בית / ביקורות / אחים לקרב – The Walking Dead: A New Frontier – סיקור הפרק השלישי

אחים לקרב – The Walking Dead: A New Frontier – סיקור הפרק השלישי

סיקור הפרק “Above The Law”

לאחר שני פרקים ראשונים ומוצלחים שיצאו בו זמנית, אותם סיקר כתבנו דניאל על המחשב האישי שלו, מגיע הפרק השלישי של המשחק האפיסודי של חברת Telltale – וסיקור על ה-PlayStation 4. עוד פרק עם גרפיקה יחודית, דיבוב מצוין, דמויות מציאותיות וסיפור מותח שמחבר לנו כמה חוטים פרומים מהפרקים הקודמים.

למי שלא הספיק להכיר, The Walking Dead: A New Frontier הוא משחק הרפתקאות אפיסודי (מחולק לפרקים) שמבוסס על סדרת ספרי הקומיקס של Robert Kirkman, ומפותח על ידי חברת Telltale Games. זה הוא המשחק השלישי שהוציאה החברה על הקומיקס, וגם הוא מחולק ל-5 פרקים שיוצאים כל אחד בהפרש של כשלושה חודשים.

הפרק השני של המשחק, הסתיים כשהגענו עם הדמויות Tripp, Gabe,Kate ו-Jesus לשערי הברזל הענקיים של Richmond. בשער פגשנו את אותם האנשים שזה עתה נלחמנו נגדם בקרב על Prescott, ובאמבוש על מגרש הגרוטאות שבו נהרגה Mariana. אבל לא רק את האנשים האלה פגשנו, אלא גם את David. אחיו העצבני של Javier, ש-Kate הייתה בטוחה שכבר מת מזמן ולכן פיתחה יחסים רומנטיים עם Javier (מה שאני בטוח שישפיע בעתיד על היחס בין David ל-Javier).

בפרק השלישי מתחילים להתחבר הסיפורים והבעיות שראינו בזוג הפרקים הראשונים של המשחק. אנחנו מגלים מה עלה בגורלן של דמויות במשחק, אנחנו נחשפים לסיפור של David ומיטלטלים בין חשדנות וכעס לאמונה ואחווה עם האח שלא ראינו כבר שנים. היחסים בין Kate ל-Javier מעט מתערערים, ו-David עדיין לא מודע לקשר הרומנטי שהיה ביניהם. הפרק גם מציג את The New Frontier, החבורה המפחידה מכולן שעליה שמענו סיפורים רבים. אנחנו מגלים שלא הכל כמו שהוא נראה, ושהרבה אנשים מסתירים יותר מדי דברים.

The Walking Dead A New Frontier

 

אזהרה! מכאן ואילך יהיו ספויילרים לפרק

לדעתי, הדבר הגדול ביותר שקרה לי בפרק השלישי – הוא החיבור עם הדמויות. המשחק השלישי ניתק אותנו מהסיפורים הקודמים, וכל הדמויות שמופיעות בו (חוץ מ-Clementine) הן חדשות לחלוטין. בפרקים הראשונים פחות התחברתי אל הדמויות, אך בפרק השלישי הרגשתי שממש אכפת לי מהם. רציתי ש-Tripp יזכה לפגוש את Eleanor; היה אכפת לי מ-David, שהעיר שעליה שלט נלקחת ממנו; מ-Kate, שפחדה לחיות לצד David; או מכל דמות אחרת שהופיעה בפרק.

דבר נוסף שגילינו בפרק, אחרי שלושה חודשי ציפייה, זה מי אלה The New Frontier. בפרק הקודם, הם היו אלה שרצחו את Mariana והשמידו את Prescott. בפרק הנוכחי אנחנו מגלים שלא כולם ב-Richmond (מקום מושבם של The New Frontier) מודעים לבזיזות ולמעשי הרצח האלה. David טוען שהוא לא היה מודע אליהם כלל, Joan טוענת את אותו הדבר, אך Max מאשים את David ו-Badger מאשים את Joan – והכל מסתבך לקונספירציה אחת גדולה על מי לעזאזל מנהל את המקום הזה?

The Walking Dead A New Frontier

החלטות ובחירות

כמו בכל פרק טוב של Telltale, גם כאן העיקר הוא ההחלטות שאנחנו מבצעים לאורכו. כמה הן משפיעות על הסיפור, כמה הן קשות קשות לבחירה וכמה אנשים חשבו כמוני ובחרו את אותה ההחלטה? בפרק השלישי ההחלטות הקריטית היו:

  • לכבד את David ולא להתפרץ באסיפה ולהאשים אותם ברצח של Mariana (או כן להתפרץ)
  • להציל את AJ על ידי גניבה של הזריקה האחרונה או לשמור נאמנות לקבוצה ולא לגנוב
  • לבחור איך Bedger ימות (ריסוק הגולגולת, הריגה מהירה, לתת לו להפוך ל-Walker או לתת למישהו אחר להרוג אותן)
  • להרוג את Max או להביא אותו לעימות עם Joan ב-Richmond
  • לתמוך ב-David ולהיפגש איתו בבית, או לתמוך ב-Kate ולברוח איתה ועם Gabe מ-Richmond

מרבית ההחלטות בפרק לא היו כל כך קריטיות. להזריק ל-AJ את הזריקה? מה זה משנה? הסיפור כולו התרחש בפלאשבק לעבר. לבחור איך Bedger ימות? הוא בכל מקרה ימות בצורה כלשהי. ההחלטות הקשות באמת, היו אלה שהשפיעו על היחסים בין המשפחה והקבוצה. החשד והביטחון ב-David השתנה לאורך הפרק, והושפע מסיפורי זוועה של אחרים על מעשים של David ומהאכפתיות של David כלפינו ומאהבה של Gabe אליו. ההחלטות שבהן הייתי צריך לחבור בין David ל-Kate או בין David ל-Clementine לדוגמה, היו ההחלטות הקשות ביותר.

The Walking Dead A New Frontier

בשורה התחתונה

הפרק השלישי של The Walking Dead: A New Frontier התחיל בצורה מעט איטית עם פלאשבק ארוך לעבר, ועם דיבורים משעממים שלא תרמו למתח. אך בהמשך הפרק זכינו לקרבות עקובים מדם, עם זומבים ועם נקמה באנשים שכל כך כיף להרוג, וגם לסוף מותח במיוחד עם יריות ומסך שחור שרק משאיר טעם לעוד.

The Walking Dead: A New Frontier - סיקור הפרק Above The Law

ציון סופי - 8.8

8.8

מצוין

בעיות גרפיות וקריסה של המשחק לא מפריעות מספיק בשביל להנות מהמתח והעלילה המצוינת של הפרק השלישי של The Walking Dead: A New Frontier. הבעיה האמיתית היחידה, היא מתי נזכה לשחק בפרק הרביעי?

User Rating: Be the first one !

אודות שחר פנקס

שחר פנקס
בן 16, תלמיד לביולוגיה ומדעי המחשב, מתגורר בתל מונד, חובב מושבע של משחקים, קולנוע וכל שטות קטנה שקשורה אליהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *