בית / ביקורות / Quake Champions – הרשמים מהבטא הסגורה השנייה

Quake Champions – הרשמים מהבטא הסגורה השנייה

הבטא הסגורה השנייה של Quake Champions בדיוק נסגרה לפני כמה ימים, והגיע הזמן לספר לכם הקוראים על החוויה שלי מתוך הבטא של אולי משחק ה-FPS שאני הכי מצפה לו השנה

קודם כל, נתחיל בתיאור של המשחק עצמו. Quake Champions הוא המשחק הבא בסדרת המשחקים המוכרת שהתחילה בשנות ה-90, והוא יהיה המשחק הראשי הראשון בסדרה מאז Quake 4, ששוחרר בשנת 2005 – לפני כ-12 שנים. המשחק הזה נבנה במיוחד עבור המחשב האישי, כפי שפיט היינס ציין: “אין קונסולה שתומכת בחזון של המשחק הזה. אנחנו לא יודעים איך הקונסולות העתידיות יהיו, אבל זה משחק מחשב עד סוף יכולותיו – ניצול של קצב ריענון של 120 הרץ, וללא הגבלת קצב פריימים בשנייה”. עכשיו שקיבלנו מעט מידע על המשחק, הגיע הזמן לראות קצת את ההתרשמות האישית שלי מהבטא.

לתאר לכם ב-3 מילים את החוויה האישית שלי מ-Quake Champions? אוחח איזה כיף.

נתחיל מהדבר שמשנה לי הכי פחות – הגרפיקה. המשחק בנוי על מנוע מיוחד, שהוא התוצר של שילוב המנוע id Tech 6 והמנוע של Saber Tech. המנוע עצמו גורם לגרפיקה להיראות מצוין ובאופן מסוים גם דומה לגרפיקה שניתן למצוא ב-Doom החדש, אבל את השוני של המנוע הזה אפשר לראות במשחקיות עצמה. המשחק הוא משחק של Quake לכל דבר – הוא מהנה, יש לנו את אותם נשקים קלאסיים כמו ה-Railgun הידוע לשמצה, והוא עם אותה מהירות אהובה. המשחקיות שלו מהירה יותר בקצב שלה הודות לאותו מנוע מיוחד, וזה מה שגורם לו להיות שונה מ-Doom.

במשחק יש לכם דמויות שונות, כשלכל דמות יש תכונות שונות – יכול להיות שאיזו דמות תהיה מהירה יותר, או עם יותר Health Points וכדומה. לכל דמות יש יכולת פאסיבית (שאותה אתם לא צריכים להפעיל והיא פועלת תמיד), כמו היכולת לקפוץ אל קיר ואחרי זה לקפוץ ממנו בחזרה לאוויר (היכולת של Nyx), ויכולת אקטיבית, אותה תצטרכו להפעיל, ויש לה “זמן התאוששות” (Cool down) שתצטרכו לחכות בו עד שתוכלו להשתמש בה שוב. דוגמה ליכולת כזו היא היכולת של Visor, שאיתה אתם יכולים לראות דרך קירות. כן, אתם יכולים לראות דרך קירות (וכל מיני אנשים שלא מבינים במשחק יקראו לכם רמאים). לדעתי, רעיון היכולות הוא רעיון די מגניב, כי הוא מוסיף עוד קצת מלח ופלפל אל המשחקיות המעולה של Quake.

כמו כן, יש לכם במשחק Loot Boxes שתקבלו בכל רמה שתעלו (בדומה ל-Overwatch), אבל יש לכם 3 סוגים של Loot Boxes: יש לכם את ה-Backpack שהוא הבסיסי והנפוץ ביותר, יש לכם עוד Loot Box שהוא קצת פחות נפוץ, ויש לכם את ה-Reliquary שהוא ה-Loot Box הכי פחות נפוץ, ובהתאם לכך תקבלו ממנו את הפריטים הכי נדירים שיש. החיבור לשרתים האירופאיים היה מצוין, ולא חוויתי בו שום בעיה כלל.

בסך הכל, Quake Champions נראה כמשחק די מהנה, והוא בנוי בצורה מאוד טובה בשביל בטא סגורה. אי לכך, אני מחזיק את האצבעות שלי בשביל שהמשחק עצמו גם יהיה טוב, ושלא יאכזב את ההייפ ששורר סביבו.

אודות רפאל יקותיאל

רפאל יקותיאל
רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *