בית / ביקורות / ביקורת: AOMEI Backupper Professional

ביקורת: AOMEI Backupper Professional

AOMEI הינה חברת שירותי גיבוי נתונים עבור מגוון רחב של צרכנים פרטיים, עסקיים ואף חברות. אני קבלתי לסיקור את ה-AOMEI Backupper Pro –  הגרסה המקיפה והמתקדמת ביותר של תוכנת הגיבוי ושכפול המערכות לצרכן הפרטי.

ה-AOMEI Backupper Pro מאפשרת פתרון כולל עבור גיבוי והגנת מידע חשוב, פתרון בעת משבר ותקלה למחשבים וניידים. היא מאפשרת גיבויים אוטומטיים, מלאים, חלקיים ואף נבנים (incremental). פונקציה רצויה נוספת שנתמכת גם היא הינה סנכרון בזמן אמת של נתונים עם אחסון חיצוני ואף אחסון ברשת. בנוסף, השימוש הכי טרנדי כיום בתוכנות גיבוי הינה היכולת לשכפל את המערכת בין כוננים לשם שדרוג המחשב והמערכת. כך גם ה-AOMEI Backupper מאפשרת שכפול של HDD ל-SSD, גם HDD ל-HDD ואף SSD ל-SSD. באותה צורה גם נתמכת האופציה המאוד מבוקשת לביצוע “הגירה” של המערכת הפעלה לכונן הרצוי. וכל זה במספר צעדים פשוטים מאוד. אפשרויות מתקדמות יותר כמו יצירת קבצי התקנה של מערכת ההפעלה עבור מחשבים נקיים גם קיימת לשלל מערכות הפעלה.

ההתקנה עצמה פשוטה ביותר, נמשכת מספר דקות מועטות ואין צורך בנבירה בתפריטים מסובכים או סימון אפשרויות מסובכות. כל אחד יכול מסוגל להתקין אותה ללא בעיה. מבחינת ממשק משתמש, התוכנה עצמה פשוטה אבל נוחה. אין לה את הממשק הכי נוצץ ובעל הכי הרבה אנימציות כמו תוכנות אחרות בשוק. אך זה דווקא יתרון משמעותי שלה כשם שממשק המשתמש החמוד ופשוט הזה מאשר גישה מיידית והבנה מהירה היכן כל דבר נמצא ולהיכן לגשת במידת הצורך. ניתן להרגיש כי הממשק נבנה במטרה לספק נוחות שימוש וקלות לעומת עיצוב מרשים.

את התוכנה קבלתי לסקר בדיוק בזמן שהתעורר הצורך להחליף את הכונן של מערכת ההפעלה שלי לכונן SSD מהיר יותר. ונתקלתי בקושי מהותי לשכפל בצורה טובה את הכונן הקיים. תוכנות גיבוי ושכפול קיימות ואף כאלו שהשתמשתי בהן בעבר פשוט לא הצליחו לשכפל בצורה כזאת שמערכת ההפעלה תעלה בצורה תקינה לאחר השכפול. ואז קבלתי לנסות את ה-AOMEI Backupper Pro. המערכת שלי בה בדקתי את התוכנה הינה שכפול מלא של מערכת מ-SSD NVME של Samsung מדגם SM961 בנפח 256GB אל Samsung 970 Pro 1Tb NVME. את ה-970 חברתי בעזרת מתאם חיצוני בחיבור Thunderbolt. כך בעצם יכולתי לוודא שהחיבור החיצוני עצמו איננו מהווה חסם למהירות ההעברה בתהליך.

את הגדרות תהליך השכפול הרצוי ובחירת תצורת הכונן החדש בצעתי בקלות ופשטות וללא עיכוב מסוים מצד התוכנה. לאחר מכן בחרתי ספציפית לבצע שכפול בצורת Sector by Sector. כלומר שכפול מלא של נתונים. בתוספת לכך סימנתי כי מדובר בשכפול לתוך כונן SSD ולכן שיבצע את התהליך בצורה אופטימלית ל-SSD. בעת השכפול, חזיתי בתעבורה במהירות יוצאת דופן. כמעט 2Gb/sec. כלומר ניצול מלא של הכונן ממנו מעתיקים, הישג מרשים ביותר כאשר מדובר בכונן חיצוני. מהירות שכזאת אפשרה לכל תהליך השכפול להסתיים בתוך דקות ספורות בלבד.

לאחר מכן, בדקתי את אפשרות הגיבוי ויצירת תמונת גיבוי עבור כונן המערכת שלי. כאשר אני מעוניין במינימום נפח של התמונה. האלגוריתם של הדחיסה עבד בצורה מעולה כאשר גם הגדרתי דחיסה מירבית, המחשב לא התאמץ יתר על המידה כפי שבתוכנות אחרות בשוק קורה לפעמים.

שורה תחתונה: ה-AOMEI Backupper Pro עושה עבודה נהדרת. פשוטה, נוחה, קלה לשימוש ומהירה מאוד. מאפשרת את כל הפונקציות שבתכלס משתמש צריך ללא כל מיני יכולות מיותרות. והיא עושה את זה בצורה יוצאת דופן. שווה בהחלט רכישה.

AOMEI Backupper Professional

מספר פיצ'רים - 7.8
מהירות ביצוע פעולות - 10
נוחות שימוש והתקנה - 9.5

9.1

מעולה

פשוט, קל לתפעול, מהיר ועושה את העבודה

User Rating: Be the first one !

אודות גיא גורדון ביברשטיין

בקיצור, במקום מוצץ לעסתי מעבד פנטיום 2. לא בקצרה, סטארטאפיסט בתחום חומרה, עתודאי לאווירונאוטיקה וחלל בטכניון, גיק מטורף, מעצב UX וכותב עלילה למשחקי מחשב בזמן הפנוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *