בית / חדשות / Philips משיקה את המסך הירוק בעולם

Philips משיקה את המסך הירוק בעולם

חברת Philips משיקה את מסך התצוגה הירוק ביותר בעולם.

מדובר במסך הנותן תמיכה ב-Full HD של חברת Philips. זה הוא מסך בגודל של 24 אינץ’ (מה שמסתמן כאמת המידה הלא רישמית של המסכים הירוקים) מדגם 241B7QGJ. המסך הינו חסכוני בחשמל, ומה שעוד יותר ישמח אתכם זה שהאריזה בה הוא מגיע עשויה מחומר מתכלה וידידותית גם היא לסביבה.

אז מה הופך אותו למסך החסכוני בעולם?

מסך ה-241B7QGJ עוצב במיוחד ככה שצריכתו שלו תשפיע כמה שפחות על איכות הסביבה. הוא מורכב מחומר קל משקל העשוי מ-85% פלסטיק ממוחזר וכמובן שהוא מגיע עם תקן TCO Certified Edge. מה שעוד נחמד לדעת זה שהוא אינו עשוי מחומרים מסוכנים כמו עופרת, כספית, הלוגן ו-PVC/BFR. אם אי פעם תחליטו שאינכם רוצים עוד את המסך המדהים הזה, תדעו שכל המרכיבים ממנו הוא עשוי, שלדת המתכת וחלקי הפלסטיק שבו, כולם ניתנים ב-100% למיחזור.

אבל כמובן שזו לא הסיבה היחידה מדוע המסך הזה הוא כל כך ירוק. הוא תומך בגישץ כלכלה מחזורית, באותה עת הוא מסייע להפחית צריכת משאבים גלובלית ואת הפליטות האפשריות בכל הקשור לתחבורה ושינוע. זו הסיבה לכך ש-GREEN ELECTRONICS COUNCIL (המועצה לאלקטרוניקה ירוקה המפקחת על התקן הירוק EPEAT – עמותה שמטרתה להפוך את כל מוצרי המחשוב בעולם לירוקים) העניקה למסך את תעודת ה-ecolabel EPEAT. מה שמעיד על העובדה שהמסך הוא בעל עיצוב וביצועים ידידותיים לסביבה.

למה כל אחד מאיתנו צריך לשאוף למסך שכזה?

המסך הירוק הזה לא רק שמסייע לסביבה, הוא למעשה עובד עבורינו וזאת מבלי שנצטרך לוותר על איכות. רזולוציית ה-Full HD ופאנל ה-IPS יוצרים יחדיו תמונה חדה ובהירה במיוחד, שאותה ניתן לראות כמעט מכל זווית. המסגרת הדקה של המסך מאפשרת לנו להצמיד אותו למסך נוסף, ולקבל צפייה חלקה ללא כל מאמץ. אפשרויות התצוגה SmartContrast, SmartImage וה-SmartResponse מבטיחים איכות גבוהה בתמונות והן בוידאו. מסך ה-241B7QGJ מצויד בפתרונות יעילים לטובת נוחות המשתמש, על מנת שלא נתעייף מישיבה מרובה מול המסך. אותן פתרונות הם נטרול בהיקות, סף השתקפות נמוך, מצב LowBlue וטכנולוגיית Flicker-free, עבור נראות טובה יותר של התוכן. זאת בנוסף לבסיס המתכוונן באופן מלא ומתלה VESA, המאפשר לנו לבחור את מיקום עמדת המסך בהתאם להעדפות שלנו.

יעילות בצריכת החשמל כבר אמרנו?

מי מאיתנו לא חולם שכל הבית שלו יהיה מאובזר במכשירי חשמל המפחיתים את צריכת החשמל? ובכן צריך להתחיל ממשהו, והמסך החדש של חברת Philips בהחלט מצטיין בכך. הוא מצויד במגוון רחב של טכנולוגיות ממוקדות בחיסכון, מה שמביא אותו להפחתה משמעותית בצריכת החשמל. בין הטכנלוגיות ניתן למצוא את ה-PowerSensor. מדובר בחיישן המבחין בהיעדרותו של המשתמש, באמצעות אותות אינפרא אדום (שאינן מזיקות). בהתאם לכך ברגע העידרנו מהמסך, הן מפחיתות את בהירות המסך באופן אוטומטי. מה שמוביל לחיסכון של עד 80% מהצריכה שלו. המסך מגיע יחד עם תאורת מסך אחורית חדישה וחסכונית לצורך בהירות אופטימלית, בעלת כמות צריכה מינימלית. טכנולוגית ה-LightSensor מודדת את תאורת הסביבה ומווסתת את בהירות המסך בהתאם אליה. במסך קיים גם כפתור בשם Zero Power, ותפקידו לנטרל את צריכת החשמל הסמויה שבדרך כלל מוצגת במסכי מחשב רגילים.

אם אנחנו מדברים במספרים, צריכת החשמל שלו עומדת על 11 וואט, הנמדדה על ידי EnergyStar 7.0 ו-A++. אלו שני אירגונים בהם מסך ה-241B7QGJ עומד בתקן הירוק שלהם.

אז מי מכם שיהיה מעוניין לרכוש את פעיל איכות הסביבה הזה, מחירו עומד על 229 אירו, אבל לצערנו עוד לא זמין בארץ.

אודות בר מקלר

Avatar
בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרא לכם את הצורה במשחק מכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *