Halo 5- סיקור האקסקלוסיבי הענק ל-Xbox One

ב-27 לאוקטובר, 2015 שוחרר המשחק האקסקלוסיבי מבית היוצר של-Microsoft והוא לא אחר מאשר- Halo 5: Guardians, עם כול ההתרגשות, כיף לומר שהיה למה לצפות. 

אז קצת הקדמה למי שלא מכיר, סדרת- Halo האקסקלוסיבית למכשירי ה-Xbox, מונה כ- 4 כותרים ראשיים ואת ה-Spartan Ops. ב-Halo אתם תגלמו את- Master chief, ראש מטה ה-UNSC שמטרתו העיקרית היא לוחמה בחלל ופלישה לכוכבים עוינים. כעת, ישוחרר הכותר החמישי לסדרה שמוסיף אש { תרתי משמע} למצב, עם מעל ל-50 נשקים מצב-Multiplayer  מטורף ועוד המון דברים מגניבים ששופרו, תוקנו והוספו למשחק המעולה- Halo 5.

H5-Guardians-Campaign-Blue-Team-Spray-jpg

אז קצת לפני שנתחיל,אני רוצה להודות ל-Microsoft על סיפוק העותק- Halo 5 לסיקור ועל המון חומרי כתיבה בשנה האחרונה. תודה- Microsoft.

אז כעת, ניגש על סיקור משחק הלוחמה החללי הכי חזק שיצא השנה! תכינו את עצמכם, תדרכו את הנשקים ובואו נתחיל:

העלילה:

אז נחזור קצת אחורה, באירועי המשחק הקודם לסדרה חברתו האלקטרונית של -Master Chief, שהיא לא אחרת מ-Cortana המפורסמת, נהרסת כאשר היא מקריבה את עצמה בכדי להציל את- Master Chief מראש נפץ גרעיני שפוצץ על הספינה של אויבו – Didact. כעת, כמה שנים אחרי ה-UNSC מקים צוות חדש שנקרא- Fire Team Osiris בפיקודו של קפטן- Locke. הצוות הזה שותף לחילוצה של המפתחת של- Cortana, מגזע האויב הלא ידוע בשם- Covenant. תוך כדי המשחק ( אני לא רוצה לעשות ספוילרים), אתם, השחקנים תצאו למצוד, מצוד על חייה של- Cortana. הסיפור משלב בתוכו המון רגש, עם הקפדה על הפרטים הקטנים, המון אקשן והמון חוויות מעולות שלא ניתן לספר במילים.

Halo 5-Guardians-Campaign-Battle-Of-Sunaion-Locke-Gunslinger-jpg

כעת, נעבור אל הפרט הלא פחות חשוב ש-Microsoft דאגה לשפר והוא לא אחר מאשר הגרפיקה.

הגרפיקה:

הגרפיקה הפכה לפרט לא פחות חשוב מהעלילה במשחק טוב, ולכן- 343 Industries ו-Microsoft הוכיחו, כי הם יכולים לקחת את גרפיקת ה-Next Gen ולשפר אותה עוד יותר. עם קצב רענון של 60 פריימים לשנייה וטכנולוגייה חדשנית וייחודית, Halo 5  מציב תחרות קשה לכול אקסקלוסיבי אחר ברשימה. הכול שופר, מנגנון הירי המחודש, התפוצצות החייזרים, הפיצוצים והיריות הגיעו לרמה הגבוהה ביותר בפיתוחה של- Microsoft. בדרך כלל, ניתן לומר כי עם גרפיקה גבוהה מגיע גם אויבה הקריסה. עם- 16 שעות משחק לכול הפחות, חרישה על האונליין והפעלת עומס על המערכת, אני יכול להגיד בוודאות, אין ירידה בקצב ה-FPS  אפילו לא לשנייה. דבר שנורא אהבתי, הוא התכנון הקפדני על צורת הירי בין הנשקים השונים, כלומר לנשקי החייזרים יצא מעין לייזר כזה, בעוד שלנשק האנושי יצא כדור רגיל, ניתן לראות וויזואלית את מיקום היורה ברגע שתזהו את הירייה וזה מה שנורא אהבתי. שוב, הקפדה על הפרטים הכי קטנים, עושה את השינויים הכי גדולים.

H5-Guardians-Campaign-Battle-Of-Sunaion-Locke-Sneak-Attack-jpg

פסקול וסאונד:

הפסקול, לא פחות חשוב בתרומה לסיפור טוב, ולכן- Microsoft  פיתחה אותו כהוגן. עם מערכת ה-Dolby 7.1, שתורמת לשמיעת מיקום היורה וצעדיו בצורה מעולה, ניתן להפיק את מלוא חווית המשחק. במהלך המשחק תדברו עם המון אנשים, דרך הקשר, או פנים מול פנים. לכול אדם, יהיה קול שונה. מה שאהבתי זה שכשמדברים עם בן אדם פנים אל פנים ומתרחקים כולו מתרחק גם, דבר ששופר לעומת משחקים קודמים. קולות הנשקים גם הם לא פחות חשובים למשחקיות טובה וגם הם שופרו נפלאות. במהלך המשחק תעשו שימוש בכ-50-60 נשקים שביניהם, רובי צלפים, משגרי טילים, מקלעים, רובי הסתערות, אקדחים וכו'.
לכול אחד מהם נוצר קול ייחודי ושונה גם בדריכה ( Reload) וגם בירי.

H5-Guardians-Blue-Team-Welcome-Party-jpg

המשחקיות:

המשחקיות ב-Halo 5  מעולה, במהלך המשחק תיתקלו בהמון מצבי ירי מגוונים, תוך כדי נסיעה, טיסה וכו'. בנוסף, תוכלו להפעיל מכונות קרב שונות ומגוונות במהלך המשימה, כדי לחסל את האויבים. מנגנון הירי מעולה, ניתן להרגיש כול ירייה וירייה פיזית (עם הרטט בשלט וכן, הרטט שונה בין נשק לנשק.) כמות הנשקים גדלה, כעת המשחק מונה כ-60 נשקים, חייזרים ואנושיים ביניהם, משגרי טילים, רובי צלפים, נשקי הסתערות שונים, אקדחים, מכונות ירייה, מטולים ועוד. אך זה הדבר הקטן, הדבר שהכי אהבתי ב-Halo 5 לעומת קודמיו בסדרה, הוא העובדה ש-Microsoft סוף סוף, דאגה לכוונות לנשקים, דבר שנורא חשוב במשחקי יריות מגוף ראשון. בנוסף, פותח מצב חדש המאפשר לעשות מעין- Dash על האויב, שמחסלת את האויב בו במיידי. הפיזיקות המעולות שהוכנסו במצבי ההליכה והריצה, וגם הקפיצה מעולות, הוסיפו המון לחווית המשחק ולמשחקיות בכלל.

H5-Guardians-Cinematic-Campaign-Battle-Of-Sunaion-Plans-and-Portents-jpg

הלוחמה:

דבר שנורא חשוב בעיניי במשחקי יריות מגוף ראשון, הלוחמה ב-Halo 5 מעולה, במהלך המשחק תוכלו לירות בהמון נשקים, לתפעל כלי רכב יבשתיים ואוויריים, להחיות את עמיתיכם לצוות ועוד. המשחק עצמו משתרע על מפה גדולה מאוד בכוכב לא ידוע, במפה ניתן לאתר לחימה בשטח בנוי עם המון חייזרים, לחימה בשטחים פתוחים ועוד. אך הצד הטקטי הוא לא השולט בעניין, אתם, השחקנים תמצאו את עצמיכם בהרבה מצבי ירי תוך כדי תנועה, מאחר והאויבים שלכם הם בעלי טכנולוגיה, שמאפשרת להם לאגף אתכם בכול מצב נתון. לכן, חישבו פעמיים לפני שאתם מפעילים את המשחק על- Veteran וכו'.

H5-Guardians-Cinematic-Campaign-Battle-Of-Sunaion-Osiris-Friends-and-Family-jpg

מצב ה- MultiPlayer:

מצב ה-Multiplayer, או במילים אחרות מצב מרובה משתתפים, הוסיף לחוויית המשחק של -Halo 5 בצורה מעולה. ראשית, Microsoft דאגה לפתח מצב- CO-OP, שבו יוכלו השחקנים לשחק עם חברים מקונסולות אחרות ולעשות את משימות הסיפור ביחד. אך יותר מכול, הוספו שתי מצבי משחק תחרותיים מעולים, -Arena, Warzone. שתי מצבים מעולים אלו נותנים לשחקנים את האפשרות לפתוח צוות שבעזרתו יוכלו להביס את כול השחקנים במצב התחרותי. בנוסף, Microsoft, דאגה לכך שבמצב האונליין הגרפיקה תישאר במצבה הנוכחי, שלא כמו ב-COD וכו', שבהם הגרפיקה גורעת במעבר למצב האונליין.

לסיכום, הכותר הבא בסדרה רבת המכר- Halo, אכן עמד בשמו, עם גרפיקה מעולה, ביצועים מעולים והמון אקשן שמעורבב עם סיפור מעולה, קשה שלא ליהנות במשחק המטורף הזה. שוב- Microsoft, הוכיחו כי הם מסוגלים לבנות משחקים על הרמה הטובה ביותר.

 

עלילה - 9
גרפיקה - 10
משחקיות - 8.5
סאונד ופסקול - 8.5

9

User Rating: 4.09 ( 5 votes)

אודות מוריאל משיח