בית / ביקורות / זהב מתפוצץ – ביקורת המשחק Just Cause 4 GOLD Edition

זהב מתפוצץ – ביקורת המשחק Just Cause 4 GOLD Edition

Just Cause הייתה מאז ומתמיד לאחת מסדרות המשחקים המוקצנות ביותר וההזויות ביותר שיצא לי לשחק. ישבתי לבדוק את מהדורת ה-GOLD של המשחק הרביעי בסדרה, בדגש על חבילת ההרחבה החדשה – Los Demonios.

Just Cause 4 יצא בסוף שנת 2018 והציג לנו פעם נוספת את ריקו רודריגז במסעותיו הנקמניים, כאשר הפעם מגיע רודריגז לעיר הפיקטיבית Solis במטרה למצוא את אביו ולמנוע מארגון ה-Black Hand לשים יד על טכנולוגיה אותה פיתח אביו של רודריגז המסוגלת לשלוט במזג האוויר. במהלך המשחק יחבור ריקו לשלל חברי מחתרת, שכל מטרתם היא להפיל את ארגון ה-Black Hand.
Just Cause 4 לוקח את כל מה שהיה טוב בשלושת המשחקים הקודמים, שופך על הכל בנזין, מדליק בגפרור וצופה בכל ההרס שנוצר. המשחק הוא ללא ספק כאוס אחד גדול, שנותן לנו כשחקנים שעות על גבי שעות של הנאה רצופה, מפוצצת ומטורפת במיוחד.
יחד עם זאת, המשחק התקבל באופן חלוק בפני הקהל והמבקרים, כאשר גם קובי אחד הכתבים שלנו הביע את דעותיו על המשחק, תוכלו לקרוא את הביקורת שלו ממש כאן.
במשך שמונת החודשים מאז צאת המשחק, המשחק קיבל שלל הרחבות ותוספות, שמעניקות סקינים, תוכן משחק נוסף, שתי חבילות הרחבה ועוד. כמובן שכמות גדולה של תוספות תגרור שלל גרסאות שונות למשחק, והתמזל מזלי לקבל לבדיקה את גרסאת ה-GOLD של המשחק, הכוללת את הכאוס על כל גווניו באריזת מתנה מוזהבת ונוצצת.

Just Cause 4 GOLD INFO

אז מה כוללת גרסת הגולד של Just Cause 4?
מלבד למשחק הבסיס, גרסת הגולד כוללת את ה-Digital Deluxe Content, שהיא תוספת של שני כלים חדשים למשחק. הכלי הראשון הוא למעשה שיפור של חליפת ה-Wingsuit, או “חליפת כנף” בעברית, שכבר קיימת במשחק הבסיס. החליפה החדשה כוללת מערכת נשק וסילונים, המאפשרת שלל שימושים חדשים בחליפת הכנף מלבד דאייה באוויר.
הכלי השני הוא ה-“Black Hand Stealth Micro Jet”, שהוא מטוס סילון בעל כנפיים מתקפלות וטכנולוגיה המאפשרת הסתרה של המטוס בעודו בשימוש.

בנוסף, רוכשי גרסת הגולד יקבלו לידיהם את ה-Golden Gear Pack, שהיא חבילה הכוללת שלושה סקינים מוזהבים לחפצים שונים במשחק. סקין מוזהב אחד ל-Wingsuit, סקין מוזהב נוסף למצנח של ריקו וסקין מוזהב לרובה השוטגאן.

מלבד לחבילות האלה נקבל גם את ה-Expansion Pass, שיאפשר לנו קבלה אוטומטית של כל חבילת הרחבה שיש למשחק להציע, כולל הרחבות שיצאו בעתיד. עד כה למשחק יצאו שתי הרחבות.
ההרחבה הראשונה עונה לשם “Dare Devils of Destruction“. בהרחבה זו, ריקו יעשה שימוש ברכבים משופרים הכוללים מערכות ירי במטרה להשלים שלושה אתגרי מרוץ וירי ייחודיים. עליכם לנהוג במהירות ובמקצועיות על מנת לעבור את כל האתגרים בציון גבוה ובזמן הכי מהיר.
ההרחבה השנייה והחדשה ביותר שיש למשחק עד כה עונה לשם “Los Demonios” ועלייה אפרט בהרחבה כעת.

חבילת ההרחבה Los Demonios מציגה את הסיפור הבא: ארכאולוג המשויך ל-Black Hand מוצא אי עליו ממוקם מקדש עתיק. איש ה-Black Hand נכנס למקדש העתיק ובכך משחרר לעולם עדר שלם של שדים. ריקו כמובן חוזה במתרחש ולוקח על עצמו את המשימה לעצור את הפלישה, יחד עם חברו Javi, שכבר פגשנו במהלך המשחק.

ההרחבה מציבה לנו מספר משימות בהן עלינו להדוף את גלי השדים שפלשו לרחבי Solis.
נתחיל בשלילי – ההרחבה עצמה קצרה מאוד, ותיקח לכם בערך שעה וחצי על מנת להשלים את כולה. בנוסף לכך, גיוון האויבים דל מאוד, כאשר רוב האויבים הם למעשה זבובים ענקיים מעופפים שיורים כדורי אש.
חשוב לי גם מאוד לציין שהמשחקיות עצמה של ההרחבה חוזרת על עצמה מאוד, וכמעט כל המשימות עובדות בדיוק אותו דבר – חסל את המוקדים המשניים ולאחר מכן את מוקד הפלישה המרכזי. בנוסף לכך, יצא לי בהמון מקרים להגיע למצב בו כמות האויבים שנמצאת מולי עצומה, עד כדי כך שהמשחק עצמו קרס על גבי ה-PS4 שלי.

יחד עם כל השלילות הזו יש מספר דברים חיובים שההרחבה הזו מביאה איתה. הרעיון הכללי של פלישת שדים (הם לחלוטין נראים כמו חייזרים) הוא רעיון חדש ונחמד מאוד לסדרה. עקב כך שרוב האויבים מעופפים, על מנת להביס אותם בצורה הטובה ביותר תעשו שימוש רחב מאוד ב-Grappling Hook, שזה תמיד מבורך במשחק כמו JC4. בנוסף לכך, ההרחבה מציבה לרשותכם רובה מסוג Crossbow שהפך מאוד מהר לאחד מכלי הנשק היותר מוצלחים בהם יצא לי להשתמש במשחקי יריות.
אך אם יש משהו שאני באמת מעריך בהרחבה הזו היא הוויזואליות שהיא מעבירה. כל מהלך ההרחבה מציג לנו סביבות משחק מרהיבות, שנותנות תחושה טובה מאוד. לצערי כשמדובר על הגרסה של המשחק ל-PS4 הגרפיקה של המשחק באופן כללי לא גבוהה ומרשימה במיוחד, אך עדיין הופתעתי לטובה ממה שהוצג לי ב-Los Demonios.

JC4 DLC LD3

לסיכום, גרסת ה-GOLD של Just Cause 4 כוללת בתוכה את חווית המשחק האולטימטיבית שתוכלו לקבל מהמשחק. הסיפור הראשי של המשחק נהדר, וכלל התוספות וההרחבות רק מוסיפות שעות רבות של הנאה ופיצוצים. שתי ההרחבות של המשחק בדגש על Los Demonios נהדרות אך לא מושלמות, ומציגות מספר דברים שלדעתי מפתחת המשחק יכלה לעשות טוב יותר.
אם תרצו את החוויה המלאה של JC4, גרסת GOLD היא ללא ספק הגרסה בשבילכם, אך הייתי ממליץ לכם לחכות להנחה משמעותית לפני רכישה. אם תרצו, ההרחבות עצמן נחמדות ודי משתלמות למחיר אם תחליטו לקנות רק אותן ללא כל תוספת נוספת.

Just Cause 4 GOLD Edition

תוספות קוסמטיות - 7
Dare Devils of Destruction DLC - 6.5
Los Demonios DLC - 7.5
תמורה למחיר - 8

7.3

טוב

גרסה נוצצת ועמוסה לאחד המשחקים היותר מפוצצים שיש, אך לאו דווקא שווה את ההשקעה.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

Avatar
רועי האן, בן 19 מהשומרון, עורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *