Eric Hirshberg, מנכ"ל הפרסום של Activision התגרה במעריצים ואמר שמשחק ההמשך יהיה "בעל משיכה גדולה יותר לקהל רחב יותר".
הוא הוסיף ואמר: "אנו במסלול הנכון להספיק לתאריך ההשקה וכולנו פה בצוות מאוד נרגשים לקראת מה שיהיה המשך אדיר למשחק ב-2017. משחק ההמשך הזה נועד לרגש שחקנים וותיקים של המשחק ובו זמנית למשוך אליו קהל יעד חדש."

מלאי XÛR

בנוסף, כמו בכל יום שישי XÛR מוכר האקזוטיים חזר אלינו והוא ממוקם ב-Reef במקום הקבוע שלו אחרי Brother Vance ומוכר היום פריטים ב-350 Light וגם Exotic Ornaments (נמכרים עבור Silver Dust).
 • Eternal Warrior – קסדה – Titan.
 • Knucklehead Radar – קסדה – Hunter.
 • The Impossible Machines – שריון יד – Warlock.
 • Suros Regime – נשק מסוג Auto Rifle.
 • Legacy Exotic Engram – מסוג שריון חזה.
 • Shock Hazard – קישוט עבור Zhalo Supercell (עולה 25 Silver Dust).
 • Born In Fire – קישוט עבור Young Wolf's Howl (עולה 25 Silver Dust).

וכמובן, ניתן לקנות את כל הדברים הקבועים אצלו שאין צורך להזכיר פה.

Game-On! 2016 – כנס הגיימינג של השנה חוזר ובגדול

מי שעוקב אחרינו כבר תקופה אמור לדעת מה קורה כשמגיעים לתקופה זו של השנה, ומי שלא, יגלה ממש בקרוב.
כנס Game-On! חוזר גם השנה ונחשו מה! אנחנו נהיה שם!

מה זה כנס Game-On! ?

הכנס מאורגן ומנוהל על ידי עמות IGP והחל את דרכו בשנת 2014, ובכל שנה הכנס ומארגניו דואגים להביא אל הקהל את חווית הגיימינג הטֹובה בארץ.
בשונה משנים קודמות, הכנס עובר דירה אל – סינימה סיטי שבראשון לציון ויתנהל במשך יומיים (ה-21-22 בדצמבר).
בכנס יהיה ניתן למצוא:

טקס פרסי הגיימינג לשנת 2016:

צוות אתר גלקסיית המחשבים ממשיך וכמו בשנים הקודמות, הולך להעביר לצופים את טקס פרסי הגיימינג.
השנה הטקס יערך ביום השני של הכנס, יום חמישי ה-22.12 בשעה 20:00 ויסתיים ב-22:00 (סיום הכנס).
טקס פרסי הגיימינג יערך בסגנון תוכנית אירוח ומעבר לצפייה במשחקים אהובים, תוכלו לפגוש מגוון אנשים חשובים, יוטיוברים אהובים ועוד!
תפקידו של הטקס הוא להציג את נבחרי הקהל לשנת 2016 בקטגוריות נבחרות.
מעבר לכך, מאחר ואנחנו כבר מדברים על פרסים, במהלך הטקס יחולקו מגוון פרסים שווים – שווה להגיע (רמזים בתמונה למעלה).
פרטים נוספים על הטקס, וכמובן סקר שבו תוכלו להביע את דעתכם ולהגיש את בחירתם יתפרסמו בתחילת חודש הבא.

לסיום, אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים להשאיר אותן בתגובות למטה, ו/או להפנות אותן אל מארגני הכנס דרך האתר הרשמי של IGP, כמו כן אתם מוזמנים לאשר הגעה לכנס בעמוד האירוע הרשמי וכמובן לשריין את הגעתכם מראש באמצעות רכישת כרטיסים בהזמנה מוקדמת.

PlayStation Experience 2016 יתקיים ב-3 ועד ה-4 בדצמבר

תערוכת ה-PlayStation Experience של Sony חוזרת גם השנה והיא תתקיים במרכז ישיבות באנהיים שבקליפורניה בתאריך ה-3 ועד ה-4 לדצמבר.

השנה ב-PlayStation Experience יהיה אפשר לצפות לטלוויזיות ב-4K  לצד ה-PlayStation VR, מספר דמואים למשחקי מציאות מדומה עבור המעריצים.
בנוסף לכל אלו, תוכלו לקבל הצצה נוספת לקונסולה החדשה של Sony, ה-PlayStation 4 Pro, למקרה ולא קיבלתם מספיק כמובן.

גם הפעם האירוע הגדול יחל עם ה-PlayStation Showcase בתור פתיח (ב-3 לדצמבר), וכרגע לא ידוע אך ככול הנראה נוכל לראות הכל בשידור ישיר.
טורניר ה-The Capcom Cup Tourney מתוכנן גם הוא לאותו היום, טורניר בוא שחקנים יתחרו במשחק Street Fighter 5 וינסו לזכות בפרסים יוקרתיים ובתואר "אלוף העולם".

בשנה שעברה זכינו לראות מגוון רחב של משחקים מגניבים לצד Uncharted 4 שמאוד בלט (לכתבה המלאה), גם השנה הצפיות בשמיים, בואו נקווה ש-Sony תמלא אותן.

Pokémon GO – המדריך המלא לשחקן מתחיל ומתקדם

אחרי שכבש את העולם בסערה, הגיע הזמן שיהיה מדריך מרוכז לגבי התקנת Pokémon GO וכל המאפיינים שלו ולגבי איך לרמות אותו.

Pokémon GO הוא המשחק החדש של ה-Pokémon Company. המשחק משתמש בשירותי המיקום של הסמארטפון שלכם כדי להוביל אותכם לפוקימון הוירטואלי הקרוב ביותר אליכם. המטרה במשחק היא לצאת מהבית ולתפוס פוקימונים ברחבי העולם האמיתי. כשתתקרבו לפוקימון מסויים, האפליקציה תאפשר לכם להשתמש במצלמה ולראות אותו מולכם כך שתוכלו לזרוק עליו את הפוקדור ולתפוס אותו.

תוכן המדריך:

בעוד שמדינות מסוימות יכולות לשחק ב-Pokémon GO, אנחנו בישראל לא יכולים למצוא אותו בחנות האפליקציות. המשחק גרר אחריו גם אסונות, כמו נפילות לתעלות, שבירת רגליים ואפילו מציאת גופות במקומות שבהם היו אמורים להימצא פוקימונים. אם עדיין אתם רוצים להוריד אותו ולקבל הזדמנות לשחק בו אפילו לפני שהוא מגיע לחנות בצורה מסודרת, עברו לדף הבא להוראות מפורטות להורדה.

יחידת המתאבדים- לראשונה תוכלו לחוות סצנה מהסרט ב-VR

יחידת המתאבדים ממשיך להפתיע- לראשונה, בשיתוף של Warner Bros. עם Samsung, נוכל לחוות סצנה מלאה מסרט שנמצא עוד מעט בקולנוע במציאות מדומה (או Virtual Reality), בעזרת צילום מיוחד ב-360 מעלות.

SUICIDE SQUAD

את הסרטון המיוחד צילמו פעלולנים יחד עם קסדה מיוחדת שעליה הוצמדו מצלמות רבות שצילמו ביחד את כל הסביבה של הפעלולנים, תוך כדי שהיא מאפשרת להם לראות כיצד לפעול. את הסצנה המיוחדת ניתן לראות יחד עם משקפי המציאות המדומה של Samsung והטלפון החכם שלהם.

בכירי המפיקים והצוות שאחראי על ביום הפעלולים של הסרט מספרים בהתלהבות על המורכבות ועל פריצת הדרך בשיתוף פעולה זה. סגן הנשיא של ה"אחים וורנר" הסביר את המהלך: "אנחנו מאוד נרגשים לעבוד עם Samsung באופן כה מעמיק ויצירתי. המטרה של שנינו משותפת, להעניק למעריצים מוצר צריכה יוצא דופן ולאפשר להם לקחת חלק בעצמם בעולם וירטואלי לצד הדמויות של "יחידת המתאבדים" באופן הכי מציאותי ומרגש שניתן." מארק מאת'יו, ראש מחלקת השיווק האלקטרוני של Samsung הוסיף "אנחנו מתחברים למעריצים באמצעות העברת סיפור דרך טכנולוגייתמציאות מדומה  פורצת דרך שמאפשרת לסמסונג לחקור כיצד הטכנולוגיה שלנו יכולה לתרום לתרבות המיינסטרים".

הסרטון יהיה זמין החל מה-5.8 בחנות האינטרנט של Samsung VR עם יציאת הסרט כאן בארץ ובארה"ב.

אינטל תשתף פעולה עם חברת LG וחברות נוספות בפיתוח טכנולוגיות ה-5G

 

תערוכת המובייל מהמובילות בעולם MWC שמקתיימת בברצלונה מדי שנה מביאה בשורות טובות בתחום החומרה והתוכנה, הפעם זה מגיע מאינטל ו-LG שמכריזות על שיתוף פעולה בינהם

אינטל הכריזה ביום שני האחרון על שותפויות טכנולוגיות עם כמה מחברות המובייל מהמובילות והגדולות בעולם, בין היתר אינטל תפתח יחד עם LG את טכנולוגיית ה-G5 האלחוטית שתגיע עבור הדור הבא של המכוניות החכמות, כן כן, מכוניות.

בנוסף להכרזה הנ"ל אינטל הכריזה על שיתוף פעולה עם חברת נוקיה השוודית בתחום טכנולוגיית רדיו וסלולר G5, אינטל בין היתר תקיים שיתופי פעולה דומים עם חברת אריקסון, KT ו-SK Telecom. אינטל וחברת הסלולר Verizon עורכות ניסויים בשטח בפתרונות G5 אלחוטיים כדי לבדוק את טווח הגלים וכמובן להמחיש את העבודה של הטכנולוגיה בפועל, הטכנולוגה מסוגלת לתמוך בקיבולת נתונים ומהירויות גבוהות בהרבה מהרשתות הסלולריות שקיימות כיום ( 4-4.5 )

"מיליארדי התקנים חכמים ומחוברים, כמו גם שירותים מותאמים ועתירי נתונים ואפליקציות מבוססות ענן, מעלים את הצורך ברשתות חכמות וחזקות יותר", אמרה איישה אוונס, סגנית נשיא ומנהלת של קבוצת התקשורת וההתקנים של אינטל. "המעבר ל-G5 מאחד את התקשורת והמחשוב ומהווה שינוי יסודי בתעשייה. חייבים להניח כבר עכשיו את היסודות לרשתות ה-G5 העתידיות על מנת לאפשר את החוויות המדהימות של העתיד".

מלבד כל השיתופי פעולה שאינטל הכריזה בכנס MWC האחרון הייתה גם השקה של שורת מוצרים חדשים בתחום פתרונות התקשורת האלחוטית, ישומי רכב המסוגלים להפעיל מאפייני אבטחה מתקדמים כגון חומת אש,  מודמים מתקדמים ועוד.

 

אחד הפתרונות הבולטים לקישוריות LTE לסמרטפונים, טאבלטים ומחשבים אישיים הוא המודם Intel XMM 7480, המאפשר חוויות עתירות מחשוב כגון משחקים מרובי משתתפים ומציאות מדומה, עם קישוריות LTE Advanced חלקה המהירויות שיא להורדה של עד 450 מגה-בייט לשנייה. מודם XMM 7480 תומך ביותר מ-33 רצועות LTE בו זמנית בפריט אחד – יותר מכל מודם LTE, אחר, וכן בצימוד ערוצים  (x4 Carrier Aggregation) בתדרי TDD ו-FDD.

כך נראה אחד המוצרים אותה מפתחת ישראל במרכזי הפיתוח בישראל
כך נראה אחד המוצרים אותה מפתחת ישראל במרכזי הפיתוח בישראל

פתרונות תקשורת המיועדים לאינטרנט של הדברים שנחשפו בתערוכה:

 • מודם Intel XMM 7115  נועד לתמוך בגל ההתקנים והיישומים הראשון שתיצור התעשייה ל-Narrowband IOT.
 • מודם XMM 7315 משלב מודם LTE בקטגוריית M עם מעבד יישומים על גבי שבב, הוא אידיאלי לנקודות קצה המצריכות כיסוי רחב, צריכת חשמל נמוכה ועלות נמוכה.
 • Intel XMM 6255M מספק קישוריות 3G איתנה בסביבות מאתגרות המספק קישוריות למספר עצום של התקנים בלתי מחוברים, על מנת לאפשר מעבר מהיר יותר לרשתות אלחוטיות עתידיות. זהו מודם ה-G3 העצמאי הקטן בעולם – כ-20 אחוזים מהדור הקודם.
 • מודם XMM 7120M LTE אידיאלי ליישומי מכונה למכונה ומספק קישוריות למגוון רחב של תרחישי שימוש ב"אינטרנט של הדברים", לרבות ניטור לצורכי אבטחה, מונים חכמים, מעקב אחר נכסים ומיכון תעשייתי.

Game-On! 2015 – טקס פרסי הגיימינג – סיכום

כנס הגיימינג -Game-On! השנתי התקיים ביום חמישי השבוע ואנחנו מקווים שכולם נהנו וכמובן הגיעו לביתם בביטחה.
הכנו במיוחד עבורכם פוסט קטן כדי לסכם את מה שהבאנו עבורכם השנה!

Game-On!

נתחיל מטקס פרסי הגיימינג עם הזוכים לשנת 2015:
כמו בשנה שעברה, צוות האתר דאג לכם להופעה מיוחד ובה הוצגו כל המשחקים הזוכים לשנה וכמה טעימות מהשנה הבאה.

ואם אתם לא זכיתם להגיע מכל סיבה שהיא, הינה הזוכים:

המשחק עם הגרפיקה הטובה ביותר לשנת 2015:

המשחק עם הסיפור הסוחף ביותר לשנת 2015:

שחקן הקול הטוב ביותר לשנת 2015:

משחק הספורט הטוב ביותר לשנת 2015:

משחק המולטיפלייר הטוב ביותר לשנת 2015:

הסיפור הכי שנוי במחלוקת לשנת 2015:

המשחק המקורי הטוב ביותר לשנת 2015:

משחק האינדי הטוב ביותר לשנת 2015:

משחק ה-PC הטוב ביותר לשנת 2015:

משחק הפלייסטיישן הטוב ביותר לשנת 2015:

משחק האקסבוקס הטוב ביותר לשנת 2015:

משחק המובייל הטוב ביותר לשנת 2015:

המשחק הטוב ביותר לשנת 2015:

המשחק המצופה ביותר לשנת 2016:

היוטיובר הטוב ביותר לשנת 2015:

Top Geek לצערנו לא יכלו להגיע ולכן הם הכינו לכם סרטון קצר:

מיד לאחר סיום הטקס (שאגב נהנו מאוד להעביר אז ספרו לנו בתגובות מה דעתכם עליו), התחלנו לשוטט בכנס, חיפשנו אנשים מעניינים קצת דוכנים, אמרנו שלום וחילקנו הפתעות:

שמחנו מאוד לראות שכולם נהנו, בכנס הרימו דוכנים שמכרו המון דברים שקשורים לגיימינג, גיקים ועוד !
בין הדוכנים: משחקים וקונסולות רטרו של Gaming Land, חולצות מודפסות של הגלקסיה, כריות וכובעים עבודת יד של כריות פנדומים.

חשבתם שנגמר? ממש לא כי במהלך כל הכנס התקיימו טורנירים במגוון משחקים, אך איך אפשר לשחרר את המנצחים בלי פרסים?
בסיום הכנס אספנו את כל המשתתפים חילקנו פרסים למנצחים ואף הגרלנו כמה הפתעות בין כל המשתתפים.כל הפרסים וההפתעות שחולקו הגיעו אליינו מתנת: הד ארצי – היבואן הרשמי, Intel ,ASUS, עמותת IGP ו-Gaming Land.

הד ארצי דאגו לספק לנו מגוון משחקים, המון חולצות וכל מיני דברים שכל אחד היה רוצה, הינה כמה מהזוכים וכמובן הפרסים:

ASUS פינקו בעכבר גיימינג GX850 שבו זכה דור עסיס – תנו לו בכפיים:

IMG_8598

הפרס הגדול היה מחשב סטיק שהגיע אלינו היישר מ-Intel, המחשב הוגרל בין כל משתתפי הכנס, הינה הזוכה המאושר!

IMG_8574

למי שלא שמע ולא יודע, Intel הכינה לכם סרטון מיוחד המסביר קצת על החומרה שלה, תורגם במיוחד בשבילכם 🙂

לסיום, נשאיר אתכם עם עוד תמונות מהכנס, אנחנו מקווים שנהנתם, מתנצלים על בעיות שהתרחשו במהלך הכנס ומבטיחים ששנה הבאה יהיה הרבה יותר גדול, כיף, שמח ומלא פרסים!

תודות:
צוות הכתבים שהופיע בטקס פרסי הגיימינג, על עבודה מסורה, השקעה בהכנה, וכתיבת הטקס.
הד ארצי, על סיפוק מגוון משחקים והפתעות עבור הכנס.
Intel על סיפוק ה-Intel Compute Stick שהוגרל בין כל באי הכנס.
היוטיוברים האדירים שהופיעו איתנו על הבמה: Xpiner, Mrilanman, ו-Mc'Sasson.
וכמובן, תודה לכם! על שתמכתם, הגעתם, צפיתם, נהנתם ושמחתם איתנו!

נתראה שנה הבאה, בכנס Game-On! עם טקס פרסי המשחקים לשנת 2016, וכמובן הרבה הפתעות ופרסים!