בית / חדשות / מתוכנן סרט המשך לסרט הפנטזיה הקלאסי “המבוך”

מתוכנן סרט המשך לסרט הפנטזיה הקלאסי “המבוך”

סרט המשך לסרט הפנטזיה האהוב משנת 1986 “המבוך” כעת בשלבי פיתוח.

אחד מסרטי הפנטזיה הבלתי נשכחים של ילדותינו הוא “המבוך”, הסרט בכיכובו של דייוויד בואי המנוח ופרי דמיונו של ג’ים הנסון האגדי נחשב לאחד הסרטים הכי אהובים בכל הזמנים (למרות הכנסותיו הנמוכות בזמן יציאתו) והרעיון של סרט המשך נראה כבלתי אפשרי ועבור רבים חילול קודש, בעיקר בעקבות מותו של הזמר הבריטי האגדי דייוויד בואי ששיחק את הנבל, מלך הגובלינים ג’ראת’, בשנה שעברה ומותו של ג’ים הנסון הגאון כארבע שנים אחרי יציאת הסרט. כעת נראה שסרט ההמשך שכבר בדיבורים מספר שנים מתחיל להקים את צוות ההפקה.

הסרט בכיכובה של זוכת פרס האוסקר ג’ניפר קונלי בצעירותה סיפר על ההרפתקה של נערה שמנסה להחזיר את אחיה התינוק מידיו של מלך הגובלינים בזמן שהיא מפלסת את דרכה בממלכה מסוכנת שמעלה ביצורים וטיפוסים יוצאי דופן ובלתי נשכחים. הסרט אולי לא זכה לתשומת הלב וחיבת המבקרים, ואפילו לא הצליח להחזיר אפילו חצי מהתקציב שלו בקופות הקולנוע, אבל נהפך מאז לאחד מסרטי הקאלט הכי אהובים בכל הזמנים יחד עם סרטי פנטזיה אחרים כמו “הנסיכה הקסומה” ו-“צרות גדולות בצ’יינה טאון” שיצאו באותה התקופה.

דיבורים על סרט המשך החלו לפני שלוש שנים ומאז רצו בעיקר שמועות על מי ייקח פיקוד על סרט ההמשך ליצירתו של הנסון ועל התסריט המתוכנן. כעת נראה ש-Tristar גייסו את במאי סרט האימה Don’t Breathe, הבמאי Fede Alvarez, לעבוד על התסריט שכתב יחד עם Jay Basu (שעובד על תסריט העיבוד למשחק Metal Gear Solid) עבור סרט ההמשך. בזמן הפקת סרט ההמשך לגרסה האמריקאית של “נערה עם קעקוע דרקון”, Alvarez ניצל את ההזדמנות לדבר על הפרויקט הבא שייקח בו חלק.

“המבוך” הוא אחד הסרטים החשובים מהילדות שלי שגרמו לי להתאהב בתעשיית הסרטים. אני כל כך נרגש  להרחיב את היקום המרתק של ג’ים הנסון ולקחת דור חדש של חובבי קולנוע חזרה אל תוך המבוך.

תגובתו של Alvarez לקוחה מהלינק הבא.

למרות שהידיעה ש-Alvarez גדל על הסרט בהחלט מעוררת בטחון שיתייחס בכבוד לסרט המקורי, אבל ישנם סרטים שפשוט צריך לעזוב, שהם חסרי גיל איך שהם ולא זקוקים לסרט המשך, סרטים כמו “הבן של המסכה” ו-“היום השלישי התחדשות” הראו זאת, ואין לי צל של ספק של סרט ההמשך ל”המבוך” יראה זאת כאשר יחזיר את כל היצורים בהם התאהבנו בילדותנו באמצעות גרפיקה ממוחשבת.

אודות קובי רוזנטל

Avatar
שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *