בית / ביקורות / Uncharted 4- “פעם אחת אחרונה”- סיקור המשחק

Uncharted 4- “פעם אחת אחרונה”- סיקור המשחק

ניית’ן דרייק חוזר להרפתקה אחת אחרונה, והוא עושה זאת בצורה הטובה ביותר עם המשחק שיכול מאוד להיות המשחק המוצלח ביותר בסדרת Uncharted.
מה אנחנו חשבנו על המשחק? כל המידע בהמשך הסיקור.

Uncharted 4 פותח על ידי Naughty Dog, שאחראית גם למשחק The Last Of Us שזכה להצלחה מסחררת בקונסולת ה-PS3 ואף ה-PS4 לה הוא קיבל חידוש.
אותה החברה פיתחה בנוסף את המשחקים הקודמים בסדרת אנצ’ארטד ואפילו למשחק המקורי בסדרת Crash Bandicoot, שבמהלך המשחק יהיה ניתן לשחק שלב ממנו.
אז לאחר כל המשחקים הללו למדנו דבר אחד- Naughty Dog אף פעם לא תאכזב אותנו, ובגלל זה יכולנו להבין כשהיא דחתה את המשחק כל כך הרבה פעמים וידענו שהסיבה היחידה לזה היא שהמפתחים רצו שהתוצאה הסופית של המשחק תהיה מושלמת.
האם זה היה שווה את זה? האם המשחק הוא באמת מה שכולם ציפו ממנו? בואו נבדוק:

הגרפיקה

הגרפיקה של המשחק היא ככל הנראה הגרפיקה המרשימה ביותר שנראתה בקונסולת ה-PS4, ואולי מכל המשחקים הקיימים כיום.
אין ספק שכאשר תשחקו תוכלו לשים לב לפרטים קטנים רבים בטקסטורות, נופים עוצרי נשימה ודמויות שיגרמו לכם להאמין שאתם בעצם צופים בסרט.
במהלך המשחק שמרתי לעצמי גם תצלומי מסך שיוכלו לגרום לכם להבין כמה הפרטים בגרפיקה של המשחק מרשימים- בגלל שבמילים זה בלתי אפשרי:

שימו לב! תצלומי המסך עלולים להכיל ספוילרים כבדים לעלילה, אם לא סיימתם את המשחק גלגלו למטה.

כפי שניתן לראות מתצלומי המסך, הגרפיקה של המשחק מזכירה מאוד את זאת של המשחק The Last Of Us, ומכילה בתוכה פרטים קטנים כל כך שאם הייתי מנסה להציג את כולם הסיקור לא היה מסתיים לעולם, אז אני אשאיר לכם את ההזדמנות להתפעל מהמראה של המשחק כאשר תשחקו בו.

זוהי בהחלט הפתעה גדולה שהמשחק מצליח להישאר על 1080p ו-30 פריימים לשנייה יציבים למרות האיכות והגרפיקה הכבדה, ובחוויה האישית שלי במשחק לא חוויתי נפילות פריימים לשנייה אפילו פעם אחת, וכך גם עם באגים בטקסטורות או בעיות בסגנון.

המשחקיות

טוב, אז לאחר ששיבחתי כל כך את הגרפיקה הגיע הזמן להתרכז בחלק החשוב ביותר בכל משחק- המשחקיות, ובמשחק הזה היא פשוט מדהימה.
סגנון המשחקיות המוכר לנו מהמשחקים הקודמים חוזר גם לאחד הזה ביחד עם שיפורים קטנים, אך כאלו שיוצרים את כל ההבדל.

שילוב האלמנטים של פארקור, לחימה ואסטרטגיה יגרום לכם, השחקנים, להרגיש מיד בבית ככל שתצטרכו להחליט בשלבים מסוימים האם לשלוף את הנשק ולפתוח באש ישר, לנסות לחסל את האויבים בסתר בעזרת חשיבה ואסטרטגיה או אולי אפילו לנסות להתחמק מהם מבלי שישימו לב.
כל זה ייעשה בעזרת החבר הכי טוב החדש שלכם, ה-Grappling Hook שבאמצעותו תוכלו לזנק ממקום למקום במהירות ואפילו להפתיע את האויבים שלכם ממתקפת פתע מלמעלה שתחסל אותם לפני שיוכלו להבין מה קרה.

Uncharted 4

אז כמו שכבר הזכרתי, הפרטים הקטנים במשחקיות מוסיפים המון לחוויה, ודוגמה אחת לכך ראינו כבר בסרטון משחקיות ששוחרר באירוע E3 שבו הוצג המשחק, ובו ניתן לראות שבאקדח בו השתמש השחקן נגמרו הכדורים וכאשר הוא ביצע מתקפה מלמעלה על אחד מהאויבים- דרייק לקח לו את הנשק מיד לאחר מכן, מה שהראה לנו כבר אז שמפתחי המשחק השקיעו בו עד הסוף וגרם למעריצים ושחקנים רבים ציפייה גבוהה יותר לשחרורו.
כמובן שזוהי רק פרט אחד מתוך עשרות ולא נכנס לדוגמאות יותר מדי, אך מי ששיחק במשחק יוכל להעיד ולספר לכם על החופש לבחור את הצעד הבא שלכם שהמשחק מעניק לשחקנים, ואף פעם לא תרגישו שהמשחק מכוון אתכם לכיוון אחד ומפרט לכם את המהלך הבא שלכם, וזהו כנראה החלק שעושה את ההבדל הגדול ביותר משאר המשחקים בסדרה.

גם לאחר שתסיימו את המשחק בפעם הראשונה עדיין תהיה לכם סיבה להמשיך לשחק בזכות קטגוריית ה-Bonuses שבה יחכו לכם אפשרויות מיוחדות שתוכלו להשיג בעזרת הנקודות שתשיגו ככל שתשחקו יותר, בין האפשרויות תוכלו למצוא כאלו שישנו את המראה של המשחק בדרכים שונות, בין אם זה אפקט ה-Thief Vision שיסמן את השחקן שלכם, הדמויות הידידותיות ונשקים בצבע כחול ואויבים בצבע אדום, מה שיכול להיות מאוד שימושי- או אפקט שייתן למשחק מראה של 8Bit, מה שלא ממש שימושי אך נחמד לאוהבי משחקי 8Bit.
האפקטים הם רק חלק מהאפשרויות שתוכלו להשתמש בהן ויש גם את האחת שאני מוצא הכי שימושית- Infinite Ammo שאין צורך להסביר מה היא עושה.
קטגוריית ה-Bonuses תבטיח לכם שעות של הנאה במצב הסטורי של המשחק ותמיד כיף לנסות כל דבר בה.

לעומת כל הדברים הללו שהופכים את המשחק לאחד הכיפים שתשחקו בחייכם- יש לו גם חסרונות, ה-AI לפעמים פועל בצורה לא הגיונית, וברגע שאויב יזרוק עליכם רימון- הוא תמיד, אבל תמיד יבצע זריקה מדויקת ולעולם לא יפספס, מה שיגרום לכם לעבור ממחסה למחסה כל כמה שניות בקרב מה שיכול לעצבן מאוד בנקודות מסוימות.
עוד דבר שמאוד הפריע לי במשחק אלו נקודות ה-Checkpoints שמדי פעם יגרמו לכם להתחיל את כל השלב מההתחלה.
בנוסף להכל, במשחק (לעומת שאר משחקי הסדרה) יש מעט פזלים וברוב המשחק תתרכזו בקרבות.
ישנם עוד בעיות קטנות שהפריעו לי במהלך המשחק, ואך למרות שאי אפשר לומר שהם לא קיימים, הם גם לא קריטיים במיוחד.

יהיו שחקנים שלא יסכימו איתי ויהיו גם הרבה כאלה שכן, אך לדעתי זהו המשחק המוצלח ביותר בסדרה המצוינת הזו.

וכעת, בואו ניגש אל מצב המרובה-משתתפים.
מצב המרובה-משתתפים של המשחק רץ על 60 פריימים לשנייה ורזולוציית 900p (בניגוד למצב השחקן-יחיד) ולא מחדש הרבה ממשחקים אחרים במשחקיות שלו, אך כן יש בו חידושים שנותנים לו תחושה יותר חיה וחופשית בקרבות.
לדוגמה, ה-Grappling Hook מגיע גם למצב מרובה-המשתתפים ונותן לשחקנים אפשרות לקפץ במהירות בין אזורים שונים במפה וכמו במצב הסטורי אפשר גם להשתמש במתקפה מהאוויר.
בנוסף לכך, תהיה לכם אפשרות להשתמש בנקודות שתצברו במשחק בכדי לזמן בוט (או שומר ראש, אם תרצו) שיתקוף את השחקנים מהקבוצה השנייה ויוכל להגן עליכם ועל קבוצתכם במקרה ונכנסתם אל מצב בו לא נשארו לכם הרבה חיים ותצטרכו להתחבא לכמה שניות.
תוכלו לזמן גם פסל שישגר סוג של אנרגיה שתתפוצץ על אויבים שנמצאים בסביבתו.
בנקודות תוכלו גם להשתמש בכדי לקבל נשק מיוחד לבחירתכם, בין אם זה RPG, SHOTGUN או כל נשק מוזהב אחר שבעזרתו תוכלו להפיל את שחקני הקבוצה הנגדית כמו זבובים, וזה לא נגמר פה- יש עוד הרבה מאוד דברים שתוכלו להשתמש בנקודות בשבילם.
ישנם סוגים שונים של נקודות במצב מרובה-המשתתפים של המשחק ובאחד מהם תוכלו להשתמש בכדי לפתוח תיבות שיתנו לכם דברים מקטגוריות שונות, יש תיבות שיביאו לכם Taunts מצחיקים שתוכלו להשתמש בהם בזמן משחק, ויש תיבות שיביאו לכם מראות שונים לדמויות וכך הלאה…

מלבד המשחק עצמו שתוכלו להשיג ממנו את הנקודות הללו, ישנה גם את האפליקציה Uncharted: Fortune Hunter שתוכלו להרוויח בה נקודות ובונוסים שונים אחרים, ואת כל זה תעשו בעזרת פתירת פזלים מאתגרים וכיפים.

אך למרות כל החידושים הללו נשארו גם הרבה דברים שימנעו מכם להרגיש שאתם משחקים במשחק יריות חדיש ושונה, והמשחק נשאר על אותו עיקרון כמו רוב משחקי היריות כיום- בחר לך Loadout מהרשימה או עצב לך אחד משלך, ושחק באחד ממצבי המשחק שגם הם לא חדישים או מקוריים.
מצב מרובה-המשתתפים של המשחק יכול להיות הכיף ביותר שקיים או אחד ממוצע, תלוי את מי תשאלו.
אך אם אתם שואלים אותי- אני לא מוצא הרבה דברים מיוחדים בו, אך הוא עדיין נחמד לזמן מסוים עד שהוא נמאס מכיוון שאין משהו שבאמת יגרום לכם לרצות להמשיך לשחק חוץ מלעלות רמות.

העלילה

אז עברנו כבר על המראה היפהפה של המשחק, המשחקיות המהנה במיוחד שלו ומצב מרובה-המשתתפים, ועכשיו הגיע הזמן לדבר על עוד חלק בסדרה שתמיד היה כל כך מוצלח- העלילה.
לאחר שכולנו האמנו שניית’ן דרייק סיים עם חיי חיפוש האוצרות, אחיו שהתגלה כחי לאחר שנורה בכלא מול העיניים של ניית’ן, פוגש את אחיו ומספר לו שהאדם שעזר בשחרורו מהכלא דורש ממנו סכום מסוים של כסף בזמן של 3 חודשים, האחים דרייק מחפשים אחר האוצר של הפיראט הנרי אוורי בכדי להשיג את הכסף בזמן, ובכדי לא לספר לכם יותר ממה שצריך ולתת לכם ספוילרים, נעצור את ההסבר פה.
ההרפתקה הזו היא ככל הנראה המלהיבה ביותר של ניית’ן דרייק וגם האחרונה שלו, ובמהלכה רוב הדמויות המוכרות והאהובות עליכם יופיעו באיזו שהיא דרך.
העלילה של המשחק עמוסת מתח ואקשן שלא ישאירו אתכם משועממים לרגע אחד, ואני יכול להבטיח לכם שברגע שתתחילו את המשחק תישאבו אל תוך העלילה ותהיו מרותקים למסך.

לסיכום, אנצ’ארטד 4 הוא המשחק האהוב עליי בסדרה ובין אחד המשחקים המהנים ביותר ששיחקתי אי פעם, ואם יש ברשותכם קונסולת PS4 זהו משחק חובה בשבילכם.

למשחק שוחררו שתי גרסאות אספנות, בראשונה, Special Edition תקבלו קופסת ברזל של המשחק, Artbook וקופסה נוספת שתכיל בתוכה את הכל, בשנייה תקבלו את אותם הדברים ופסלון של ניית’ן בנוסף.
שתי גרסאות האספנות יכילו מספר תוספים נחמדים למולטיפלייר.

UNCHARTED 4 SPECIAL EDITION.
המשחק זמין כעת לקונסולת ה-PS4 וחובה לכל בעל הקונסולה.

Uncharted 4 - ציון סופי

גרפיקה - 10
משחקיות - 9.5
עלילה - 9

9.5

מאסטרפיס

Uncharted 4 הוא אחד המשחקים הכיפיים ביותר שתשחקו בחייכם, אך הוא לא מושלם.

User Rating: 3.96 ( 7 votes)

אודות רובי מטוסביץ'

Avatar

2 תגובות

 1. Avatar

  אתר pcgalaxy בחיים לא שיחקתי uncharted ואם אני יקנה ישר uncharted 4 אז אני לא יבין את העלילה?

  • שלום אדיר,
   עדיף שתשחק במשחקים הקודמים בסדרה, גם בשביל העלילה וגם בשביל הכיף שבמשחקים.
   אך אם לא אפשרי עבורך, אני ממליץ לך לקרוא סיכומים לעלילת המשחק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *