בית / חדשות / האנליסט דמיאן ת’ונג מנבא: PlayStation 5 בשנה הבאה
sony-playstation-4-pro
sony-playstation-4-pro

האנליסט דמיאן ת’ונג מנבא: PlayStation 5 בשנה הבאה

האם אנחנו הולכים לראות את סופה של ה-PlayStaion  4 כבר בשנה הבאה? לדברי האנליסט שחזה את ה-Ps4 Slim וה-PlayStaion 4 Pro, התשובה היא כן

אומרים שנבואה ניתנה לשוטים, אבל זה לא תקף לאנליסטים שהעבודה שלהם היא להסתכל על השוק, ולעל התהליכים שעוברים על החברות, ולהבין מה הצעדים הבאים שלהם (או לפחות מה ראוי שיעשו). אנליסטים גרועים לא חסר אבל כששומעים משהו מאנליסט שכבר הוכיח את עצמו, דברים נראים אחרת לחלוטין. זה בדיוק המקרה עם האנליסט דמיאן ת’ונג שחזה את ה-PS4 Slim (שבואו ונודה על האמת לא מדובר בנבואה מרשימה עד כדי כך) ואת ה-PS4 Pro (שזה כבר הישג מרשים). באינסטינקט הראשוני שלי, נראה כמו קפיצה לא קטנה, בכל זאת ה-PlayStaion 4 איננה זקנה וגרסת ה-Pro שלה, שכל מטרתה היא להאריך את מעגל החיים של הקונסולה (כמו הקינקט בדור הקודם). אז למה אנליסט מוערך חושב שבעוד שנה וחצי נוכל לקנות את הדור הבא של המותג? אז זהו, שיש כמה סיבות.

Playstation 4 שולט בשוק האירופאי

דבר ראשון, מייצרי הקונסולות מתמודדים כבר עכשיו עם קיצור מעגל החיים של קונסולות. אביזרים שמחקים את הצלחת ה-Wii בדור הקודם, גרסאות משופרות עם כוח עיבוד מוגבר כיום אבל כל זה לא מבטל את הקושי להתמודד עם שוק המחשבים האישיים. זה נראה מוזר היום אבל קונסולות היו פעם הרבה יותר חזקות מהמחשבים האישיים. ה-PS2 יצאה לשוק כמפלצת טכנולוגית שלקראת סוף מעגל החיים שלה המחשבים כפר עקפו אותה. הדור הבא כבר התחיל קצת יותר חלש מהמחשבים באותה תקופה אבל עדיין – PS3 הייתה מכונה חזקה וזולה יחסית עבור כוח העיבוד שלה. בחיל האוויר האמריקאי אפילו השתמשו בכמויות של הקונסולה על מנת להפעיל מחשבי-על (כן, עדיין יש דברים כאלה). שנתיים אחרי ההשקה של הדור השלישי של הקונסולה המחשבים כבר עקפו אותה בסיבוב ואילולא החברות היו משקיעות כל כך מעט בפורטים של המשחקים עבור המחשבים האישיים לא הייתה בכלל תחרות על איזה מכשיר כדאי לשחק במשחקים חדשים כדוגמת COD ועוד מותגים שיוצאים על כל מכשיר אפשרי. ה-PlayStaion 4 ברגע השקתה הייתה בפיגור משמעותי אחרי המחשבים האישיים הממוצעים וגם השדרוג שלה לא שינה את העובדה הזו. יכול מאוד להיות שלא מדובר ב-PlayStaion 5 ממש אלא רק בגלגול חדש של המותג (משירות משחקים מבוסס ענן ועד אפשרות לשחק משחקי PS על המחשב האישיים) אבל בניגוד ל-Switch, ה-PlayStaion וה-Xbox מתחרות במחשבים האישיים והיתרון היחידי שלהן הוא תג המחיר הזול יחסית. אם דבריו של ת’ונג הם נכונים אנחנו צפויים לשמוע על הכרזה ושמועות כבר לקראת סוף השנה הנוכחית ויש אפילו סיכוי קטן להכרזה מעורפלת בתערוכת E3.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *